iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 21 Αυγούστου 2017
ΩΡΙΩΝΑΣ

Πρώτος σε διακρίσεις ο Ωρίωνας στους θερινούς αγώνες


Τα περισσότερα πλασαρίσματα στην πρώτη τριάδα είχαν οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες του Ωρίωνα στους θερινούς αγώνες κολύμβησης που έγιναν στα Χανιά το περασμένο σαββατοκύριακο.

Οι αγώνες αφορούσαν παιδιά ηλικίας 9-10-11-12 ετών και πήραν μέρος συνολικά 661 κολυμβητές-τριες από την Κρήτη και τη Ρόδο.

Η Α.Α. Ωρίωνα συμμετείχε με 32 αθλητές-τριες και κατάφερε να πλασαριστεί 44 φορές στην πρώτη τριάδα των αγωνισμάτων που έγιναν. Μάλιστα είναι το πρώτο σωματείο σε διακρίσεις στην πόλη του Ηρακλείου.


Αναλυτικά, οι διακρίσεις των αθλητών του Ωρίωνα:


1η θέση κατέκτησαν οι εξής:

ΓΚΟΓΚΟΣΗ Δ. 1η 50 ΠΕΤ./1Η 100 ΠΕΤ/1Η 100 ΕΛ.

ΜΙΧΑΗΛΕΛΛΗ Α.1η 800ΕΛ./1η 100ΠΡ./1η 200ΠΡ.

ΠΡΩΙΜΑΚΗΣ Η.1ος 50ΕΛ./1ος 50 100ΕΛ./1ος 200 Μ.Α.

ΣΑΠΟΥΝΤΖΗ Π.1η 400ΕΛ./1η 50ΠΡ/1η 200ΠΡ

ΜΑΝΟΥΣΑΚΗ Α. 1η 100ΠΕΤ./2η 50 ΠΕΤ./2η 2ΟΟ Μ.Α.

ΠΡΩΙΜΑΚΗΣ Μ. 1ος 50 ΕΛ./1ος 100 ΕΛ./3ος 50 πετ.

ΓΚΟΓΚΟΣΗΣ Φ. 1ος 100ΕΛ./1ος 200ΕΛ.

ΚΑΚΟΥΛΑΚΗΣ Β. 1ος 50 ΠΕΤ./ 2ος 50 ΕΛ.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ Κ. 1η 50 ΕΛ./2η 50 ΠΕΤ.

ΣΕΡΖΕΤΑΚΗΣ Α. 1ος 100 ΕΛ./6ος 50 ΕΛ.


Δεύτερη θέση κατέκτησαν οι εξής:

ΜΠΑΚΟΥΣΗ Ν. 2η 50 ΠΡ./2η 200ΠΡ./3η 400ΕΛ.

ΔΟΚΟΥΜΕΤΖΙΔΗΣ Κ. 2ος 100ΠΕΤ./2ος 400Μ.Α./3ος 50 ΠΕΤ.

ΒΕΛΛΟΥ Ε. 2η 50 ΠΡ./2η 100ΠΡ./4η 200 ΠΡ.

ΚΟΥΤΡΑΚΗΣ Γ. 2ος 200ΕΛ./3ος 400 ΕΛ./3ος 100ΥΠ.

ΣΥΝΤΖΑΝΑΚΗΣ Κ.2ος 200Μ.Α./8ος 100ΥΠ.


Τρίτη θέση κατέκτησαν οι εξής:

ΤΑΝΗΣ Χ. 3ος 50 ΕΛ./4ος 100ΕΛ./6ος 200 ΕΛ.

ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ Α. 3η 200 Μ.Α./4η 100ΠΡ.

Στα ομαδικά αγωνίσματα 1η θέση κατέκτησαν οι εξής:

4×100ΕΛ.ΚΟΡ.12 1ες(ΜΠΑΚΟΥΣΗ,ΤΡΟΥΛΛΟΥ,ΜΙΧΑΗΛΕΛΛΗ ΓΚΟΓΚΟΣΗ)

4×100 Μ.Ο.ΚΟΡ. 12 1ες(ΤΡΟΥΛΛΟΥ,ΜΙΧΑΗΛΕΛΛΗ,ΓΚΟΓΚΟΣΗ,

ΜΠΑΚΟΥΣΗ)

Στα ομαδικά αγωνίσματα 2η θέση κατέκτησαν οι εξής:

4×100 ΕΛ.ΑΓΟΡ. 11 2οι(ΚΟΥΤΡΑΚΗ,ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ,ΣΕΡΖΕΤΑΚΗΣ,

ΠΡΩΙΜΑΚΗΣ)

Στα ομαδικά αγωνίσματα 3η θέση κατέκτησαν οι εξής:

4×100 Μ.Ο. ΑΓΟΡ. 11 3οι(ΚΟΥΤΡΑΚΗΣ,ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ,ΠΡΩΙΜΑΚΗΣ,ΣΕΡΖΕΤΑΚΗΣ)

4×50 ΕΛ. ΑΓΟΡ.10 (ΚΑΚΟΥΛΑΚΗΣ,ΚΟΤΖΑΜΑΝΗΣ,ΣΥΝΤΖΑΝΑΚΗΣ,ΓΚΟΓΚΟΣΗΣ)

Θέση στην οκτάδα κατέκτησαν οι εξής:


4ες

ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ Δ.400ΕΛ.

ΚΑΒΑΛΕΡΟΥ Θ.

ΤΡΟΥΛΛΟΥ Ε

4×50 ΕΛ. ΚΟΡ 9 (ΜΠΑΚΟΥΣΗ,ΚΑΒΑΛΕΡΟΥ,ΤΡΟΥΛΛΟΥ,

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ)

4×50 Μ.Ο. ΚΟΡ. 9 (ΚΑΒΑΛΕΡΟΥ,ΜΠΑΚΟΥΣΗ,ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗ,

ΤΡΟΥΛΛΟΥ)


5ες

ΤΡΟΥΛΛΟΥ Μ. 400Μ.Α.

ΜΠΑΚΟΥΣΗ Ε. 50 ΠΡ.

4×50 Μ.Ο. ΑΓΟΡ 10 ( ΓΚΟΓΚΟΣΗΣ,ΣΥΝΤΖΑΝΑΚΗΣ,ΚΑΚΟΥΛΑΚΗΣ,

ΚΟΤΖΑΜΑΝΗΣ)


6ες

ΣΕΡΖΕΤΑΚΗΣ Χ.200 ΥΠ.

ΜΠΑΚΟΥΣΗ Ε. 100 ΕΛ.


7ες

ΚΟΤΖΑΜΑΝΗΣ Α.200ΕΛ.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ Α.

ΤΡΟΥΛΛΟΥ Μ.200 Μ.Α.


9η-34η

ΣΕΡΖΕΤΑΚΗΣ Χ.

ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΚΗ Α.

ΒΕΛΛΟΣ Δ.

ΚΟΤΖΑΜΑΝΗΣ Α.

ΨΑΡΟΥΔΑΚΗ Α.

ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ Ε.

ΔΡΑΚΑΚΗΣ Γ.

ΓΩΝΙΑΝΑΚΗΣ Ν.

ΤΑΝΗΣ Α.


ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΙ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΤΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ

ΩΡΙΩΝΑΣ 22 πρώτες/ 13 δεύτερες /9 τρίτες θέσεις: Σύνολο 44

ΔΕΛΦΙΝΙΑ 4/14/13: Σύνολο 31

ΤΡΙΤΩΝ 6/14/7: Σύνολο 27

ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ 9/7/6: Σύνολο 22

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ 6/4/10: Σύνολο 20

ΗΡ 91 & ΟΦΗ 5/3/4 & 2/5/5 : Σύνολο 12

ΚΟΗ 3/6/2: Σύνολο 11

ΕΓΟΗ 0/2/4 : Σύνολο 6

ΥΔΡΟΚΙΝΗΣΗ 0/0/3: Σύνολο 3

ΝΟΗ & ΩΚΕΑΝΟΣ 0/0/1: Σύνολο 1

Η Α.Α. Ωρίωνα συγχαίρει όλους όσους συνέβαλλαν γι' αυτά τα αποτελέσματα και εύχεται πάντα τα καλύτερα.

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση