Εκτός έδρας ήττα για το Ηράκλειο

Το πάλεψε μέχρι τέλους το Ηράκλειο στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Φάρο Κερατσινίου, αλλά δεν απέφυγε την ήττα με 83-74 στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από το ξεκίνημα με την κρητική ομάδα να διατηρεί ένα μικρό προβάδισμα και να πηγαίνει στα αποδυτήρια στο +3 (42-45). Το ντέρμπι συνεχίστηκε και το δεύτερο ημίχρονο, αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Φάρος με ένα ξέσπασμα κατάφερε να πάρει μία διαφορά και να φτάσει τελικά και στη νίκη.

Διαιτητές: Δημόπουλος-Κωνσταντινίδου.

Δεκάλεπτα: 17-20, 42-45, 62-60, 83-74.

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Πολέμης): Πετροδημόπουλος 14, Μοσχοβίτης 19 (3), Χανιάς, Καραλής 8 (2), Κουρής, Στογιάνοβιτς, Κομποδιέτας 2, Σιούτης 8 (2), Λυκογιάννης 2, Μαγκουνής 7, Κατούφας 18 (2), Παπαδόπουλος 5 (1).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Πετράκης 6 (2), Παπαδάκης 7, Τσερκιτζόγλου 10 (1), Παπαδούλης, Μπόγδανος 16 (1), Αγαπιάδης 7 (1), Αρναουτάκης 10 (2), Σακελλαρίου 3 (1), Σαχπατζίδης 9, Πάλλης 6.