iphone app
android app
iphone app android app
Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017
ΟΦΗ

Με Πανσερραϊκό ο ΟΦΗ, με Καλλιθέα ο Εργοτέλης στην πρεμιέρα


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Τον Πανσερραϊκό θα αντιμετωπίσει ο ΟΦΗ εκτός έδρας στην πρεμιέρα της Football League στις 22/10 όπως προέκυψε από την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε πριν από μερικά λεπτά.

Μάλιστα, η ηρακλειώτικη ομάδα θα ξεκινήσει με δύο εκτός έδρας αναμετρήσεις το πρωτάθλημα καθώς τη 2η αγωνιστική θα αντιμετωπίσει μακριά από το «Γεντί Κουλέ» την Αναγέννηση Καρδίτσας.

Ο Εργοτέλης από την πλευρά του κληρώθηκε να αντιμετωπίσει την Καλλιθέα στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος στο Παγκρήτιο Στάδιο (ΟΦΗ και Εργοτέλης πήραν κλειδάριθμο για να μη συμπίπτουν τα εντός έδρας παιχνίδια τους).  

Ο ΑΟ Χανιά/Κισσαμικός, τέλος, θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την ΑΕ Καραϊσκάκης.

Το πρώτο κρητικό ντέρμπι θα γίνει νωρίς - νωρίς καθώς ο Εργοτέλης θα αντιμετωπίσει τον ΑΟΧ/Κισσαμικό στο Παγκρήτιο Στάδιο.

Όσον αφορά στο ηρακλειώτικο ντέρμπι ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Εργοτέλη θα πραγματοποιηθεί την 6η αγωνιστική.

Τέλος ο ΟΦΗ θα αντιμετωπίσει τον ΑΟΧ/Κισσαμικό την 10η αγωνιστική.

Όπως ανακοίνωσε η διοργανώτρια αρχή το πρωτάθλημα θα ολοκληρωθεί στις 27 του Μάη, ενώ θα υπάρξουν και πέντε εμβόλιμες αγωνιστικές στις εξής ημερομηνίες:

Τετάρτη (20/12)

Τετάρτη (31/1/2018)

Τετάρτη (7/3/2018)

Μεγάλη Τετάρτη (4/4/2018)

Τετάρτη (25/4/2018)

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της πρεμιέρας της Football League:


1η αγωνιστική (22/10) & 18η (18/2)

ΑΟΧ/Κισσαμικός - Α.Ε. Καραϊσκάκης

Εργοτέλης - Καλλιθεα

Αχαρναϊκός - Απόλλων Λάρισας

Παναχαϊκή - Τρίκαλα

Βέροια - Απόλλων Καλαμαριάς

Άρης - Αιγινιακός

Σπάρτη - Παναιγιάλειος

Δόξα Δράμας - Αναγέννηση Καρδίτσας

Πανσερραϊκός - ΟΦΗ


2η αγωνιστική (29/10) & 19η (25/2)

Εργοτέλης - ΑΟΧ/Κισσαμικός

Α.Ε. Καραϊσκάκης - Αχαρναϊκός

Καλλιθέα - Παναχαϊκή

Απόλλων Λάρισας - Βέροια

Τρίκαλα - Αρης

Απόλλων Καλαμαριάς - Σπάρτη

Αιγινιακός - Δόξα Δράμας

Παναιγιάλειος - Πανσερραϊκός

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΟΦΗ


3η αγωνιστική (5/11) & 20η αγωνιστική (4/3)

ΑΟΧ/Κισσαμικός - Αχαρναϊκός

Παναχαϊκή 0 Εργοτέλης

Βέροια - Α.Ε. Καραϊσκάκης

Σπάρτη - Απόλλων Λάρισας

Δόξα Δράμας - Τρίκαλα

Πανσερραϊκός - Απόλλων Καλαμαριάς

ΟΦΗ - Αιγινιακός

Αναγέννηση Καρδίτσας - Παναιγιάλειος


4η αγωνιστική (12/11) & 21η αγωνιστική (7/3)

Παναχαϊκή - ΑΟΧ/Κισσαμικός

Αχαρναϊκός - Βέροια

Εργοτέλης - Άρης

Α.Ε. Καραϊσκάκης - Σπάρτη

Καλλιθέα -Δόξα Δράμας

Απόλλων Λάρισας - Πανσερραϊκός

Τρίκαλα - ΟΦΗ

Απόλλων Καλαμαριάς - Αναγέννηση Καρδίτσας

Αιγινιακός - Παναιγιάλειος


5η αγωνιστική (19/11) & 22η αγωνιστική (11/3)

ΑΟΧ/Κισσαμικός - Βέροια

Άρης - Παναχαϊκή

Σπάρτη - Αχαρναϊκός

Δόξα Δράμας - Εργοτέλης

Πανσερραϊκός - Α.Ε. Καραϊσκάκης

ΟΦΗ - Καλλιθέα

Αναγέννηση Καρδίτσας - Απόλλων Λάρισας

Παναιγιάλειος - Τρίκαλα

Αιγινιακός - Απόλλων Καλαμαριάς


6η αγωνιστική (26/11) & 23η αγωνιστική (18/3)

Άρης - ΑΟΧ/Κισσαμικός

Βέροια - Σπάρτη

Παναχαϊκή - Δόξα Δράμας

Αχαρναϊκός - Πανσερραϊκός

Εργοτέλης - ΟΦΗ

Α.Ε. Καραϊσκάκης - Αναγέννηση Καρδίτσας

Καλλιθέα - Παναιγιάλειος

Απόλλων Λάρισας - Αιγινιακός

Τρίκαλα - Απόλλων Καλαμαριάς


7η αγωνιστική (3/12) & 24η αγωνιστική (24/3)

ΑΟΧ/Κισσαμικός - Σπάρτη

Δόξα Δράμας - Άρης

Πανσερραϊκός - Βέροια

ΟΦΗ - Παναχαϊκή

Αναγέννηση Καρδίτσας - Αχαρναϊκός

Παναιγιάλειος - Εργοτέλης

Αιγινιακός - Α.Ε. Καραϊσκάκης

Απόλλων Καλαμαριάς - Καλλιθέα

Τρίκαλα - Απόλλων Λάρισας


8η αγωνιστική (10/12) & 25η αγωνιστική (1/4)

Δόξα Δράμας - ΑΟΧ/Κισσαμικός

Σπάρτη - Πανσερραϊκός

Άρης - ΟΦΗ

Βέροια - Αναγέννηση Καρδίτσας

Παναχαϊκή - Παναιγιάλειος

Αχαρναϊκός - Αιγινιακός

Εργοτέλης - Απόλλων Καλαμαριάς

Α.Ε. Καραϊσκάκης - Τρίαλα

Καλλιθέα - Απόλλων Λάρισας


9η αγωνιστική (17/12) & 26η αγωνιστική (4/4)

ΑΟΧ/Κισσαμικός - Πανσερραϊκός

ΟΦΗ - Δόξα Δράμας

Αναγέννηση Καρδίτσας - Σπάρτη

Παναιγιάλειος - Άρης

Αιγινιακός - Βέροια

Απόλλων Καλαμαριάς - Παναχαϊκή

Τρίκαλα - Αχαρναϊκός

Απόλλων Λάρισας - Εργοτέλης

Καλλιθέα - Α.Ε. Καραϊσκάκης


10η αγωνιστική (20/12) & 27η αγωνιστική (15/4)

ΟΦΗ - ΑΟΧ/Κισσαμικός

Πανσερραϊκός - Αναγέννηση Καρδίτσας

Δόξα Δράμας - Παναιγιάλειος

Σπάρτη - Αιγινιακός

Άρης - Απόλλων Καλαμαριάς

Βέροια - Τρίκαλα

Παναχαϊκή - Απόλλων Λάρισας

Αχαρναϊκός - Καλλιθέα

Α.Ε. Καραϊσκάκης - Εργοτέλης


11η αγωνιστική (7/1) - 28η αγωνιστική (22/4)

ΑΟΧ/Κισσαμικός - Αναγέννηση Καρδίτσας

Παναιγιάλειος - ΟΦΗ

Αιγινιακός - Πανσερραϊκός

Απόλλων Καλαμαριάς - ΔόξαΔράμας

Τρίκαλα - Σπάρτη

Απόλλων Λάρισας - Άρης

Καλλιθέα - Βέροια

Α.Ε. Καραϊσκάκης - Παναχαϊκή

Εργοτέλης - Αχαρναϊκός


12η αγωνιστική (14/1) & 29η αγωνιστική (25/4)

Παναιγιάλειος - ΑΟΧ/Κισσαμικός

Αναγέννηση Καρδίτσας - Αιγινιακός

ΟΦΗ - Απόλλων Καλαμαριάς

Πανσερραϊκός - Τρίκαλα

Δόξα Δράμας - Απόλλων Λάρισας

Σπάρτη -Καλλιθέα

Άρης - Α.Ε. Καραϊσκάκης

Βέροια - Εργοτέλης

Αχαρναϊκός - Παναχαϊκή


13η αγωνιστική (21/1) & 30η αγωνιστική (29/4)

ΑΟΧ/Κισσαμικός - Αιγινιακός

Απόλλων Καλαμαριάς - Παναιγιάλειος

Τρίκαλα - Αναγέννηση Καρδίτσας

Απόλλων Λάρισας - ΟΦΗ

Καλλιθέα - Πανσερραϊκός

Α.Ε. Καραϊσκάκης - Δόξα Δράμας

Εργοτέλης - Σπάρτη

Αχαρναϊκός - Άρης

Παναχαϊκή - Βεροια


14η αγωνιστική (28/1) & 31η αγωνιστική (6/5)

Απόλλων Καλαμαριάς - ΑΟΧ/Κισσαμικός

Αιγινιακός -Τρίκαλα

Παναιγιάλειος - Απόλλων Λάρισας

Αναγέννηση Καρδίτσας - Καλλιθέα

ΟΦΗ - Α.Ε. Καραϊσκάκης

Πανσερραϊκός - Εργοτέλης

Δόξα Δράμας - Αχαρναϊκός

Σπάρτη - Παναχαϊκή

Βέροια - Άρης


15η αγωνιστική (31/1) & 32η αγωνιστική (13/5)

ΑΟΧ/Κισσαμικός - Τρίκαλα

Απόλλων Λάρισας - Απόλλων Καλαμαριάς

Καλλιθέα - Αιγινιακός

Α.Ε. Καραϊσκάκης - Πανιαιγάλειος

Εργοτέλης - Αναγέννηση Καρ΄διτσας

Αχαρναϊκός - ΟΦΗ

Παναχαϊκή - Πανσερραϊκός

Βέροια - Δόξα Δράμας

Άρης - Σπάρτη


16η αγωνιστική (4/2) & 33η αγωνιστική (20/5)

Απόλλων Λάρισας - ΑΟΧ/Κισσαμικός

Τρίκαλα - Καλλιθέα

Απόλλων Καλαμαριάς - Α.Ε.Καραϊσκάκης

Αιγινιακός - Εργοτέλης

Παναιγιάλειος - Αχαρναϊκός

Αναγέννηση Καρδίτσας - Παναχαϊκή

ΟΦΗ - Βέροια

Πανσερραϊκός - Άρης

Σπάρτη - Δόξα Δράμας


17η αγωνιστική (11/2) & 34η αγωνιστική (27/5)

ΑΟΧ/Κισσαμικός - Καλλιθέα

Α.Ε. Καραϊσκάκης - Απόλλων Λάρισας

Εργοτέλης - Τρίκαλα

Αχαρναϊκός - Απόλλων Καλαμαριάς

Παναχαϊκή - Αιγινιακός

Βέροια - Παναιγιάλειος

Άρης -Αναγέννηση Καρδίτσας

Σπάρτη - ΟΦΗ

Δόξα Δράμας - Πανσερραϊκός

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση