iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 19 Φεβρουαρίου 2018
ΑΚΡΩΤΗΡΙ ΑΘΛΕΣΗ ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Βήμα τίτλου το Ακρωτήρι στις νεανίδες


Προβάδισμα τίτλου πήρε το Ακρωτήρι στο τοπικό πρωτάθλημα βόλεϊ νεανίδων καθώς στον πρώτο τελικό νίκησε με 3-0 σετ την ΑΘΛΕΣΗ.

Η ηρακλειώτικη ομάδα προηγήθηκε και στα τρία σετ, όμως οι γηπεδούχες αποδείχτηκαν πολύ σκληρές φτάνοντας σε μία νίκη χωρίς απώλεια σετ. Τα σετ ήταν 25-22, 25-23 και 25-21. Ο δεύτερος τελικός, ο οποίος θα καθορίσει και τον πρωταθλητή θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 17/2 στις 16:00 στο κλειστό του Λίντο.

Από εκεί και πέρα, στο πρωτάθλημα των γυναικών, η πρωτοπόρος ΑΘΛΕΣΗ δε δυσκολεύτηκε να νικήσει με 3-0 σετ τους Ν. ΟΠΕΡ στο Ρέθυμνο. Αναλυτικά, τα αποτελέσματα σε όλες τις κατηγορίες που είχαν δράση το σαββατοκύριακο:


Γυναικών


Τα αποτελέσματα       

Ν.ΟΠΕΡ-ΑΘΛΕΣΗ      0-3      

Ακρωτήρι-ΓΕΗ      2-3

Πήγασος-Ν. Σούδας      3-0      

ΣΦΠΧ-Παγχανιακός      3-0


Η βαθμολογία

ΑΘΛΕΣΗ      33

Γιούχτας      29

ΓΕΗ      28

Ακρωτήρι      24

Αρκάδι      20

ΣΦΠΧ      19

Πήγασος      18

Ν. ΟΠΕΡ      11

Παγχανιακός      7

Σούδα      0

Χερρονάσιος      -3


Εφήβων


Τα αποτελέσματα

Λατώ-ΣΦΠΧ      0-3

ΟΠΕΡ-ΓΕΗ      0-3      

Ηρόδοτος-ΓΕΙ      3-2


Η βαθμολογία

ΣΦΠΧ      23

ΓΕΗ      22

Ηρόδοτος      12

ΟΠΕΡ      5

ΓΕΙ      4

Λατώ      3


Κορασίδων


Τα αποτελέσματα - Α' όμιλος

ΣΦΠΧ-Ν.ΟΠΕΡ      0-3            

Παγχανιακός2-Αρκάδι2      3-1

Σούδα2-Ακρωτήρι1      0-3


Τα αποτελέσματα - Β' όμιλος

Άρης-Πήγασος1

Αρκάδι1-Κύδων2      3-0            

Παγχανιακός1-Ακρωτήρι2      3-0            

Αετός-Σούδα1      0-3


Τα αποτελέσματα - Γ' όμιλος

Μεσαρά-ΓΕΗ1      0-3      

ΑΘΛΕΣΗ2-Φιλαθλητικός      0-3

Πήγασος-Γιούχτας      3-0


Τα αποτελέσματα - Δ' όμιλος

ΑΘΛΕΣΗ1-ΓΕΗ2            3-0

Χερρονάσιος-Άρης      0-3      

Σητειακός-ΓΕΙ      0-3 α.α.


Παγκορασίδων


Τα αποτελέσματα - Α' όμιλος

Άνεμος2-ΣΦΠΧ      0-3            

Αετός1-Σούδα1      1-3      

Ν. ΟΠΕΡ2-Ακρωτήρι2      2-3


Τα αποτελέσματα - Β' όμιλος      

Σούδα2-Αρκάδι      1-3            

Άνεμος1-Παγχανιακός1      0-3      

Κύδων2-Ν. ΟΠΕΡ1      0-3

Αετός2-Ακρωτήρι1      0-3


Τα αποτελέσματα - Γ' όμιλος

Πήγασος1-Φιλαθλητικός      3-0            

ΑΘΛΕΣΗ1-Άρης      3-1

Ηρόδοτος-ΓΕΗ2      0-3            

Γρύπας2-Γιούχτας      0-3


Τα αποτελέσματα - Δ' όμιλος

Γρύπας1-Πήγασος2      3-0            

ΑΘΛΕΣΗ2-ΓΕΗ1      0-3

ΓΕΙ-ΟΦΗ      3-1      

Χερρονάσιος-Σητειακός      3-0

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση