Ισόπαλο (1-1) έληξε το φιλικό του ΟΦΗ με τον Ρούβα

Ολοκληρώθηκε η χρονιά στον ΟΦΗ με το φιλικό παιχνίδι που έδωσαν οι «ασπρόμαυροι» το απόγευμα στο ΒΑΚ κόντρα στο Ρούβα. Το αποτέλεσμα ήταν 1-1 και το θέαμα που παρουσίασαν οι δύο ομάδες δεν ήταν υψηλό.

Ο Παύλος Δερμιτζάκης, βέβαια, είχε την ευκαιρία να δει αρκετούς παίκτες από τα τμήματα υποδομής του ηρακλειώτικου συλλόγου. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Δαμιανάκη περίπου στα μέσα της επανάληψης, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν λίγο πριν από το τέλος του ματς με τον Βασιλαρόπουλο.

Ο ΟΦΗ είχε και χαμένο πέναλτι (το απέκρουσε ο Λυράκης) στο δεύτερο ημίχρονο με τον Κιζιρίδη.

ΟΦΗ: Συνάνης, Μπολάκης, Κουρδάκης, Χατζηκοσμάς, Βαλεριάνος, Κολιακουδάκης, Κυζιρίδης, Καπουράνης, Φαζός, Ροβίθης, Ζορμπάς.

Έπαιξαν και οι: Αγριμάκης, Δαμιανάκης, Χρηστάκης, Μπάμπης, Βλαχάκης, Γιαγκιόζης, Μπαμπουλάκης, Παπαδιός.

ΡΟΥΒΑΣ: Διαμαντής, Πετράς, Ανυφαντάκης, Σεντεμέντες, Γούτσιος, Κεφαλούκος, Κορδονούρης, Χατζησάββας, Λυκούδης, Παντελής, Φουκαράκης. Στο δεύτερο μέρος χρόνο συμμετοχής πήραν και οι: Λυράκης, Τζιράκης, Κίτσος, Μουρατίδης, Βάσος, Μπολώσης, Έκελμανς, Αντωνάκης, Βασιλαρόπουλος, Χαλκιαδάκης.