Ειδήσεις

Με το φάκελο στα χέρια ο Η. Λυγερός στο Πρωτοδικείο

Κατατέθηκε σήμερα στις 2:30 το μεσημέρι το ψηφοδέλτιο νίκης της Δημοτικής Κίνησης "Ηράκλειο Ενεργοί Πολίτες" στο Πρωτοδικείο Ηρακλείου, από τον υποψήφιο δήμαρχο Ηρακλείου Ηλία Λυγερό.

Σε δηλώσεις της παράταξης επισημάνθηκε ότι «στους δημότες της πόλης μας λέμε πως πρέπει να ξανακερδίσουμε την πόλη μας, να δώσουμε ένα όραμα, να ξαναφέρουμε τον άνθρωπο και τις ανάγκες του στο προσκήνιο της δημοτικής πολιτικής. Να υπερψηφισθούν οι Ενεργοί Πολίτες για να γίνει πραγματικότητα ότι αυτή την Άνοιξη αλλάζουμε εποχή. Οι Ενεργοί Πολίτες Γνωρίζουν, μπορούν, θέλουν και θα αλλάξουν την πόλη και το Δήμο».

Ο κ. Λυγερός συνοδευόμενος από στελέχη της παράταξής του έφτασε στο Πρωτοδικείο για την κατάθεση του φακέλου της υποψηφιότητάς του ενόψει των εκλογών.

Όνομα συνδυασμού "ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΕΝΕΡΓΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ"

(υποψήφιος δήμαρχος)

Λυγερός Ηλίας του Σταύρος

Αλεξάκη - Κουτσογιαννάκη Ελένη του Δημητρίου

Αποστολάκης Δημήτριος του Αριστείδη

Αποστολάκης Ηρακλής του Κωνσταντίνου

Ασσαριωτάκης Ζαχαρίας του Λάμπρου

Αστρουλάκης Νικόλαος του Μιχαήλ

Βαρδάκη Καλλιόπη του Κωνσταντίνου

Βαρδάκη Μελπομένη του Ιωάννη

Βασιλάκης Γεώργιος του Αριστοτέλη

Βουτουφιανάκης Σπύρος του Γρηγορίου

Γάρος Αριστείδης του Δημητρίου

Γιαγκιόζης Δημήτριος του Γεωργίου

Γιανναράκη Ζαχαρένια του Μιχαήλ

Γιάνναρη Ευσεβία του Διονυσίου

Γωνιανάκης Κωνσταντίνος του Εμμανουήλ

Δελημιχάλης Νεκτάριος του Μαρίνου

Δρακάκη Ελένη του Γεωργίου

Θέμελη Ειρήνη του Γρηγορίου

Καλέμπουμπας Ιωάννης του Δημητρίου

Καλουδιώτη Μαρία του Νικολάου

Καρανικόλα - Ταμιωλάκη Αναστασία (Νατάσα) του Βασιλείου

Καροφυλάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου

Κλαράκης Δημήτριος του Παύλου

Κόττας Θεόδωρος του Χαράλαμπου

Κουγιουμουτζής Ελευθέριος του Ιωάννη

Κριθινίδη Ιωάννα του Ματθαίου

Λεβέντης Ιωάννης του Εμμανουήλ

Μανδαλάκης Γεώργιος του Δημητρίου

Μανουσάκης Εμμανουήλ του Ιωάννη

Μάντζαρης Σταύρος του Γεωργίου

Μαράκη Ευαγγελία (Εύα) του Ιωάννη

Μαρή Μαρία του Γεωργίου

Ματσάνης Σωτήριος του Αθανασίου

Μεντιδάκη - Στεφάνου Μαρία του Γεωργίου

Μουλακάκης Γρηγόριος του Κωνσταντίνου

Μπεζιρτζόγλου Ελένη του Χρήστου

Μπενετάκη Μαρία του Ιωάννη

Μπιτζαράκη Αικατερίνη του Μιχαήλ

Μπουμπάκης Κωνσταντίνος του Ιωάννη

Νεονάκης Ιωάννης του Κωνσταντίνου

Νιάρχος Ιωάννης του Φώτιου

Νιράκης Ιωάννης του Εμμανουήλ

Οικονομάκη Μαρία του Ματθαίου

Παξινός Κοσμάς του Ιωάννη

Παπαδάκη - Καναβάκη Ευαγγελία του Νικολάου

Παπαδάκη - Τουτουδάκη Σπυριδούλα του Γεωργίου

Παπαδάκης Βασίλειος του Ιωάννη

Παπαδάκης Εμμανουήλ του Νικολάου

Παπαδόπουλος Εμμανουήλ του Δημητρίου

Παπαχατζάκης Ιωάννης του Χαρίδημου

Παυλιδάκης Ιωάννης του Εμμανουήλ

Περάκης Κωνσταντίνος (Τάκης) του Εμμανουήλ

Περιστέρης Ιωάννης του Μύρωνα

Σαββάκη Αικατερίνη του Εμμανουήλ

Σαπουντζάκης Πολυχρόνης (Χρόνης) του Κωνσταντίνου

Σκοκάκης Αντώνης του Επαμεινώνδα

Σκουλάς Γεώργιος του Γεωργίου

Σπυριδάκης Γεώργιος του Κωνσταντίνου

Σταματεράκης Στυλιανός του Αγγελή

Τζανή - Αντωνακάκη Άννα του Ματθαίου

Τζαννίνης Εμμανουήλ του Σταμάτη

Τσαρλαμπά - Πετούση Χαρίκλεια (Ρούλα) του Φιλλίπου

Φανιουδάκης Γεώργιος του Νικόλαου

Φραγκιαδάκης Αντώνιος του Ευστρατίου

Φραντζέσκος Γεώργιος του Εμμανουήλ

Χαμηλάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ

Χάμψας Δημήτριος του Διονυσίου

Χατζηδάκη Ελπινίκη του Μύρωνα

Χηνάς Θεοδόσης του Παναγιώτη

Χιωτέλης Άρης του Κωνσταντίνου

Εκλογική Περιφέρεια Νέας ΑΛικαρνασσού

Καρλής Αντώνιος του Γεωργίου

Μαραγκουδάκης Εμμανουήλ (Βαρδής) του Βαρδή

Ραυτόπουλος Αντώνιος του Ευάγγελου

Χαρίτος Σταμάτιος του Φώτιου

Εκλογική Περιφέρεια Παλλιανής

Παπαδάκης Γεώργιος του Κωνσταντίνου

Εκλογική Περιφέρεια Τεμένους

Ξυδάκης Μύρων του Ελευθερίου

Δημοτική Κοινότητα 1η Κεντρική Εκλογικής Περιφέρειας Ηρακλείου

Ασκορδαλάκη Κωνσταντίνα του Μιχαήλ

Καστάνη Ιωάννα του Δημητρίου

Κριτσωτάκης Γεώργιος του Ιωάννη

Μαυρουδής Ιωάννης του Ηλία

Μήλα Μαρία του Νικολάου

Ταβερναράκης Δομένικος του Ιωάννη

Τόπογλου Παναγιώτης του Δημητρίου

Φανταουτσάκης Εμμανουήλ του Ιωάννη

Φραγκιαδάκη Σοφία του Ευάγγελου

Χατζόγλου Αντώνιος του Κωνσταντίνου

Χριστοδούλου Γεώργιος του Αγαπητού

Δημοτική Κοινότητα 2η Ανατολική Εκλογικής Περιφέρειας Ηρακλείου

Δανελάκη Ευθαλία (Θάλεια) του Ιωάννη

Δελημιχάλης Νικόλαος του Μαρίνου

Καλαντζής Ευστράτιος του Δημητρίου

Κατμά Αικατερίνη του Σταμάτη

Μαμάκα Αικατερίνη - Μαρία του Μάρκου

Ξενιτοπούλου Ελένη του Δωροθέου

Σχιζαράκης Γεώργιος του Κωνσταντίνου

Δημοτική Κοινότητα 3η Δυτική Εκλογικής Περιφέρειας Ηρακλείου

Erich Leisch του Franz

Βλασάκης Νικόλαος του Γεωργίου

Δανδάλης Νικόλαος του Κωνσταντίνου

Δασκαλάκη Ειρήνη του Γεωργίου

Καμπουράκη Χρυσάνθη του Αντωνίου

Καούσαρη Ρουμπινία του Γεωργίου

Μαργέτα Αμαλία του Γεωργίου

Μπερδέκλης Δημήτριος του Γεωργίου

Σγουρός Νικόλαος του Παναγιώτη

Φραγκιαδάκη - Στρατάκη Αρχοντούλα του Ιωάννη

Φρέσκου Μαργαρίτα του Γεωργίου

Δημοτική Κοινότητα 4η Νότια Εκλογικής Περιφέρειας Ηρακλείου

Αγγελιδάκης Μιχαήλ του Ιωάννη

Ζεάκης Νικόλαος του Μιχαήλ

Καντανολέων Ευτυχία του Εμμανουήλ

Κοτσιφάκης Δημήτριος του Εμμανουήλ

Κουτσάκη Ειρήνη του Νικολάου

Μαρίνης Βασίλειος του Γεωργίου

Παπαζήση - Μάντζου Μαρία (Μάρθα) του Ματθαίου

Πατακιούτη - Τριγώνη Αργυρώ του Εμμανουήλ

Πρατικάκης Στυλιανός του Νικολάου

Σαπουντζή Δήμητρα του Εμμανουήλ

Σαρρή Χρυσούλα του Εμμανουήλ

Τσαγκαράκης Εμμανουήλ του Ιωάννη

Τσιωτάκη Μαρία του Κωνσταντίνου

Φατσής Νικόλαος του Μιχαήλ

Φραγκιαδάκη Βασιλική του Γεωργίου

Χαρκιολάκης Χαράλαμπος του Γεωργίου

Δημοτική Κοινότητα Βασιλειών  Εκλογικής Περιφέρειας Ηρακλείου

Αλεξάκης Νικόλαος του Δημητρίου

Κατζηλάκης Αντώνιος του Νικολάου

Μητάρας Νικόλαος του Γεωργίου

Παρασκευάς Ιωάννης του Ανδρέα

Δημοτική Κοινότητα Νέας Αλικαρνασσού  Εκλογικής Περιφέρειας Νέας Αλικαρνασσού

Δημητριάδης Δημήτρης του Χαρίλαου

Δρακάκη Μαρία του Κωνσταντίνου

Θοδωρή Αφροδίτη του Σπύρου

Κούρος Αντώνιος του Δημητρίου

Κρεμασμένου Μαγδαληνή του Αναστασίου

Κριαράκη Μαρία του Γεωργίου

Τσιάμης Νικόλαος του Γεωργίου

Τοπική Κοινότητα Αγίου Μύρωνα Εκλογικής Περιφέρειας Γοργολαΐνη

Χρονάκη Ειρήνη του Μιχαήλ

Τοπική Κοινότητα Αγίου Σύλλα Εκλογικής Περιφέρειας Τεμένους

Κατσαράκης Εμμανουήλ του Σύλλα

Θεοδωράκης Γεώργιος του Ματθαίου

Σπαθαράκης Νικόλαος του Βασιλείου

Τοπική Κοινότητα Αυγενικής Εκλογικής Περιφέρειας Παλιανής

Πυνηρτζή Ναταλία του Γεωργίου

Τοπική Κοινότητα Βενεράτου Εκλογικής Περιφέρειας Παλιανής

Κοζορώνης Ευάγγελος του Εμμανουήλ

Τοπική Κοινότητα Βουτών Εκλογικής Περιφέρειας Ηρακλείου

Αγγελάκη Χριστίνα του Παντελή

Τοπική Κοινότητα Δαφνών Εκλογικής Περιφέρειας Ηρακλείου

Λαδουκάκης Εμμανουήλ του Μιχαήλ

Λουκαδάκη Χρυσούλα του Μηνά

Μαυραντωνάκης Κωνσταντίνος του Γεωργίου

Ρασούλη Αικατερίνη του Εμμανουήλ

Τοπική Κοινότητα Καλλιθέας Εκλογικής Περιφέρειας Νέας Αλικαρνασσού

Καζάνης Στυλιανός του Εμμανουήλ

Τοπική Κοινότητα Κάτω Ασιτών Εκλογικής Περιφέρειας Γοργολαΐνη

Γκεγκάκης Δημήτριος του Γεωργίου

Μαράβας Ιωάννης του Ευαγγέλου

Τοπική Κοινότητα Κυπαρισσίου Εκλογικής Περιφέρειας Τεμένους

Δουλγεράκη Ειρήνη (Ξυλούρη) του Αποστόλου

Ψαράκης Μιχαήλ του Ιωάννη

Τοπική Κοινότητα Πενταμοδίου Εκλογικής Περιφέρειας Γοργολαΐνη

Κιαγιά Κυριακή του Γεωργίου

Τοπική Κοινότητα Προφήτη Ηλία Εκλογικής Περιφέρειας Τεμένους

Γιγουρτάκης Χαρίλαος του Αλέξανδρου

Τζωρμπατζάκης Περικλής του Δημητρίου

Τοπική Κοινότητα Πυργούς Εκλογικής Περιφέρειας Γοργολαΐνη

Σπινθουράκης Γεώργιος του Ανδρέα

Τοπική Κοινότητα Σκαλανίου Εκλογικής Περιφέρειας Ηρακλείου

Βασιλάκη Ελεονώρα του Εμμανουήλ

Παπαδάκης Ιωακείμ (Μάκης) του Κωνσταντίνου

Πριμηκύριος Νικόλαος του Ιωάννη

Τοπική Κοινότητα Σταυρακίων Εκλογικής Περιφέρειας Ηρακλείου

Παπαδάκη Μαρία του Εμμανουήλ

Αθανασάκης Αριστείδης του Αντώνιου

Αντωνόπουλος Αντώνιος του Αναστασίου

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια