iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 20 Νοεμβρίου 2017
ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΚΟΥΚΟΥΡΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΠΑΤΤΑΚΟΣ ΜΠΑΛΑΜΟΥΤΗ ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΠΑΠΑΜΑΡΚΑΚΗΣ ΜΑΥΡΕΔΑΚΗ ΣΤΙΒΟΣ

Μετάλλια και υποσχέσεις από Παίδες και Κορασίδες στο Πανελλήνιο



Αρκετά μετάλλια κατέκτησαν οι κρητικοί αθλητές και αθλήτριες που συμμετέχουν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παίδων, Κορασίδων που πραγματοποιήθηκε στα Τρίκαλα.

Συγκεκριμένα κέρδισαν πέντε χρυσά, πέντε  αργυρά και τρία χάλκινα μετάλλια  στο διήμερο των αγώνων.

Χρυσό μετάλλιο  κέρδισαν η Ζωή Μπαλαμούτη του ΟΦΗ στο τριπλούν, ο Χρήστος Φραντζεσκάκης του Ελ . Βενιζέλου στη δισκοβολία, ο Ξενιδάκης Χαρίδημος του Σητειακού στα 400μ.,  ο Κουκουρογιαννάκης Παντελής του Λασιθίου στα 100μ. εμπόδια και ο Ξενιδάκης Χαρίδημος του Σητειακού στα 800μ.

Αργυρό μετάλλιο κατέκτησαν ο Τζιράκης Αδάμ της ΓΕΗ στα 1500μ., η Φραγκάκη Ειρήνη του Κύδων στη δισκοβολία, ο Ποταμιανάκης Ιωάννης  της ΓΕΗ στα 400μ. , η Μπεατρίς Λόππινε του ΟΦΗ στα 400μ. εμπόδια και η ομάδα 4χ100μ. του Ελ. Βενιζέλου.

Χάλκινο μετάλλιο πήραν η Μαυρεδάκη Μαρία του Ελ. Βενιζέλου στη δισκοβολία, ο Τσαντάκης Απόστολος του ίδιου σωματείου στο ύψος όπως και η συναθλήτρια τους Τζόνσον Νοράγια- Κάθριν στα 200μ . Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών- τριών από την Κρήτη στο Πανελλήνιο  Στίβου:


 Παίδες Δισκοβολία : 1ος Φρατζεσκάκης Χρήστος (Ελ. Βενιζέλος)76.13μ., 6ος Ντουσάκης Ορέστης (Ελ. Βενιζέλος) 57.79μ.


400μ.: 1ος Ξενιδάκης Χαρίδημος (Σητειακός) 49.80, 2ος Ποταμιανάκης Ιωάννης (ΓΕΗ) 50.28.


110μ. εμπόδια: 1ος Κουκουρογιαννάκης Παντελής (Λασιθίου) 14.65.


800μ. : 1ος Ξενιδάκης Χαρίδημος (Σητειακού) με 1.55.42, 9ος Αλεξιάδης Φώτης (Ελ. Βενιζέλου) 2.00.76.


1500μ.: 2ος Τζιράκης Αδάμ (ΓΕΗ) 4.11.30, 10ος Μπουρκουλας Αντώνης (Ελ. Βενιζέλος)4.19.70, 13ος Παπαγεωργόπουλος Αντώνης (Λασιθίου)4.22.95.


Ύψος: 3ος Τσαντάκης Απόστολος (Ελ. Βενιζέλος) 1.94μ. 300μ.: 4ος (1η σειρά)Μπουκούλας Αντώνης (Ελ. Βενιζέλος) 9.42.73, 17ος (2η σειρά) Παραγιουδάκης Πανταλέμων (Αρκάδι) 10.10.92.


200μ. : 4ος Φραγκιαδάκης Σταμάτης (ΟΦΗ) 22.63, 9ος Καλογερής Ιωάννης (Κύδων) 23.05.  


Ακοντισμός: 4ος Καλογεράκης Γεράσιμος (ΟΦΗ) 60.49μ., 10ος Πιτσιτάκης Εμμανουήλ (Ελ. Βενιζέλος) 50. 87, 12ος Βασιλικάκης Ιωάννης (ΓΕΗ) 49.78μ.


3000μ.: 4ος Μπουρκουλάς Αντώνης (Ελ. Βενιζέλος) 9.42.73.


Δισκοβολία (1,5κ.): 5ος Φθενάκης Αντώνης (Ελ. Βενιζέλου) 46.80μ.


400μ. εμπόδια: 8ος Λίλος Εμμανουήλ (ΟΦΗ) 58.63, 9ος Γαβριλάκης Χαρίδημος (Λασιθίου) 58.95.


2000μ.: 12ος Σινκολλά Ρόμπερτς (Λασιθίου) 7.18.30

4χ100μ. :11ος ΟΦΗ (Σαβουϊδάκης, Τζατζαράκης, Λίλος, Φραγκιαδάκης) 44.51, 13ος Κύδων (Σουχλάκης, Θωμαδάκης, Καρακαλπάκης, Καλογεράκης) 44.11.30


Κορασίδες Τριπλούν: 1η Μπαλαμούτη Ζωή (ΟΦΗ) 12.46μ.


Δισκοβολία: 2η Φραγκάκη Ειρήνη (Κύδων)41.66μ., 3η Μαυρεδάκη Μαρία (Ελ. Βενιζέλος ) 41.03μ.


4χ100μ.: 2ος Ελ. Βενιζέλος (Στεφανογιαννάκη, Μπουζάκη, Τζόνσον, Λιναράκη) 49.45.


400μ. εμπ.: 2η Λόππινε Μπεατρίς (ΟΦΗ) 64.22, 12η Τσαγκαράκη Μαρία (Λιβυκός) 67.72.


200μ.: 3η Τζόνσον Νοράγια- Κάθριν (Ελ. Βενιζέλος) 25.39.


Σφυροβολία: 6η Τρουλλάκη Μαρίνα- Μαρία (Ελ. Βενιζέλος) 53.30μ.


400μ.: 3η (2η σειρά) Ψυλλάκη Μαρία (Κύδων) 58.69, 4η (1η σειρά) Φραγεδάκη Μαρία (Κύδων) 60.47


100μ.: 8η (2η σειρά) Γιαννουλάτου Ναταλία (Αρκάδι) 12.76.


Ακοντισμός: 8η Αλιμάνι Κατερίνα (Λασιθίου) 37.12μ.     


Επί κοντώ: 9η Σταμπολάκη Εβελίνα (Ελ. Βενιζέλος) 3.30μ., 10η Τερεζάκη Ελένη (Ελ. Βενιζέλος) 3.30μ., 11η Κοτζαμιχάλη Σοφία (Ελ. Βενιζέλος) 3.30μ.


Σφαιροβολία: 10η Μυλωνάκη Ζαχαρένια (Βιτσέντζος Κορνάρος) 12.00μ. , 11η Μπομπολάκη Εμμανουέλα (Ελ. Βενιζέλος)11.51μ.


5000μ. : 11η Ιωαννίδη Αθηνά- Κων/να (Ελ. Βενιζέλος) 11.24.53

Ρεπορτάζ: Μαρία Πετρούτσου

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση