Ανακοίνωσε η Ευρωλίγκα το πρόγραμμα του Top16 με τον Ολυμπιακό να ξεκινά εντός έδρας με αντίπαλο την Μπαρτσελόνα και τον Παναθηναϊκό να αντιμετωπίζει στην Κωνσταντινούπολη την Φενέρμπαχτσε.
Η πρώτη αγωνιστική του ΤΟΡ 16 θα διεξαχθεί στις 29 και 30 Δεκεμβρίου.
Αναλυτικά, το πρόγραμμα των δύο ελληνικών ομάδων:
Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού
1η και 8η (29-30/12, 25-26/2)
Ρεάλ Μαδρίδης - Μπάμπεργκ
Ζάλγκιρις - Λαμποράλ Κούτσα
Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα
Χίμκι - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
2η και 9η (7-8/1, 3-4/3)
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ρεάλ Μαδρίτης
Μπαρτσελόνα - Χίμκι
Λαμποράλ Κούτσα - Ολυμπιακός
Μπάμπεργκ - Ζάλγκιρις
3η και 10η (14-15/1, 10-11/3)
Ρεάλ Μαδρίτης - Ζάλγκιρις
Ολυμπιακός - Μπάμπεργκ
Χίμκι - Λαμποράλ Κούτσα
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπαρτσελόνα
4η και 11η (21-22/1, 17-18/3)
Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης
Λαμποράλ Κούτσα - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Μπάμπεργκ - Χίμκι
Ζάλγκιρις - Ολυμπιακός
5η και 12η (28-29/1, 24-25/3)
Ρέλα Μαδρίτης - Ολυμπιακός
Χίμκι - Ζάλγκιρις
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπάμπεργκ
Μπαρτσελόνα - Λαμποράλ Κούτσα
6η και 13η (4-5/2, 31/3-1/4)
Ρεάλ Μαδρίτης - Λαμποράλ Κούτσα
Μπάμπεργκ - Μπαρτσελόνα
Ζάλγκιρις - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Ολυμπιακός - Χίμκι
7η και 14η αγωνιστική (11-12/2, 7-8/4)
Χίμκι - Ρεάλ Μαδρίτης
ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός
Μπαρτσελόνα - Ζάλγκιρις
Λαμποράλ Κούτσα - Μπάμπεργκ
Το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού
1η και 8η (29-30/12, 25-26/2)
Τσεντεβίτα - Λοκομοτίβ Κουμπάν
Αναντολού Εφές - Ερυθρός Αστέρας
Μάλαγα - Νταρουσάφακα
Φενέρμπαχτσε - Παναθηναϊκός
2η και 9η (7-8/1, 3-4/3)
Νταρουσάφακα - Τσεντεβίτα
Παναθηναϊκός - Μάλαγα
Ερυθρός Αστέρας - Φενέρμπαχτσε
Λοκομοτίβ Κουμπάν - Αναντολού Εφές
3η και 10η (14-15/1, 10-11/3)
Αναντολού Εφές - Νταρουσάφακα
Ουνικάχα Μάλαγα - Τσεντεβίτα
Παναθηναϊκός - Ερυθρός Αστέρας
Φενέρμπαχτσε - Λοκομοτίβ Κουμπάν
4η και 11η (21-22/1, 17-18/3)
Τσεντεβίτα - Αναντολού Εφές
Νταρουσάφακα - Φενέρμπαχτσε
Ερυθρός Αστέρας - Μάλαγα
Λοκομοτίβ Κουμπάν - Παναθηναϊκός
5η και 12η (28-29/1, 24-25/3)
Μάλαγα - Αναντολού Εφές
Παναθηναϊκός - Νταρουσάφακα
Ερυθρός Αστέρας - Λοκομοτίβ Κουμπάν
Φενέρμπαχτσε - Τσεντεβίτα
6η και 13η (4-5/2, 31/3-1/4)
Τσεντεβίτα - Παναθηναϊκός
Νταρουσάφακα - Ερυθρός Αστέρας
Αναντολού Εφές - Φενέρμπαχτσε
Μάλαγα - Λοκομοτίβ Κουμπάν
7η και 14η αγωνιστική (11-12/2, 7-8/4)
Παναθηναϊκός - Αναντολού Εφές
Ερυθρός Αστέρας - Τσεντεβίτα
Λοκομοτίβ Κουμπάν - Νταρουσάφακα
Φενέρμπαχτσε - Μάλαγα
Το πρόγραμμα Άρη και ΠΑΟΚ στο Eurocup
1η αγωνιστική (5-6 Ιανουαρίου)
Βαλένθια - ΠΑΟΚ
Άρης - Νεπτούνας
2η αγωνιστική (12-13 Ιανουαρίου)
ΠΑΟΚ - Λιμόζ
Μιλάνο - Άρης
3η αγωνιστική (19-20 Ιανουαρίου)
ΠΑΟΚ - Όλντενμπουργκ
Άλμπα - Άρης
4η αγωνιστική (26-27 Ιανουαρίου)
Όλντενμπουργκ - ΠΑΟΚ
Άρης - Άλμπα
5η αγωνιστική (2-3 Φεβρουαρίου)
ΠΑΟΚ - Βαλένθια
Νεπτούνας - Άρης
6η αγωνιστική (9-10 Φεβρουαρίου)
Λιμόζ - ΠΑΟΚ
Άρης - Μιλάνο