Έπαιξε ο Τοροσίδης, 3-3 η Ρόμα με γκολ Ταχτσίδη!

Μπολόνια και Ρόμα αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3, σε ένα καταπληκτικό και με έντονο το ελληνικό στοιχείο παιχνίδι, για την 22η αγωνιστική του Campionato.

Στα πρώτα 26 λεπτά του αγώνα, το σκορ ήταν ήδη 2-2! Η Ρόμα προηγήθηκε 0-1 στο 9' με τον Φλορέντσι, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 17' με τον Τζιλαρντίνο.

Ενα λεπτό αργότερα (18') ο Οσβάλντο έδωσε και πάλι το προβάδισμα στους πρωτευουσιάνους, αλλά πάλι η χαρά τους διήρκησε 8 λεπτά. Στο 26' ο Γκαμπιαντίνι ισοφάρισε σε 2-2, σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Η Μπολόνια του Παναγιώτη Κονέ (αγωνίστηκε για 86 λεπτά), μπήκε δυνατά στην επανάληψη και ευτύχισε να κάνει το 3-2 στο 54' με τον Πασκουάτο.

Στο 74' ο Ζέμαν έβαλε στο παιχνίδι τον Βασίλη Τοροσίδη και μόλις ολοκληρώθηκε η αλλαγή, ο Παναγιώτης Ταχτσίδης ισοφάρισε σε 3-3 για λογαριασμό της Ρόμα!