Ειδήσεις

Ξεκινάει ο 9ος Διαγωνισμός Μαγειρικής-Ζαχαροπλαστικής

Την Παρασκευή και το σαββατοκύριακο, 12, 13 και 14 Δεκεμβρίου 2014, θα λάβει χώρα ο 9ος Κρητικός Διαγωνισμός Μαγειρικής Ζαχαροπλαστικής & Καλλιτεχνικής Δημιουργίας της Μεσογείου στο Διεθνές Εκθεσιακό Κέντρο Κρήτης στις Γούρνες Ηρακλείου, τον οποίο διοργανώνει η Λέσχη Αρχιμαγείρων Κρήτης και στηρίζει η Περιφέρεια Κρήτης.

Ο συγκεκριμένος διαγωνισμός συντελεί στην προβολή του τουρισμού και της γαστρονομίας προάγοντας την κρητική διατροφή και τα τοπικά προϊόντα.

Το διαγωνισμό στηρίζει επίσης ο Παγκρήτιος Σύλλογος Διευθυντών Ξενοδόχων, το Σωματείο Μαγείρων, η Ομοσπονδία Αρχιμαγείρων Ελλάδος, o World Association of Chefs Societies και τα Επιμελητήρια Κρήτης.

Το πρόγραμμα του τριημέρου έχει ως εξής:

9ος Κρητικός Διαγωνισμός Μαγειρικής-Ζαχαροπλαστικής και Καλλιτεχνικής Δημιουργίας της Μεσογείου 2014

 ΔΕΚΚ, πρώην Αμερικάνικη Βάση, Γούρνες Ηρακλείου            12 - 13  & 14  Δεκεμβρίου 2014

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ  ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΩΝ & ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ   

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 12/12/2014

Ώρα διεξαγωγής

Έναρξη Διαγωνισμού

10:00

ΚΛΑΣΗ Α'

ΕΤΟΙΜΕΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ

10:30

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ-ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ /ΔΗΜΟΣΙΕΣ & ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ

Κατηγορία Α-1

Έτοιμες παρασκευές με βούτυρο

Κατηγορία Α-2

 Έτοιμες παρασκευές επεξεργασμένης καραμέλας

Κατηγορία Α-3

Έτοιμες παρασκευές με σοκολάτα (ντεκόρ σοκολάτας)

(Οι κατηγορίες κρίνονται ξεχωριστά)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ

Κατηγορία Α-4

Zεστό πιάτο σούπα με βάση το ψάρι

10:00-11:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ-ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ

Κατηγορία Α-5

Γλυκό εστιατορίου με βάση τα εσπεριδοειδή

11:30-12:30

ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ

Κατηγορία Α-6

Ζεστό πιάτο από  καρέ κατσίκι

12:45-13:45

ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ

Κατηγορία Α-7

Ζεστό πιάτο με σαλιγκάρια

14:15-15:15

ΚΛΑΣΗ Β'

ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ & ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ

Κατηγορία Β-1

Ζεστό πιάτο (συνδυασμός χοιρινού & οσπρίων)

15:30-16:30

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Παρουσίαση 2 γλυκών εστιατορίου με σοκολάτα από τον Pastry chef Θέμο Ρήγα

11:00-12:30

"Χαρούπι στο χθες και στο σήμερα" με προϊόντα από τον την Creta Carob. Ζωντανές παρουσιάσεις συνταγών με χαρούπι από μέλη της ΛΑΚ

13:30-15:00

ΤΕΛΟΣ 1ης ΗΜΕΡΑΣ, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ 18:00    

       ΣΑΒΒΑΤΟ 13/12/2014

Ώρα διεξαγωγής

ΚΛΑΣΗ Γ'

ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ & ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ / ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ -ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ

      (ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΝΤΕΚΟΡ)

10:00

Κατηγορία Γ-1

Έτοιμες παρασκευές-παρουσιάσεις - σκάλισμα τυριού

Κατηγορία Γ-2

Έτοιμες παρασκευές - σκαλίσματα σε φρούτα και λαχανικά

(Οι κατηγορίες κρίνονται ξεχωριστά)

ΚΛΑΣΗ Δ'

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΣΠΟΥΔΑΣΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ & ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ

Κατηγορία Δ-1

Ζεστό πιάτο από φρέσκο ψάρι

11:00-12:00

ΚΛΑΣΗ Ε'

ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ

Κατηγορία Ε-1

Πιάτο με κουνέλι σε συνδυασμό με χόρτα εποχής

12:30-13:30

Κατηγορία Ε-2

Ζεστό πιάτο: συνδυασμός ψάρι με θαλασσινά

13:45-14:45

ΚΛΑΣΗ ΣΤ'

ΜΑΘΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΩΝ & ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΣΧΟΛΩΝ         

  (ΟΜΑΔΕΣ 4 ΜΑΘΗΤΩΝ)

Κατηγορία ΣΤ-1

Πρώτο πιάτο, Δεύτερο πιάτο, Σαλάτα, Επιδόρπιο

15:00-16:30

(θέμα είναι το πετιμέζι και το πορτοκάλι)

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Ομιλία από την κυρία Σαμιώτη Φωτεινή για το πρόγραμμα πιστοποίησης bio hellas

11:30-12:30

Ζωντανή παρουσίαση κρητικών αλλαντικών

13:00-14:00

Πολιτιστικός Σύλλογος Ανωγείων - Ζωντανή Τυροκόμηση

14:00-15:00

ΤΕΛΟΣ 2ης ΗΜΕΡΑΣ, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ 18:00   

3η ΗΜΕΡΑ

      ΚΥΡΙΑΚΗ 14/12/2014

Ώρα διεξαγωγής

ΚΛΑΣΗ Ζ'

ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ-ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ

Κατηγορία Ζ-1

Παρουσίαση 4 στοιχείων πρωινού ξενοδοχείου: 2 γλυκά και 2 αλμυρά

10:00-11:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΜΑΓΕΙΡΕΣ

(ΥΛΙΚΑ ΑΓΝΩΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟ)

ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΣΚΟΥΦΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ CRETAN FOOD NEWS

Κατηγορία Z-2

Παρασκευή (ζεστό πιάτο)

11:30-13:00

ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ ΑΠΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΣ

(ΥΛΙΚΑ ΑΓΝΩΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟ)

ΒΡΑΒΕΙΟ ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΣΚΟΥΦΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ CRETAN FOOD NEWS

Κατηγορία Z-3

Παρασκευή (γλυκό)

13:30-15:00

ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Παραδοσιακές συνταγές από Πολιτιστικούς Συλλόγους  

11:30-12:30

"Μαγειρεύουμε με τα παιδιά"  

13:00-14:30

ΟΜΙΛΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΥ

16:00

ΤΕΛΟΣ 3ης ΗΜΕΡΑΣ, ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΑΠΟΝΟΜΗ ΜΕΤΑΛΛΙΩΝ  18:00   

Σχόλια