Ελπίζουν οι Κουνάβοι, έπεσε το Πετροκεφάλι

Τη νίκη με 3-1 πήραν οι Κουνάβοι στο γήπεδο του Βενεράτου κόντρα στο Πετροκεφάλι, στο μπαράζ της Β' ΕΠΣΗ, αναφορικά με το ποια ομάδα θα είναι η 5η που θα υποβιβαστεί και ποια θα ελπίζει στην παραμονή... μέσω Ζαρού.

Το Πετροκεφάλι υποβιβάστηκε στην Γ' ΕΠΣΗ οριστικά, ενώ οι Κουνάβοι θα περιμένουν τον Ζαρό και θα σωθούν εφόσον ο πρωταθλητής Ηρακλείου ανέβει στην Γ' Εθνική. Σε αντίθετη περίπτωση και οι Κουνάβοι θα πέσουν στην Γ' ΕΠΣΗ.

Αναφορικά με το αγωνιστικό, το ματς ήταν αμφίρροπο και κρίθηκε στην παράταση. Η κανονική διάρκεια έληξε ισόπαλη 1-1, με τους Κουνάβους να προηγούνται στο σκορ με πέναλτι του Κίτσα και στη συνέχεια ο Ηλιάκης να ισοφαρίζει για το Πετροκεφάλι. Στην παράταση, οι Κουνάβοι με δύο γκολ του Χανιωτάκη κατάφεραν να φτάσουν στο στόχο, επικρατώντας με 3-1.