iphone app
android app
iphone app android app
Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2017
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΒΕΡΤΟΝ

Μεγάλο ματς ο Απόλλων Λεμεσού, 2-2 με Έβερτον


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Εκπλήξεις, παιχνίδια με εξαιρετικό θέαμα και αρκετά γκολ είχε η 2η αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ. Ο Απόλλων Λεμεσού πήρε σπουδαίο βαθμό εκτός έδρας κόντρα στην Έβερτον του Γουέιν Ρούνεϊ.

Τα περισσότερα φαβορί επιβεβαίωσαν τον τίτλο του, όμως δεν έλειψαν τα αποτελέσματα που προκάλεσαν αίσθηση, όπως οι νίκες των Έστερσουντ και Ζόρια κόντρα σε Χέρτα και Αθλέτικ Μπιλμπάο αντίστοιχα.

Αναλυτικά η εικόνα των 12 ομίλων μετά τη 2η αγωνιστική:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αστανά-Σλάβια Πράγας      1-1

Μακάμπι Τελ Αβίβ-Βιγιαρεάλ      0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Σλάβια Πράγας   4

2. Βιγιαρεάλ             4

3. Αστανά            1

4. Μακάμπι            1

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Παρτιζάν-Ντιναμό Κιέβου      2-3

Σκεντεμπρέου-Γιούνγκ Μπόις      1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ντιναμό Κιέβου      6

2. Γιούνγκ Μπόις         2

3. Παρτιζάν                   1

4. Σκεντεμπρέου        1

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Λουντογκόρετς-Χόφενχαϊμ      2-1

Μπράγκα-Μπασακσεχίρ      2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Μπράγκα                    6

2. Λουντογκόρετς         4

3. Μπασακσεχίρ            1

4. Χοφενχάιμ                  0

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΕΚ-Αούστρια Βιέννης      2-2

Μίλαν-Ριέκα      3-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Μίλαν                  6

2. ΑΕΚ                        4

3. Αούστρια Β.       1

4. Ριέκα                    0

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Λιόν-Αταλάντα                                       1-1

Έβερτον-Απόλλων Λεμεσού      2-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Αταλάντα               4

2. Απόλλων Λεμ.        2

3. Λιόν                           2

4. Έβερτον                    1

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Σέριφ-Κοπεγχάγη      0-0

Λοκομοτίβ Μόσχας-Ζλιν      3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Λοκομοτίβ Μ.                    4

2. Κοπεγχάγη                         2

3. Σέριφ                                    2

4. Ζλιν                                       1

7ος ΟΜΙΛΟΣ

Βικτόρια Πλζεν-Χάποελ Μπερ-Σεβά 3-1

Λουγκάνο-Στεάουα 1-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Στεάουα                             6

2. Βικτόρια Πλζεν                 3

3. Χάποελ Μπερ-Σεβά        3

4. Λουγκάνο                          0

8ος ΟΜΙΛΟΣ

Κολωνία-Ερυθρός Αστέρας 0-1

Μπάτε Μπορίσοβ-Άρσεναλ 2-4

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Άρσεναλ                       6

2. Ερυθρός Αστέρας      4

3. Μπάτε Μπορίσοβ     1

4. Κολωνία                        0

9ος ΟΜΙΛΟΣ

Κόνιασπορ-Γκιμαράες 2-1

Σάλτσμπουργκ-Μαρσέιγ 1-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Σάλτσμπουργκ  4

2. Κόνιασπορ          3

3. Μαρσέιγ              3

4. Γκιμαράες           1

10ος ΟΜΙΛΟΣ

Μπιλμπάο-Ζόρια 0-1

Έστερσουντ-Χέρτα 1-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Έστερσουντ             6

2. Ζόρια                        3

3. Μπιλμπάο               1

4. Χέρτα                       1

11ος ΟΜΙΛΟΣ

Λάτσιο-Ζούλτε Βάρεχεμ 2-0

Νις-Φίτεσε 3-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Νις                                  6

2. Λάτσιο                          6

3. Φίτεσε                          0

4. Ζούλτε Βάρεχεμ       0

12ος ΟΜΙΛΟΣ

Ρόζενμποργκ-Βάρνταρ 3-1

Ζενίτ-Σοσιεδάδ                3-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ζενίτ                    6

2. Σοδιεδάδ           3

3. Ρόζενμποργκ   3

4. Βάρνταρ            0

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση