Ισοπαλία 2-2 για Ξάνθη και Βέροια

Σε ένα ωραίο παιχνίδι που έγινε στα Πηγάδια, η γηπεδούχος Ξάνθη και η Βέροια αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2.

Οι δύο προπονητές Λουτσέσκου και Γκρανέρο ώθησαν μέχρι το 90' τους παίκτες τους προκειμένου να πάρουν τη νίκη και να μην επαναπαυτούν στην ισοπαλία. Με δέκα παίκτες από το 30' η Ξάνθη λόγω αποβολής του Μπαξεβανίδη ενώ δεν μέτρησε σωστά γκολ του Καπετάνου.

Μέσα σε λίγα λεπτά διαμορφώθηκε το τελικό 2-2, με τη μία ομάδα να απαντά κάθε φορά άμεσα στο γκολ της άλλης. Στο 35' άνοιξε το σκορ ο Μπεν, ισοφάρισε στο 37' ο Καπετάνος και οι ρόλοι άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο, αφού προηγήθηκαν στο 56' οι γηπεδούχοι με τον Γούτα και απάντησαν τρία λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι με τον Καλτσά.

Λίγο πριν το τέλος του ματς αποβλήθηκε και ο Λουτσέσκου που διαμαρτυρήθηκε για μη τήρηση του fair play.

Ξάνθη: Κυριακίδης, Μπαξεβανίδης, Γουάλας, Λουσέρο, Βάλτερ (59' Βασιλακάκης), Ομπόντο, Παπαστεριανός, Κλέιτον, Γούτας, Καπετάνος (44' Σολτάνι), Λισγάρας.

ΒΕΡΟΙΑ: Καντιμοίρης, Ραούλ Μπράβο, Βέρτζος (64' Κάμπορα), Μπατιόν, Καλτσάς, Αμαραντίδης (39' Καλί, 74' Όστοϊτς), Μπαργκάν, Παυλίδης, Μαλόν, Μπεν.