iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 21 Αυγούστου 2017
Ειρήνη Βασιλείου

Αναχωρούν οι αθλητές, το πρόγραμμα για το Παγκόσμιο


Η Κατερίνα Στεφανίδη είναι το πρώτο μέλος της ελληνικής ομάδας που θα ταξιδέψει για το Λονδίνο, προκειμένου την Παρασκευή (4/8), να πάρει μέρος στον προκριματικό του επί κοντώ στην πρώτη ημέρα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια ταξιδεύει το απόγευμα στις 19.10 και θα επιστρέψει στην Ελλάδα στις 11 Αυγούστου.

Στην αποστολή υπενθυμίζουμε ότι συμμετέχουν και οι κρητικοί: Ειρήνη Βασιλείου, Μαρία Μπελιμπασάκη, Μιχάλης Ανασταστάκης αλλά και ο Λυκούργος Τσάκωνας του Ελ. Βενιζέλου.

Ο κύριος όγκος της αποστολής μας αναχωρεί αύριο σε δύο γκρουπ. Το πρώτο πετάει το πρωί στις 09.15 με το ραντεβού για τα μέλη του γκρουπ να έχει οριστεί στις 06.45. Με το πρώτο γκρουπ θα ταξιδέψουν οι Κώστας Δουβαλίδης, Κώστας Φιλιππίδης, Μίλτος Τεντόγλου, Εμμανουήλ Καραλής, Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ, Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, Βούλα Παπαχρήστου, Λυκούργος Τσάκωνας και Ειρήνη Βασιλείου.

Το β΄ γκρπουπ ταξιδεύει για το Λονδίνο στις 19.10 με την πτήση Α3608 της Aegean και οι αθλητές Γιάννης Κυριαζής, Δημήτρης Τσιάμης, Μιχάλης Αναστασάκης, Ουρανία Ρεμπούλη, Γκλόρια Πριβιλέτζιο, Μαρία Μπελιμπασάκη, Ελισάβετ Πεσιρίδου, Τατιάνα Γκούσιν και Λίλη Αλεξούλη, θα πρέπει να είναι στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος στις 17.00.

Η Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου και η Δέσποινα Ζαπουνίδου ταξιδεύουν για το Λονδίνο στις 8 Αυγούστου με την πτήση Α3600 στις 09.15.


To πρόγραμμα

Το σπουδαιότερο γεγονός του καλοκαιριού, το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στίβου θα ξεκινήσει στο Λονδίνο στις 4 Αυγούστου.

Για εννέα ημέρες οι φίλοι του στίβου και όχι μόνο, θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μοναδικό θέαμα, από τους κορυφαίους αθλητές και αθλήτριες του πλανήτη. Η χώρα μας μετέχει στη διοργάνωση με δυνατή ομάδα, η οποία θα επιδιώξει τη διάκριση.


Παρασκευή 4/8

21.00 100 μ. (Α) πρώτος γύρος

21.20 Δισκοβολία (Α)

21.30 Μήκος (Α), πρ. - Τεντόγλου

21.35 1.500 μ. (Γ)

21.45 Επί κοντώ (Γ) πρ. - Στεφανίδη

22.20 100 μ. (Α)

22.45 Δισκοβολία (Α) πρ.

23.20 10.000 μ. (Α) Τελικός


Σάββατο 5/8Πρωί

12.00 Σφαιροβολία (Α) πρ.

12.05 100 μ. 7αθλου

12.35 Σφυροβολία (Γ) πρ΄.

12.45 400 μ. (Α) πρ.

13.00 Τριπλούν (Γ), πρ. - Παπαχρήστου

13.30 Υψος 7αθλου

13.45 100 μ. (Γ) πρ.

14.05 Σφυροβολία (Γ) πρ.

14.45 800 μ. (Α) πρ.


Απόγευμα

21.00 Σφαιροβολία 7αθλου

21.05 100 μ. (Α) Ημ.

21.25 Δισκοβολία (Α) Τελικός

21.35 1.500 μ. (Γ) Ημ.

22.05 Μήκος (Α) Τελικός

22.10 10.000 μ. (Γ)

23.00 200 μ. 7άθλου

23.45 100 μ. (Α) Τελικός


Κυριακή (6/8)Πρωί

12.00 Μήκος 7αθλου

12.05 3.000 μ. στιπλ (Α) πρ.

12.40 Επί κοντώ (Α) πρ. Φιλιππίδης, Καραλής

12.55 Μαραθώνιος (Α) Τελικός

13.05 400 μ. εμπ. (Α) πρ.

13.45 Ακοντισμός 7αθλου Α΄γκρουπ


13.55 400 μ. (Γ) πρ. Βασιλείου Ειρ.

15.00 Ακοντισμός 7αθλου Β΄ γκρουπ

15.15 110 μ. εμπ. (Α) πρ. Δουβαλίδης

16.00 Μαραθώνιος (Γ) Τελικός Ρεμπούλη, Πριβιλέτζιο


Απόγευμα

21.00 Επί κοντώ (Γ) Τελικός

21.05 Ακοντισμός (Γ) πρ. Α΄γκρουπ

21.10 100 μ. (Γ) Ημ.

21.40 400 μ. (Α) Ημ.

22.10 110 μ. εμπ. (Α) Ημ.

22.30 Ακοντισμός (Γ) πρ. Β΄γκρουπ

22.35 Σφαιροβολία (Α) Τελικός

22.40 800 7αθλου

23.15 800 μ. (Α) Ημ.

23.50 100 μ. (Α) Τελικός


Δευτέρα (7/8)20.30 200 μ. (Α) πρ. - Τσάκωνας

20.35 Τριπλούν (Α) πρ.- Τσιάμης

21.00 Σφυροβολία (Γ) Τελικός

21.30 400 μ. εμπ. (Γ) πρ.

22.20 400 μ. εμπ. (Α) Ημ.

22.25 Τριπλούν (Γ) Τελικός

22.55 400 μ. (Γ) Ημ.

23.30 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός

23.50 1.500 μ. (Γ) Τελικός


Τρίτη (8/8)

21.20 Ακοντισμός (Γ) Τελικός


21.30 200 μ. (Γ) Πρ. - Μπελιμπασάκη

21.35 Επί κοντώ (Α) Τελικός

22.35 400 μ. εμπ. (Γ) Ημ.

22.40 Σφαιροβολία (Γ) πρ.

23.10 3.000 μ. στιπλ (Α) Τελικός

23.35 800 μ. (Α) Τελικός

22.40 400 μ. (Α) Τελικός


Τετάρτη 9/8

21.05 3.000 μ. στιπλ (Γ) πρ.

21.10 Μήκος (Γ) πρ. Αλεξούλη

21.20 Σφυροβολία (Α) πρ. Α΄γκρουπ Αναστασάκης

22.05 5.000 μ. (Α) πρ.

22.25 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός

22.50 Σφυροβολία (Α) β΄γκρουπ Αναστασάκης

22.55 200 μ. (Α) Ημ.

23.30 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός

23.50 400 μ. (Γ) Τελικός


Πέμπτη 10/8

20.30 5.000 μ. (Γ) πρ.

21.05 Ακοντισμός (Α) πρ. Α' γκρουπ - Κυριαζής

21.10 Υψος (Γ) Πρ. Γκούσιν

21.25 800 μ. (Γ) Πρ.

22.20 Τριπλούν (Α) Τελικός

22.25 1.500 μ. (Α) πρ.

22.35 Ακοντισμός (Α) πρ. Β' γκρουπ - Κυριαζής

23.05 200 μ. (Γ) Ημ.

23.35 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

23.50 200 μ. (Α) Τελικός


Παρασκευή 11/8Πρωί

12.00 100 μ. 10αθλου

12.10 Δισκοβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ - Αναγνωστοπούλου

12.45 100 μ. εμπ. (Γ) πρ. Πεσιρίδου

13.05 Μήκος 10αθλου

13.15 Υψος (Α) πρ.

13.35 Δισκοβολία (Γ) πρ. β΄γκρουπ - Αναγνωστοπούλου

14.55 Σφαιροβολία 10αθλου


Απόγευμα

19.00 Υψος 10αθλου

21.05 100 μ. εμπ. (Γ) Ημ.

21.10 Μήκος (Γ) τελικός

21.35 800 μ. (Γ) Ημ.

22.10 1.500 μ. (Α) Ημ.

22.30 Σφυροβολία (Α) Τελικός

22.45 400 μ. 10αθλου

23.25 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός

23.50 200 μ. (Γ) Τελικός


Σάββατο 12/8

12.00 110 μ.

12.35 4Χ100 μ. (Γ) πρ.

12.55 4Χ100 μ. (Α) πρ.

13.00 Δισκοβολία 10αθλου α΄γκρουπ

13.20 4Χ400 μ. (Γ) πρ.

13.50 4Χ400 μ. Α πρ.

14.20 Δισκοβολία 10αθλου β΄γκρουπ

16.15 Επί κοντώ 10αθλου


Απόγευμα

19.30 Ακοντισμός 10αθλου

20.55 Ακοντισμός 10αθλου

21.05 Υψος (Γ) Τελικός

22.05 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

22.15 Ακοντισμός (Α) Τελικός

22.20 5.000 μ. (Α) Τελικός

22.45 1.500 μ. 10άθλου

23.30 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός

23.50 4Χ100 μ. (Α) Τελικός


Κυριακή (13/8)Πρωί

09.45 50χλμ. βάδην (Α/Γ)Τελικός

14.20 20χλμ. βάδην (Γ) Τελικός Ντρισμπιώτη, Ζαπουνίδου

16.20 20χλμ. βάδην (Α) Τελικός Παπαμιχαήλ


Απόγευμα

21.00 Υψος (Α) Τελικός

21.10 Δισκοβολία (Γ) Τελικός

21.35 5.000 μ. (Γ) Τελικός

22.10 800 μ. (Γ) Τελικός

22.30 1.500 μ. (Α) Τελικός

22.55 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός

23.15 4Χ400 μ. (Α) Τελικός

Πηγή: segas.gr

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση