iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 26 Ιουνίου 2017
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ΟΦΗ ΜΑΙΣΤΡΕΛΗΣ ΚΑΡΑΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ

Οι αντίπαλοι Εργοτέλη, ΟΦΗ και ΑΟΚ Χανιά στη Γ’ Εθνική


Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τον καταρτισμό των ομίλων της Γ' Εθνικής μπάσκετ της νέας χρονιάς.

Η Κρήτη θα έχει τρεις εκπροσώπους την περίοδο 2017-18 καθώς θα πάρουν μέρος ο ΟΦΗ που σώθηκε από πέρυσι, ο Εργοτέλης που υποβιβάστηκε από τη Β' Εθνική και ο ΑΟΚ Χανιά που πήρε την άνοδο από το τοπικό πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΚ.

Οι τρεις κρητικές ομάδες θα βρίσκονται στο 2ο όμιλο μαζί με τις εξής ομάδες:  ΓΣ Έσπερος Λαμίας, ΑΣ Λοκρός Αταλάντης, ΕΣ Κάδμος, 1ος Ειδικού Πρωταθλήματος, ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου, ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου, ΠΟΚ Έσπερος, ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου, ΑΕ Πεντέλης, ΑΟ Άρης Πετρούπολης και ΓΝΟ Άρης Νίκαιας.

Αναλυτικά, η ανακοίνωση της ΕΟΚ:

«Μετά την κλήρωση για την ανακατονομή των σωματείων στους ομίλους της Γ' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών για την αγωνιστική περίοδο 2017-18, οι όμιλοι διαμορφώνονται ως εξής:


1ος Όμιλος

1.ΚΑΟ Κορίνθου

2.Έσπερος ΑΟΠΑ

3.ΑΟ Ακράτας

4.ΑΟ Γλαύκος

5.ΑΟ Αχαγιά 82

6. ΑΓΣ Κεραυνός Αιγίου

7. ΕΑ Πατρών

8. Οίαξ Ναυπλίου

9. ΑΟ Καλαμάτα 80

10. ΓΣ Απόλλων Σμύρνης

11. ΚΑΠ

12. ΕΣΚΔ Ν.Ιωνίας

13. ΑΟ Ένωση Ιλίου

14. ΚΑΟ Μελισσίων


2ος Όμιλος

1.ΓΣ Έσπερος Λαμίας

2. ΑΣ Λοκρός Αταλάντης

3. ΟΦΗ

4. ΕΣ Κάδμος

5. 1ος Ειδικού Πρωταθλήματος

6. ΑΟΚ Χανιά

7. ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου

8. ΓΣ Εργοτέλης

9. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου

10. ΠΟΚ Έσπερος

11. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

12. ΑΕ Πεντέλης

13. ΑΟ Άρης Πετρούπολης

14. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας


3ος Όμιλος

1.ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης

2. ΓΣ Φαρσάλων

3. ΣΚ Νικόπολη Πρέβεζας

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων

5.Εύαθλος Μακεδόνες Πολ. Καλ/τειας

6. ΦΟ Πρωτέας Γρεβενών

7.Πρωταθλητής ΕΣΚΑΒΔΕ

8. ΓΣ Νίκη Βόλου

9. ΑΟΚ Βέροιας

10. ΑΠΣ Αρίων Πτολεμαϊδας

11. ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας

12. ΧΑΝΘ

13. ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας

14. ΑΣ Αν. Ακτής Ζέφυρος 02


4ος Όμιλος

1.ΜΓΣ ΑΕ Κομοτηνής

2.ΓΑΣ Κομοτηνή

3.Ορφέας Ν. Σκοπού

4. ΓΣ Ελευθερούπολης

5. ΑΣ Κένταυρος

6. ΑΟ Πολυγύρου

7.ΓΑΣ Χαλκηδόνας

8. ΑΣ Μακεδονικός

9. ΠΣ Ευκαρπίας

10. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς

11. ΜΑΣ Μαντουλίδης

12. ΑΣ Αστέρας Σίνδου

13. ΜΕΝΤ

14. ΑΠΣ Αίας Ευόσμου».

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση