iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου 2017
Ντόρα Μπακογιάννη Δημοκρατική Συμμαχία

Ολοκληρώθηκε η διεξαγωγή των Εσωκομματικών Εκλογών της Δημοκρατικής Συμμαχίας


Με μεγάλη συμμετοχή, ολοκληρώθηκε χθες αργά το βράδυ η διαδικασία ανάδειξης των Διοικητικών Συμβουλίων των Ομάδων Πρωτοβουλίας - Τοπικών Οργανώσεων της Δημοκρατικής Συμμαχίας σε όλη τη χώρα.
Σε επίπεδο Κρήτης, οι κάλπες «άνοιξαν» την Κυριακή, 2 Οκτωβρίου, από τις 10:00 έως τις 19:00 στα κατά τόπους γραφεία της Δημοκρατικής Συμμαχίας και στους 4 νομούς. Κατά τη διεξαγωγή της εκλογικής διαδικασίας υπήρξε μεγάλη συμμετοχή και εγγραφές πολλών νέων μελλών.

Ειδικότερα:

Νομός Ηρακλείου:
(α) Ομάδα Πρωτοβουλίας - Τοπική Οργάνωση Ηρακλείου
Ψήφισαν 630
Και εκλέγεται 25μελές Διοικητικό Συμβούλιο με 9μελή Εκτελεστική Επιτροπή.

1. Παπαχατζάκης Εμμανουήλ
2. Χαλκιαδάκης Γεώργιος
3. Βλατάκης Μύρωνας
4. Κυρλάκη Εμμανουέλα
5. Ψαρολογάκης Νικόλαος
6. Καραμανωλάκης Δημήτριος
7. Γύπαρη Μαρία
8. Κριαράς Μανούσος
9. Επιτροπάκης Γεώργιος
10. Τσιμπραγός Εμμανουήλ
11. Κοζής Βασίλειος
12. Χατζηνικολάου Ιωάννης
13. Κριτσωτάκης Γεώργιος
14. Ζαχαριουδάκης Ηλίας
15. Σμαριανάκης Θεοχάρης (Χάρης)
16. Τσαγκαράκης Νικόλαος
17. Μελισσουργάκης Δημήτριος
18. Τζώρτζη Ευαγγελία (Εύα)
19. Σαριδάκης Ελευθέριος
20. Σκουραδάκης Γεώργιος
21. Σκουραδάκης Νικόλαος
22. Γαρεφαλάκης Μαρίνος
23. Βλάχος Γεώργιος
24. Λιναρδάκης Μιχαήλ
25. Κρασανάκης Γεώργιος

Σήμερα στις 7.30 το απόγευμα , έπειτα από πρόσκληση του Προέδρου της Εφορευτικής Επιτροπής κου. Μπαγουράκη, θα πραγματοποιηθεί η 1η Συνεδρίαση στα Γραφεία του Κόμματος με σκοπό την συγκρότηση Διοίκησης και την κατανομή των Τομέων Ευθύνης.

(β) Ομάδα Πρωτοβουλίας - Τοπική Οργάνωση Μεσσαράς
Ψήφισαν 599
Και εκλέγεται 21μελές Διοικητικό Συμβούλιο με 9μελή Εκτελεστική Επιτροπή.

1. Μπομποδάκης Στυλιανός
2. Σπανακάκης Εμμανουήλ
3. Πουλινάκης Μανούσος
4. Σπινθάκης Εμμανουήλ
5. Μασαούτης Μιχαήλ
6. Κοκαράκης Γεώργιος
7. Πουλινάκης Αντώνιος
8. Διακουμάκης Μιχαήλ
9. Ρομπογιαννάκης Εμμανουήλ
10. Καρτερής Ιωάννης
11. Αναγνωστάκης Ιωάννης
12. Καπετανάκης Λεωνίδας
13. Αγγελιδάκης Εμμανουήλ
14. Κωστομανωλάκης Κωνσταντίνος
15. Φουστανάκης Δημήτριος
16. Καφάτου Μαρία
17. Καμάρη - Πιλατάκη Ευαγγελία
18. Φασουλάκης Ιωάννης
19. Βαρδουλάκης Κωνσταντίνος
20. Κυπριωτάκης Βασίλειος
21. Νικολακάκης Γεώργιος


Σήμερα στις 14.30 το μεσημέρι , έπειτα από πρόσκληση του Προέδρου της Εφορευτικής Επιτροπής κου. Φουντουλάκη, θα πραγματοποιηθεί η 1η Συνεδρίαση στα Γραφεία του Κόμματος με σκοπό την συγκρότηση Διοίκησης και την κατανομή των Τομέων Ευθύνης.


Νομός Λασιθίου:
(α) Ομάδα Πρωτοβουλίας - Τοπική Οργάνωση Λασιθίου
Ψήφισαν 206

Για το νέο Διοικητικό Συμβούλιο εκλέγονται οι παρακάτω με σειρά κατάταξης:

1. Καλογεράκης Γέωργιος
2. Μπετούρα Μαρία
3. Παπαβασιλείου Νεκτάριος
4. Μπαρμούνης Γεώργιος
5. Παρασύρης Μιχαήλ
6. Αγγελάκης Γεώργιος
7. Παπαδάκης Οδυσσέας
8. Κικιβαράκης Νικόλαος
9. Ψυλλάκης Γεώργιος



Νομός Ρεθύμνου:
(α) Ομάδα Πρωτοβουλίας - Τοπική Οργάνωση Ρεθύμνου
Ψήφισαν 307

Και εκλέγεται 11μελές Διοικητικό Συμβούλιο με 9μελή εκτελεστική επιτροπή.
1. Μακρυδάκη Ευαγγελία
2. Σταματεράκη Άννα
3. Πετράκης Ιωσήφ
4. Βάμβουκας Μιχαήλ
5. Μελαμπιανάκης Γεώργιος
6. Στασινοπούλου Αρετή
7. Αγαλιώτης Άγγελος
8. Δαφνομήλης Ανδρέας
9. Τσαγκαράκης Λυκούργος



Νομός Χανίων:
(α) Ομάδα Πρωτοβουλίας - Τοπική Οργάνωση Χανίων:
Ψήφισαν 652
Και εκλέγεται 14μελές Διοικητικό Συμβούλιο με 9μελή εκτελεστική επιτροπή.

1. Παπαδάκης Εμμανουήλ
2. Μποτωνάκη Μαριάννα
3. Καμαριανάκης Ιωάννης
4. Βιριράκης Δημήτριος
5. Σχετάκη Αλεξία
6. Σαρικάκης Ιωσήφ
7. Ανδρεαδάκης Νεκτάριος
8. Κορακάκης Άρης
9. Γιαννουλάκης Γεώργιος



(β) Ομάδα Πρωτοβουλίας - Τοπική Οργάνωση Κισσάμου
Ψήφισαν 73
Για το νέο Διοικητικό Συμβούλιο εκλέγονται οι παρακάτω με σειρά κατάταξης:

1. Μπενιουδάκης Μιχαήλ
2. Θεοδωρογλάκης Μιχαήλ
3. Μαρής Ανώνιος
4. Καστρινάκης Γεώργιος
5. Κατερουδάκης Αθανάσιος
6. Αποστολάκη Αντωνία
7. Μακράκη Αργυρώ
8. Ηλιάκης Παναγιώτης
9. Κοκοτσάκης Αντώνιος


(γ) Ομάδα Πρωτοβουλία - Τοπική Οργάνωση Πλατανιά
Ψήφισαν 52
Για το νέο Διοικητικό Συμβούλιο εκλέγονται οι παρακάτω με σειρά κατάταξης:

1. Κουκουνάκης Μιχαήλ
2. Μανωλακάκη Αναστασία
3. Κοκολάκης Μανούσος
4. Δασκαλάκης Βασίλειος
5. Μπριτζολάκης Ευστάθιος
6. Τερεζάκης Νικόλαος
7. Ψαρουδάκης Γεώργιος
8. Γαλάνης Ελευθέριος
9. Σταματάκης Γεώργιος



(δ) Ομάδα Πρωτοβουλίας - Τοπική Οργάνωση Αποκορώνου
Ψήφισαν 78
Για το νέο Διοικητικό Συμβούλιο εκλέγονται οι παρακάτω με σειρά κατάταξης:

1. Αγγελάκης Εμμανουήλ
2. Βροντάκης Ανδρέας
3. Σπανουδάκης Ιωάννης
4. Μαυράκης Εμμανουήλ
5. Μαρκουλάκης Γιώργος
6. Δραμηλάρης Γεώργιος
7. Κολώνης Χρήστος
8. Γλεντζάκης Ιωάννης
9. Δερμιτζάκης Κωνσταντίνος


Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση