iphone app
android app
iphone app android app
Σάββατο 25 Νοεμβρίου 2017
ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΠΟΑ ΝΤΑΜΠΟΣ

Οριστικά με Αθήνα οι ομάδες της Κρήτης στην Γ' Εθνική


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

 

Επιβεβαιώθηκαν τα σενάρια για τον όμιλο που θα τοποθετηθούν οι ομάδες της Κρήτης στην Γ' Εθνικής, καθώς βρίσκονται οριστικά στον 8ο Όμιλο μόνο με ομάδες της ΕΠΣ Αθηνών!

 

Σήμερα καταρτίστηκαν από την Επιτροπή διοργανώσεων της ΕΠΟ οι όμιλοι της Γ' Εθνικής και ο 8ος Όμιλος απαρτίζεται από τις έξι κρητικές ομάδες (ΠΟΑ, Ηρόδοτος, Ερμής Ζωνιανών, ΑΕ Μυλοποτάμου, Παλαιόχωρα, ΟΦ Ιεράπετρας) και τις πέντε της Αθήνας (Αιγάλεω, Φωστήρας, Ηλυσιακός, Κηφισιά, Αγ. Ιερόθεος).

 

Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 18/9 στις 12 στα γραφεία της ΕΠΟ. Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει την Κυριακή 1/10. Αναλυτικά: 

1ος όμιλοςΕΠΣ Έβρου (1) : ΑΕ ΔιδυμοτείχουΕΠΣ Θράκης (2) : Δόξα Προσκυνητών, Δόξα Νέου ΣιδηροχωρίουΕΠΣ Ξάνθης (2) : Ορφέας Ξάνθης, Άρης ΑβάτουΕΠΣ Δράμας (1) : 1 Μέγας Αλέξανδρος ΞηροποτάμουΕΠΣ Καβάλας (3) : Καβάλα, Νέστος Χρυσούπολης, Αετός ΟρφανούΕΠΣ Σερρών (3) : Απόλλων Παραλιμνίου, Ελπίς Σκουτάρεως, Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 

2ος όμιλοςΕΠΣ Μακεδονίας (5) : ΑΠΕ Λαγκαδά, Καμπανιακός, ΑΟ Καρδίας, Μακεδονικός, Αγροτικός ΑστέραςΕΠΣ Χαλκιδικής (1) : Άρης ΠαλαιοχωρίουΕΠΣ Κιλκίς (1) : ΚιλκισιακόςΕΠΣ Πέλλας (2) : Αλμωπός Αριδαίας, ΕδεσσαϊκόςΕΠΣ Ημαθίας (3) : ΦΑΣ Νάουσα, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Φίλιππος ΑλεξάνδρειαςΕΠΣ Πιερίας (1) : Πιερικός 

3ος όμιλοςΕΠΣ Φλώρινας (1) : Ερμής ΑμυνταίουΕΠΣ Καστοριάς (1) : ΚαστοριάΕΠΣ Ηπείρου (1) : Δόξα ΚρανούλαςΕΠΣ Θεσπρωτίας (2) : Θεσπρωτός, Αστέρας ΠαραποτάμουΕΠΣ Άρτας (1) : Σκουφάς ΚομποτίουΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (3) : Τηλυκράτης, Εθνικός Φιλιππιάδας, ΠανελευκάδιοςΕΠΣ Κέρκυρας (1) : ΑΕ ΛευκίμμηςΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας (1) : Νέος ΑμφίλοχοςΕΠΣ Κοζάνης (2) : Μακεδονικός Φούφα, ΑΕΠ Καραγιαννίων 

4ος όμιλοςΕΠΣ Λάρισας (1) : Αχιλλέας ΦαρσάλωνΕΠΣ Τρικάλων (1) : Διγενής ΝεοχωρίουΕΠΣ Καρδίτσας (1) : ΑΟ ΣελλάνωνΕΠΣ Θεσσαλίας (5) : Ολυμπιακός Βόλου, Νίκη Βόλου, Ρήγας Φεραίος, Γ.Σ. Αλμυρού, Βόλος ΝΠΣΕΠΣ Φθιώτιδας (1) : Οπούντιος ΜαρτίνουΕΠΣ Ευρυτανίας (1) : ΑΠΟΚ ΒελούχιΕΠΣ Φωκίδας (1) : Αστέρας ΙτέαςΕΠΣ Βοιωτίας (2) : ΑΟ Θήβα, ΑΠΟ Αμβρυσσέας 

5ος όμιλος

ΕΠΣ Κεφαλληνίας (1) : ΠαλληξουριακόςΕΠΣ Ζακύνθου (1) : ΖάκυνθοςΕΠΣ Αχαΐας (2) : Αχαϊκή, Διαγόρας ΒραχνέικωνΕΠΣ Ηλείας (3) : ΠΑΟ Βάρδας, Αστέρας Αμαλιάδας, ΠανηλειακόςΕΠΣ Μεσσηνίας (2) : Τσικλητήρας Πύλου, ΚαλαμάταΕΠΣ Λακωνίας (1) : Αστέρας ΒλαχιώτηΕΠΣ Αρκαδίας (2) : Παναρκαδικός, Λεωνίδιο 

6ος όμιλος

ΕΠΣ Πειραιά (4) : Ιωνικός, Εθνικός, Προοδευτική, ΑΠΟ ΚερατσίνιΕΠΣ Κορίνθου (3) : ΑΟ Λουτράκι, ΑΟ Ζευγολατιού, Πέλοπας ΚιάτουΕΠΣ Δωδεκανήσου (3) : Ιάλυσος Ρόδου, ΑΣ Ρόδος, Διαγόρας ΡόδουΕΠΣ Δυτικής Αττικής (1) : Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας 

7ος όμιλοςΕΠΣ Ανατολικής Αττικής (3) : Τριγλία Ραφήνας, Θύελλα Ραφήνας, Αήττητος ΣπάτωνΕΠΣ Αργολίδας (3) : ΑΕ Ερμιονίδας, Παναργειακός, Ερμής ΚιβερίουΕΠΣ Λέσβου (2) : Αιολικός, Διαγόρας Αγίας ΠαρασκευήςΕΠΣ Κυκλάδων (1) : ΠανθηραϊκόςΕΠΣ Εύβοιας (2) : ΑΟ Χαλκίς, Ταμυναϊκός 

8ος όμιλοςΕΠΣ Αθηνών (5) : Άγιος Ιερόθεος, Φωστήρας, ΑΕ Κηφισιά, Ηλυσιακός, ΑιγάλεωΕΠΣ Χανίων (1) : ΑΟ ΠαλαιόχωραςΕΠΣ Ρεθύμνου (2) : Ερμής Ζωνιανών, ΑΕ ΜυλοποτάμουΕΠΣ Ηρακλείου (2) : Ατσαλένιος, ΗρόδοτοςΕΠΣ Λασιθίου (1) : ΟΦ Ιεράπετρας

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση