iphone app
android app
iphone app android app
Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018
ΜΕΣΑΡΑ ΒΟΛΕΙ

Σημαντικές… μάχες για τις κρητικές ομάδες βόλεϊ


Στην έδρα του Α.Ο. Λαμίας δοκιμάζεται σήμερα στις 15:00 η Μεσαρά στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Pre League βόλεϊ των γυναικών.

 Οι Μεσαρίτισσες θέλουν να συνεχίσουν την εξαιρετική πορεία που έχουν ως τώρα στο πρωτάθλημα και να παραμείνουν ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα.

 Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:

 

Σάββατο 16/12/2017

 Χαλκιοπούλειο 15.00 ΑΟ Λαμίας 2013 - ΓΑΣ Μεσσαράς Κουτσής-Μαυράκης Καραβάνα

  Σχολ. Ν. Φιλαδέλφειας 18.45 ΑΕΚ Αθηνών - ΓΣ Πετρούπολης Βελώνης-Δαλέκου Ταλάρου

 Γ. Γεννηματάς 19.00 ΑΣΠ Θέτις - ΦΟ Βριλησσίων Λιάκου-Χαμπιλού Παπανικολάου Γ.

 

Κυριακή 17/12/2017

 

Ιλισσίων 17.30 ΑΟ Ηλυσιακός - ΓΣ Πανιώνιος Μυλωνάκης-Οικονόμου Μ. Καλογιάννη

Ζηρίνειο 17.30 Ζηρίνειος ΑΟΝ - ΑΟ Αιγάλεω Καπάνταης-Διαμάντης Ακαρέπη

Απόλλωνα 18.00 ΑΣΠ Απόλλων - ΧΑΝΘ Πετούσης-Λιναρδάτος Μάμμου

 

Στο ΒΑΚ σήμερα ο ΟΦΗ

 Με στόχο να συνεχίσει το νικηφόρο σερί του, ο ΟΦΗ υποδέχεται σήμερα στις 16:00 τον Α.Ο. Καλαμάτας στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του 1ου υποομίλου της Α2 βόλεϊ των ανδρών.Η ηρακλειώτικη ομάδα έχει σαφή στόχο την άνοδο και για να φτάσει σε αυτόν θα πρέπει να εκμεταλλευτεί κυρίως την έδρα της. Στο σημερινό παιχνίδι, λοιπόν, η νίκη είναι επιτακτική.Ο ΣΦΠ Χανίων από την πλευρά του υποδέχεται μία ώρα αργότερα (17:00) τον Πανερυθραϊκό στο κλειστό των Χανίων.

 Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής:

 

Σάββατο 16/12/2017

 Βαρδινογιάννειο 16.00 ΟΦΗ - ΑΟ Καλαμάτα 80 Καραπουλάκης-Κόκκας

 ΕΑΚ Χανίων 17.00 ΣΦΠ Χανίων - ΑΣ Πανερυθραϊκός Αγγελίδης-Γιαννόπουλος

 Απόλλων 18.00 ΓΣ Απόλλων - ΑΕΠ Ολυμπιάς Μάλφας-Παγκοζίδης

 Κάντζας 20.00 ΑΟ Παλλήνη - ΓΣ Πανιώνιος Μιχαήλογλου-Βλάχος

 

Κυριακή 17/12/2017

 Απόλλων Πάτρας 20.00 ΑΣΠ Απόλλων - ΑΣ Κέρκης Γκόλφης-Γλωσσίδης

 

Κρητικό ντέρμπι στην Α2 γυναικών

 Στην Α2 βόλεϊ των γυναικών έχει κρητικό ντέρμπι καθώς ο ΟΠΕΡ υποδέχεται σήμερα στις 18:00 τον Κύδωνα στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής.

 Και οι δύο ομάδες παλεύουν για την παραμονή τους και το μεταξύ τους παιχνίδι ίσως αποδειχτεί καθοριστικό.

 Αναλυτικά το πρόγραμμα:

 

Σάββατο 16/12/2017

 Α΄ Ηλιούπολης 17.30 ΑΣ Ηλιούπολης - Ένωση Βύρωνα Μόσχος-Μόσιαλος

 Ρεθύμνου 18.00 ΟΠ Ρεθύμνου - ΑΟ Κύδων Κανακάκης-Πετακάκη

 Παραλίας 18.00 ΓΣ Μεσσηνιακός - ΑΓΣ Άρτεμις Χανδρινός-Καραγιαννόπουλος  

Κυριακή 17/12/2017

 Γ. Γαλανόπουλος 17.00 ΑΟ Ποσειδών Λουτρ. - ΑΕ Αγ. Παρασκευής Κτενάς-Κουγιάς    

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση