iphone app
android app
iphone app android app
Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017
EUROPA LEAGUE

Η κλήρωση για τα προκριματικά του Europa League


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:


Ιδιαίτερα βατή μπορεί να χαρακτηριστεί η κλήρωση του 1ου προκριματικού γύρου του Europa League 2017-18 για τις κυπριακές ομάδες, αφού η ΑΕΚ Λάρνακας και η ΑΕ Λεμεσού θα βρουν απέναντί τους τις Λίνκολν Ρεντ Ιμπς και Σεντ Τζόζεφς αντίστοιχα.

Αναλυτικά, όλα τα ζευγάρια του 1ου προκριματικού γύρου (29 Ιουνίου και 6 Ιουλίου):

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) - Τίρανα (Αλβανία)

Μλάντοστ Λούτσανι (Σερβία) - Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)

Σιράκ (Αρμενία) - Γκόριτσα (Σλοβενία)

Ντάτσια (Μολδαβία) - Σκέντια (ΠΓΔΜ)

Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) - Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)

Καϊράτ (Καζακστάν) - Άτλαντας (Λιθουανία)

Βαλέτα (Μάλτα) - Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο)

Τσιχούρα (Γεωργία) - Άλταχ (Αυστρία)

Ζίρα (Αζερμπαϊτζάν) - Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)

Ζάρια (Μολδαβία) - Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

Ρέιντζερς (Σκωτία) - Προγκρές (Λουξεμβούργο)

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ) - Βάσας (Ουγγαρία)

Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) - Μιλσάμι (Μολδαβία)

Βοϊβοντίνα (Σερβία) - Ρουζομπέροκ (Σλοβακία)


ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) - Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ)

Κόνας Κουέι (Ουαλία) - Ελσίνκι (Φινλανδία)

Σκεντερμπέου (Αλβανία) - Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα)

Ορντάμπασι (Καζακστάν) - Σιρόκι Μπρίεγκ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

Βέντσπιλς (Λετονία) - Βάλουρ (Ισλανδία)

Παρτιζάνι (Αλβανία) - Μπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία)

Ίρτις Παβλοντάρ (Καζακστάν) - Ντούναβ Ρούσε (Βουλγαρία)

Τρέντσιν (Σλοβακία) - Τορπέντο Κουτάισι (Γεωργία)

Λεχ Πόζναν (Πολωνία) - Πέλιστερ (ΠΓΔΜ)

Μλάντοστ (Μαυροβούνιο) - Γκαντζασάρ Καπάν (Αρμενία)

Βιντεότον (Ουγγαρία) - Μπάλτζαν (Μάλτα)

Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία) - Πιούνικ (Αρμενία)

Γιαγκελόνια (Πολωνία) - Ντινάμο Μπατούμι (Γεωργία)

Μπάλα Τάουν (Ουαλία) - Βαντούζ (Λίχτενσταϊν)

Ντομζάλε (Σλοβενία) - Φλόρα (Εσθονία)

Μίντιλαντ (Δανία) - Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) - Φλοριάνα (Μάλτα)

Ουνιό Εσπορτίβα Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) - Όσιγιεκ (Κροατία)

Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ) - Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)

Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Ζέτα (Μαυροβούνιο)


ΑΕ Λεμεσού (Κύπρος) - Σεντ Τζόζεφς (Γιβραλτάρ)

Ντινάμο Μινσκ (Λευκορωσία) - Ρούναβικ (Νήσοι Φαρόε)

Στιάρναν (Ισλανδία) - Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)

Οντ (Νορβηγία) - Μπαλιμένα Γιουνάιτεντ (Βόρειος Ιρλανδία)

Χάουγκεσουντ (Νορβηγία) - Κόλερεϊν (Βόρειος Ιρλανδία)

Σεντ Τζόνστοουν (Σκωτία) - Τρακάι (Λιθουανία)

Βάασα (Φινλανδία) - Ολίμπια (Σλοβενία)

Κρουζέιντερς (Βόρειος Ιρλανδία) - Λιέπαγια (Λετονία)

Νόμε Κάλιου (Εσθονία) - Β36 Τόρσαβν (Νήσοι Φαρόε)

Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) - Γιέλγκαβα (Λετονία)

Νόρκεπινγκ (Σουηδία) - Πρίστινα (Κόσοβο)

Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία) - Σούντουβα (Λιθουανία)

SJK (Φινλανδία) - KR Ρέικιαβικ (Ισλανδία)

Λεβάντια (Εσθονία) - Κορκ Σίτι (Ιρλανδία)

Λίνγκμπι (Δανία) - Μπάνγκορ Σίτι (Ουαλία)

ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) - Κλάκσβικ (Νήσοι Φαρόε)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση