iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου 2017

ΠΑΝΟΡΑΜΑ


Την πρόκριση στα τελικά του Euro 2012 και την συμμετοχή στα μπαράζ της διοργάνωσης για να αγωνιστούν στα γήπεδα της Πολωνίας και της Ουκρανίας διεκδικούν αρκετές ομάδες στην προτελευταία αγωνιστική της προκριματικής φάσης.
Εκτός από το παιχνίδι της Ελλάδας με την Κροατία, ενδιαφέρον υπάρχει και στους υπόλοιπους ομίλους της προκριματικής φάσης της διοργάνωσης.
Αναλυτικά, το πρόγραμμα της προτελευταίας αγωνιστικής:

1ος Όμιλος

Αζερμπαϊτζάν-Αυστρία (19:00)
Τουρκία-Γερμανία (21:30)
Βέλγιο-Καζακστάν (21:45)

Η βαθμολογία

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘ. ΤΕΡΜ.
1 Γερμανία 24 (28-5)
2 Τουρκία 14 (11-8)
3 Βέλγιο 12 (16-11)
4 Αυστρία 8 (12-16)
5 Αζερμπαϊτζάν 7 (9-21)
6 Καζακστάν 3 (5-20)


2ος Όμιλος

Αρμενία-ΠΓΔΜ (18:00)
Σλοβακία-Ρωσία (21:15)
Ανδόρα-Ιρλανδία (22:30)

Η βαθμολογία

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘ. ΤΕΡΜ.
1 Ρωσία 17 (10-4)
2 Ιρλανδία 15 (11-6)
3 Αρμενία 14 (17-7)
4 Σλοβακία 14 (6-8)
5 ΠΓΔΜ 7 (6-9)
6 Ανδόρα 0 (1-17)


3ος Όμιλος

Σερβία-Ιταλία (21:45)
Βόρεια Ιρλανδία-Εσθονία (21:45)


Η βαθμολογία

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘ. ΤΕΡΜ.
1 Ιταλία 22 (16-1)
2 Σερβία 14 (12-10)
3 Εσθονία 13 (13-13)
4 Σλοβενία 11 (10-7)
5 Βόρεια Ιρλανδία 9 (8-8)
6 Νησιά Φαρόε 4 (6-26)


4ος Όμιλος

Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Λουξεμβούργο (21:00)
Ρουμανία-Λευκορωσία (21:30)
Γαλλία-Αλβανία (22:00)

Η βαθμολογία

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘ. ΤΕΡΜ.
1 Γαλλία 17 11-3
2 Βοσνία/Ερζεγοβίνη 16 11-7
3 Ρουμανία 12 10-6
4 Λευκορωσία 12 6-5
5 Αλβανία 8 6-10
6 Λουξεμβούργο 4 3-16


5ος Όμιλος

Φινλανδία-Σουηδία (19:15)
Ολλανδία-Μολδαβία (21:30)

Η βαθμολογία

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘ. ΤΕΡΜ.
1 Ολλανδία 24 34-5
2 Σουηδία 18 26-8
3 Ουγγαρία 18 22-14
4 Φινλανδία 9 15-14
5 Μολδαβία 6 8-15
6 Σαν Μαρίνο 0 0-49


6ος Όμιλος

Λετονία-Μάλτα (20:00)
Ελλάδα-Κροατία (21:45)

Η βαθμολογία

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘ. ΤΕΡΜ.
1 Κροατία 19 16-5
2 Ελλάδα 18 10-4
3 Ισραήλ 13 11-11
4 Γεωργία 10 6-7
5 Λετονία 8 7-10
6 Μάλτα 1 4-17

Η τελευταία αγωνιστική

Κροατία-Λετονία (20:00)
Γεωργία-Ελλάδα (20:00)
Μάλτα-Ισραήλ (20:00)

7ος Όμιλος

Ουαλία-Ελβετία (21:45)
Μαυροβούνιο-Αγγλία (22:00)

Η βαθμολογία

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘ. ΤΕΡΜ.
1 Αγγλία 17 15-3
2 Μαυροβούνιο 11 5-3
3 Ελβετία 8 10-8
4 Βουλγαρία 5 3-12
5 Ουαλία 3 5-3


8ος Όμιλος

Η βαθμολογία

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘ. ΤΕΡΜ.
1 Πορτογαλία 13 15-7
2 Δανία 13 9-4
3 Νορβηγία 13 7-6
4 Ισλανδία 4 3-9
5 Κύπρος 2 5-13


9ος Όμιλος

Τσεχία-Ισπανία (21:45)
Λιχτενστάιν-Σκωτία (20:30, 08/11/11)

Η βαθμολογία

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘ. ΤΕΡΜ.
1 Ισπανία18 21-
2 Τσεχία 10 8-5
3 Σκωτία 8 7-7
4 Λιθουανία 5 3-9
5 Λιχτενστάιν 4 3-16


Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση