iphone app
android app
iphone app android app
Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2017
ΤΣΑΚΩΝΑΣ

Τα βλέμματα στον τελικό των 200μ. και όχι μόνο στην Πάτρα


Τα βλέμματα στον τελικό των 200μ. και όχι μόνο στο Πανελλήνιο στίβου Υπό βροχή πραγματοποιήθηκαν τα προκριματικά της 2ης ημέρας του Πανελληνίου πρωταθλήματος στίβου ανδρών-γυναικών που φιλοξενείται στην Πάτρα. Μεγάλο είναι το κρητικό ενδιαφέρον και τη σημερινή μέρα με τα βλέμματα να στρέφονται στον τελικό των 200μ., όπου ο Λυκουργος Τσάκωνας πέρασε με τον καλύτερο χρόνο και ευελπιστεί να κάνει μία καλή κούρσα. Η Μαρία Μπελιμπασάκη δεν κατέβηκε τελικά στα 200μ. γυναικών αισθανόμενη ενοχλήσεις μετά το χθεσινό αγώνα στα 100μ., ενώ και οι Ειρήνη και Άννα Βασιλείου επέλεξαν να μην κατέβουν στα 200μ. Θα αγωνιστούν κανονικά με την ομάδα της ΓΕΗ, όμως στη σκυταλοδρομία 4Χ400μ. Στον ακοντισμό των ανδρών, ο Γιάννης Χουλάκης (ΟΦΗ) προκρίθηκε στον τελικό, όπως και ο Τάσος Γαλαζούλας (Ελ. Βενιζέλος) στον τελικό του μήκους. Η Κρήτη, όμως θα έχει εκπροσώπηση και σε άλλα αγωνίσματα. Αναλυτικά, τα πρωινά προκριματικά:   

Ακοντισμός ανδρών – προκριματικός


1. Πάρις Μπατζάβαλης 77.81μ. προκρίθηκε


2. Νίκος Ευθαλιάης 63.96μ. προκρίθηκε


3. Κώστας Αναγνωστόπουλος 63.17μ. προκρίθηκε


4. Γιάννης Χουλάκης 61.84μ. προκρίθηκε


5. Γιώργος Ήλτσιος 61.73μ. προκρίθηκε


6. Παναγιώτης Καρελάκης 60.43μ. προκρίθηκε


7. Κώστας Μυλωνάς 60.36μ. προκρίθηκε


8. Άρης Περιστέρης 59.54μ. προκρίθηκε

 


9. Γιώργος Μπουραζάνας 59.29μ. προκρίθηκε


10. Ραφαήλ Βατουφιανάκης 58.57μ. προκρίθηκε


11. Γιώργος Φωτεινόπουλος 58.47μ. προκρίθηκε


12. Λεωνίδας Κολωνιάς 56.40μ. προκρίθηκε

13. Θοδωρής Πεϊβάνης 56.24μ.

14. Δημήτρης Πλατής 55.77μ.

15. Δημήτρης Βλαντής 55.37μ.

16. Γιώργος Χριστακάκος 54.09μ.

17. Στέλιος Ποντικέας 51.80μ.

18. Κώστας Ζιώγας 51.02μ.

19. Σωτήρης Καραμουσάλης 48.22μ. 

Μήκος ανδρών – προκριματικός


1. Μιχάλης Μερτζνίδης 7.46μ. (+1.4) προκρίθηκε


2. Μίλτος Τεντόγλου 7.43μ. (+0.50) προκρίθηκε


3. Τάσος Γαλαζούλας 7.41μ. (+1.2) προκρίθηκε


4. Νίκος Καψής 7.38μ. (+0.1) προκρίθηκε


5. Αντώνης Στυλιανίδης 7.38μ. (+1.2) προκρίθηκε


6. Άγγελος Ρούσσος 7.31μ. (+0.9) προκρίθηκε


7. Νίκος Ξενικάκης 7.26μ. (+1.5) προκρίθηκε


8. Κώστας Σαράκης 7.19μ. (+0.4) προκρίθηκε


9. Γιώργος Τσάκωνας 7.15 (+1.20) προκρίθηκε


10. Θανάσης Παπαδόπουλος 7.12μ. προκρίθηκε


11. Αλέξανδρος Περιστέρης 7.10μ. (+1.0) προκρίθηκε


12. Παναγιώτης Μούτσος 7.05μ. (+1.7) προκρίθηκε

13. Γιώργος Μπουλγκουρίδης 7.04μ. (+0.5)

14. Χρήστος Τσόης 6.97μ. (+1.2)

15. Νίκος Κυριακόπουλος 6.94μ. (+1.2)

16. Κυριάκος Πηλίδης 6.90μ. (+0.1)

17. Μανόλης Μακρής 6.89μ. (+0.3)

18. Θανάσης Προδρόμου 6.83μ. (+0.6)

19. Κώστας Μακρυδάκης 6.76μ. (+1.3)

20. Γιάννης Μανταρτζίδης 6.75μ. (+1.4)

21. Δημήτρης Ζαφειρόπουλος 6.48μ. (+1.4)

22. Βασίλης Λιόλιος Γαζέτας 6.43μ. (+0.9)

23. Γιώργος Σιμελιτίδης 6.26μ. (+1.2)

24. Κυριάκος Χατζηαποστόπουλου 6.01μ. (+0.6) 

200μ. ανδρών – προκριματικός

 


1η σειρά (+0.9)


1. Λυκούργος Τσάκωνας 21.28 προκρίθηκε


2. Αντώνης Αλεξανδρίδης 21.90 προκρίθηκε


3. Μιχάλης Δαρδανελιώτης 21.95 προκρίθηκε


4. Μιχάλης Σεΐτης 22.34 προκρίθηκε

5. Θανάσης Σταππάρτ 22.48

6. Κώστας Χιντάς 22.51

7. Δημήτρης Αλεξίου 23.33

 


2η σειρά (+1.5)


1. Παναγιώτης Τριβυζάς 20.76 προκρίθηκε


2. Παναγώτης Καρούσος 21.96 προκρίθηκε


3. Θανάσης Οικονόμου 22.32 προκρίθηκε

4. Διονύσης Ζήκας 22.46

5. Στάθης Παπαδόπουλος 22.88

6. Βαλεντίνος Γουλάρας 23.24

7. Ανδρέας Μπουτεράκος 23.51

 


3η σειρά (+0.7)


1. Γιάννης Δουλγέρης 21.91 προκρίθηκε


2. Θανάσης Γεωργίου 22.26 προκρίθηκε

3. Μιχάλης Κωνσταντάς 22.47

4. Μπερνάρ Αρκούρ 22.95

5. Γιώργος Τσιρούλης 23.05

6. Θωμάς Ρίζος 25.73


4η σειρά (+2,1)


1. Παναγιώτης Αρβανίτης 21.85 προκρίθηκε


2. Φλοριάν Στεφάν 22.12 προκρίθηκε


3. Στράτος Φργαγκούλης 22.39 προκρίθηκε

4. Λευτέρης Παπαδάκης 22.72

5. Βασίλης Παπαναστόπουλος 22.96

6. Αντώνης Ξυλοκοττάς 23.37

7. Παναγιώτης Κουτσοσίμος 26.28

 


5η σειρά (+2,3)


1. Κώστας Μουράτης 21.76 προκρίθηκε


2. Γιάννης Κόκκινος 22.43 προκρίθηκε

3. Γιάννης Στάικος 22.69

4. Μοχάμεντ Αμπντού 23.17

5. Στάθης Τσιτσιβός 23.43

6. Βασίλης Πρόφης 23.66

 


6η σειρά (+1.3)


1. Γιώργος Διάκο 21.78 προκρίθηκε


2. Γιάννης Λογοθέτης 22.12 προκρίθηκε

3. Ιωακείμ Παπαδόπουλος 22.61

4. Θανάσης Βλάμης 22.68

5. Γιώργος Βαγιόνης 22.69

6. Γιώργος Σιταρίδης 22.73

7. Γιώργος Σγουράς 22.74 

Σφαιροβολία γυναικών – προκριματικός

 


1. Βαγγιελιώ Σοφάνη 15.56μ. προκρίθηκε


2. Σταματία Σκαρβέλη 15.47μ. προκρίθηκε


3. Ευαγγελία Γερομαρκάκη 13.30μ. προκρίθηκε


4. Σοφία Καϊσίδου 13.19μ. προκρίθηκε


5. Δέσποινα Δημητριάδου 12.74μ. προκρίθηκε


6. Χρυσάνθη Μαρκοπούλου 12.58μ. προκρίθηκε


7. Μαρία Αγγέλου 12.28μ. προκρίθηκε


8. Κρίστυ Αναγνωστοπούλου 12.18μ. προκρίθηκε


9. Ελένη Τζήκα 12.18μ. προκρίθηκε


10. Λεμονιά Σακελάρη 12.08μ. προκρίθηκε


11. Ευαγγελία Παπαϊωάννου 11.99μ. προκρίθηκε


12. Ειρήνη Κάφαλη 11.99μ. προκρίθηκε

13. Μαντώ Σιδηροπούλου 11.95μ.

14. Κωνσταντίνα Σπανουδάκη 11.63μ.

15. Ειρήνη Καπνισάκη 11.57μ.

16. Ρενάτα Μπολσκακοβάιτε 11.51μ.

17. Ευαγγελία Ψαράκη 11.27μ.

18. Κατερίνα Νταλντάνη 11.26μ.

19. Σταματάκη Λυριωτάκη 11.24μ.

20. Χαρίκλεια Μιχοπούλου 11.24μ.

21. Ασημίνα Κλέττα 8.59μ. 

200μ. γυναικών – προκριματικός

 


1η σειρά (+1.6)

 


1. Γρηγορία Κεραμιδά 24.87 προκρίθηκε


2. Κλεοπάτρα Παπαδοπούλου 25.11 προκρίθηκε


3. Χριστίνα Θεοπεμπτίδου 25.56 προκρίθηκε

4. Κωνσταντίνα Πιπερίδου 25.90

5. Στεφανία Αντωνοπούλου 26.08

6. Ζαφειρία Καρυτινού 26.41

7. Μαρία Αργυρού 26.61

 


2η σειρά (+0.9)

 


1. Ελπίδα Καρκαλάτου 24.60 προκρίθηκε


2. Έφη Θεοδώρου 24.92 προκρίθηκε


3. Νίκη Καλογριανίτη 25.53 προκρίθηκε


4. Καλλιόπη Κουλλιά 25.66 προκρίθηκε


5. Δήμητρα Τσουκαλά 25.81 προκρίθηκε

6. Ευθαλία Παπαδοπούλου 25.89

7. Ελένη Τσολακίδου 26.47

8. Ελένη Ελευτεριάδη 26.50

 


3η σειρά (+1.0)


1. Κορίνη Πολίτη 24.51 προκρίθηκε


2. Μαρία Πετρίδου 25.24 προκρίθηκε


3. Ελένη Αμανατίδου 25.35 προκρίθηκε


4. Ειρήνη Γεωργαλά 25.44 προκρίθηκε


5. Κωνσταντίνα Λιάκα 25.85 προκρίθηκε

6. Γκλόρια Νζανγκά 26.31

7. Αναστασία Λέκκα 26.71

8. Σαββίνα Μπέζα 26.90


4η σειρά (+1.0)


1. Κυριακή Σαμάνη 24.95 προκρίθηκε


2. Ολυμπία Μπέκου Φέρρες 25.12 προκρίθηκε


3. Αλάνα Μπερν 25.29 προκρίθηκε

4. Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου 25.92

5. Βασιλική Γιάγου 25.94

6. Ειρήνη Γεωργιάδου 26.95

7. Ελπίδα Αντωνίου 28.62

 

800μ. ανδρών – προκριματικός

 


1η σειρά


1. Θάνος Καλάκος 1:51.16 προκρίθηκε


2. Ανδρέας Δημητράκης 1:51.24 προκρίθηκε


3. Έντσον Μούτσο 1:51.44 προκρίθηκε

4. Δημήτρης Μεϊντή 1:55.88

5. Αντώνης Μισοκέφαλος 1:58.38

6. Βασίλης Ζαννής 2:01.65

 


2η σειρά

 


1. Χρήστος Κοτίτσας 1:53.47 προκρίθηκε


2. Χαράλαμπος Λαγός 1:53.75 προκρίθηκε

3. Εράλντο Κεραμάς 1:55.80

4. Γιώργος Φθενάκης 1:56.84

5. Χρήστος Παπούλιας 1:59.10

6. Παναγιώτης Νάκος 2:04.38


3η σειρά


1. Ευτύχιος Σουλιώτης 1:53.44 προκρίθηκε


2. Κωνσταντίνος Βασιλάκης 1:53.64 προκρίθηκε


3. Χρήστος Τρομπούκης 1:53.96 προκρίθηκε

4. Αντώνης Πανταζόπουλος 1:58.22

5. Γιώργος Καρλής 1:59.29

6. Χαρίτων Χαριτωνίδης 2:06.82 

800μ. γυναικών – προκριματικός


1η σειρά


1. Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου 2:15.13 προκρίθηκε


2. Κατερίνα Δόβρου 2:15.79 προκρίθηκε

3. Κατερίνα Κουτλή 2:17.13

4. Γεωργία Κωνσταντινοπούλου 2:23.45

5. Ιωάννα Νεδέλκου 2:28.51

 


2η σειρά


1. Ελένη Λευκοπούλου 2:16.33 προκρίθηκε


2. Αναστασία Θωμαΐδου 2:16.38 προκρίθηκε


3. Σταυρούλα Σπανούδη 2:16.58 προκρίθηκε

4. Πηνελόπο Νίκα 2:17.63

5. Άρτεμις Βαλίνη 2:25.60

6. Πελαγία Μαργαρώνη 2:27.23

 


3η σειρά


1. Ανθή Κυριακοπούλου 2:13.82 προκρίθηκε


2. Δαναή Λιάκου 2:14.53 προκρίθηκε


3. Βασιλική Λίβα 2:15.35 προκρίθηκε

4. Μαρία Λουκίδου 2:18.65

5. Ντενίσα Μπάλλα 2:25.00

6. Αθανασία Χριστοδουλοπούλου 2:32.37 

Μήκος γυναικών – προκριματικός


1. Λίλη Αλεξούλη 6.21μ. (+1,7) προκρίθηκε


2. Βούλα Παπαχρήστου 6.11 (+1.0) προκρίθηκε


3. Ανδριάνα Γράβαλου 5.96μ. (+2.0) προκρίθηκε


4. Οξάνα Κορένεβα 5.86μ. (+1.4) προκρίθηκε


5. Εφη Κολοκυθά 5.74μ. (+0.6) προκρίθηκε


6. Κριστίνα Αλβερτσιάν 5.71μ. (+1.7) προκρίθηκε


7. Χριστιάνα Μάρκου 5.67μ. (+1.1) προκρίθηκε


8. Ελένη Κουτσαλιάρη 5.67μ. (+2.0) προκρίθηκε


9. Χριστίνα Κομπόλια 5.63μ. (+0.6) προκρίθηκε


10. Κωνσταντίνα Ρωμαίου 5.59μ. (+1.7) προκρίθηκε


11. Ιωάννα Ιωάννου 5.55μ. (+0.9) προκρίθηκε


12. Μαρία Σταματέλου 5.52μ. (+1.5) προκρίθηκε

13. Μικαέλα Νταλάκου 5.49μ. (+1.10)

14. Μάρθα Χαλκιαδάκη 5.44μ. (+1.40)

15. Αγγελική Λυμπεροπούλου 5.40μ. (+1.00)

16. Αναστασία Φουτσιτζίδου 5.38 (+1.10)

17. Νίκη Ξυδώνα 5.38μ. (+1.20)

18. Σπυριδούλα Ναζίρη 5.38μ. (+1.60)

19. Βασιλική Ταχταρά 5.33μ. (+0.80)

20. Στεφανία Κωτσοπούλου 5.27μ. (+0.40)

21. Μελίνα Καστρινού 5.21μ. (+1.10)

22. Βασιλική Κουτσουμπού 5.20μ. (+0.60)

23. Αναστασία Σαρλάνη 5.20μ. (+1.10)

24. Αναστασία Καυκούλα 5.05μ. (+1.10)

25. Μαρία Λεγάκη 4.91μ. (+1.50) 

 


400μ. εμπόδια ανδρών – προκριματικός

 


1η σειρά


1. Κωνσταντίνος Νάκος 53.44 προκρίθηκε


2. Κυριάκος Σκάρπας 53.83 προκρίθηκε


3. Σταύρος Βασιλούνης 54.64 προκρίθηκε

4. Κοσμάς Παπαδόπουλος 56.03

5. Αλεξάντερ Μιχάλη 56.11

6. Μηνάς Στεργίου 57.82

7. Κώστας Σάρρας 60.12

 


2η σειρά


1. Κώστας Κωνσταντής 54.13 προκρίθηκε


2. Γιώργος Ανυφαντής 54.23 προκρίθηκε

3. Γιώργος Καλογεράκης 54.64

4. Κώστας Κουτράκος 55.19

5. Δημήτρης Λεβαντίνος 55.26

6. Γιάννης Σταματελόπουλος 56.88

7. Δημήτρης Τσιμένης 59.86


3η σειρά

 


1. Γιώργος Ασλανίδης 54.38 προκρίθηκε


2. Δημήτρης Ψάλτης 54.43 προκρίθηκε


3. Γιάννης Γαλανόπουλος 54.63 προκρίθηκε

4. Γκιόργκι Καραουσβίλι 54.93

5. Κωνσταντίνος Καλλιώρας 57.38

 

400μ. εμπόδια γυναικών – προκριματικός

 


1η σειρά


1. Κατερίνα Δαλάκα 59.14 προκρίθηκε


2. Μαρία Λιτσένη 69.44 προκρίθηκε


3. Άννα Κιάφα 60.56 προκρίθηκε

4. Αυγουστίνα Ψυλλού 64.75

5. Μελίνα Ουντοτόλα 65.95

6. Σπυριδούλα Καραπάνου 67.07

7. Παρασκευή Πολλάτου 6803 

2η σειρά


1. Αλεξία Κανάκη 60.29 προκρίθηκε


2. Ελπίδα Τόκα 60.49 προκρίθηκε


3. Δήμητρα Γναφάκη 61.56 προκρίθηκε


4. Ίρις Γεράση 62.29 προκρίθηκε


5. Ελένη Καραμπέτσου 63.62 προκρίθηκε

6. Γεωργία Αρναντωνάκη 64.37

7. Μαριά Κυδωνιάτη 69.10

8. Μαρία Μπούντρου 70.08 

Δισκοβολία ανδρών – προκριματικός


1. Ιάσων Θανόπουλος 52.35μ. προκρίθηκε


2. Κυριάκος Ζώτος 50.48μ. προκρίθηκε


3. Δημήτρης Δελής 49.81μ. προκρίθηκε


4. Στέλιος Σαράντης 49.22μ. προκρίθηκε


5. Μιχάλης Καρτσίνης 48.34μ. προκρίθηκε


6. Στέφανος Παπαδάκης 47.88μ. προκρίθηκε

 

7. Μανόλης Πεντίκης 47.55μ. προκρίθηκε


8. Μανόλης Σταματάκης 46.55μ. προκρίθηκε


9. Τάσος Λατιφλάρι 46.52μ. προκρίθηκε


10. Ανδρέας Θανάσης 46.36μ. προκρίθηκε


11. Βαγγέλης Πλαβούκος 45.97μ. προκρίθηκε


12. Μιχάλης Γενίκης 45.93μ. προκρίθηκε

13. Θανάσης Παπαργυρού 45.91μ.

14. Παναγιώτης Ακτύπης 45.56μ.

15. Μανόλης Καμτσικλής 45.56μ.

16. Γεράσιμος Θεοδώρου 43.93μ.

17. Πέτρος Ευαγγελάκος 43.59μ.

18. Γιώργος Κορακίδης 43.27μ.

19. Οδυσσέας Μουζενίδης 42.91μ.

20. Σταύρος Κίτος 42.58μ.

21. Παναγιώτης Μπαχαρίδης 42.46μ.

22. Ανδρεάς Τσικρικώνης 42.25μ.

23. Γιώργος Τσολακίδης 41.29μ.

24. Νίκος Νικολόπουλος 40.76μ.

25. Γιάννης Ξενικάκης 40.13μ.

26. Τάσος Γιμούκης 40.11μ.

27. Γιώργος Πανδής 37.09μ. 

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση