iphone app
android app
iphone app android app
Κυριακή 20 Αυγούστου 2017
Παπαχρήστου

Με σπουδαία ονόματα τα «Χανιά 2016», όλες οι συμμετοχές



Με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον αναμένονται αύριο οι αγώνες στίβου «Χανιά 2017» στους οποίους θα λάβουν μέρος ορισμένα από τα κορυφαία ονόματα του χώρου.

Με τον Κώστα Δουβαλίδη και τον Αντώνη Μάστορα να αποσύρουν τις συμμετοχές τους, αλλά με τον Λυκούργο Τσάκωνα να κάνει 200αρι και τους παγκόσμιους Τεντόγλου - Καραλή να ετοιμάζονται για… πτήσεις, τα starting lists των ανδρών στα Χανιά 2017 είναι κορυφαία.

Το  μήκος κλέβει την παράσταση καθώς ο Μίλτος Τεντόγλου ετοιμάζεται για το πρώτο οκτάρι της σεζόν. Κούρσα ορίου του παγκοσμίου στα 200μ. θα κυνηγήσει και ο Λυκούργος Τσάκωνας, ενώ στα 110μ. εμπόδια θα αγωνιστεί και ο Σέρβος δεκαθλητής Μίχαϊλ Ντούντας που ήταν τρίτος πέρσι το καλοκαίρι στο Άμστερνταμ.

Με αρκετές από τις κορυφαίες Ελληνίδες αθλήτριες θα διεξαχθούν και τα αγωνίσματα των γυναικών όπου αναμένονται επιτεύξεις ορίων και κορυφαίες επιδόσεις για το 2017.

Με την παρουσία της Βούλας Παπαχρήστου στο τριπλούν να ξεχωρίζει, αλλά και τις Ελισάβετ Πεσιρίδου, Άννα Βασιλείου που είχαν εξαιρετική σεζόν το 2016 να είναι παρούσες θα διεξαχθούν τα οκτώ αγωνίσματα των γυναικών αύριο στο στάδιο των Χανίων.

Πολύ δυνατά θα είναι τα σπριντ, αλλά και το 400αρι όπου η Άννα Βασιλείου θα έχει μεγάλη κόντρα από την Ελένη Αρτυματά που φέτος έχει βάλει και τα 400μ. στο πλάνο της. Καλός αγώνας προβλέπεται και στο μήκος με τη Λίλη Αλεξούλη να βρίσκεται σε καλή κατάσταση και να διεκδικεί το όριο για το παγκόσμιο.


Τα starting lists των ανδρών100μ.

1. Παναγιώτης Τριβυζάς

2. Χρήστος Καλαμάρας

3. Γιάννης Κόκκινος

4. Κώστας Ζήκος

5. Άγγελος Ρούσος

6. Παΐσιος Δημητριάδης (Κύπρος)

7. Γιάννης Βοσκόπουλος


200μ.

1. Λυκούργος Τσάκωνας

2. Παναγιώτης Τριβυζάς

3. Φλόριαν Στεφάν

4. Γιώργος Διάκος

5. Γιάννης Κόκκινος

6. Παΐσιος Δημητριάδης (Κύπρος)


400μ.

1. Δημήτρης Γράβαλος

2. Μιχάλης Παππάς

3. Πέτρος Κυριακίδης

4. Γιάννης Λογοθέτης

5. Χρήστος Αλμπάνης

6. Κώστας Μουράτης

7. Τομπάιας Λάνγκε (Γερμανία)

8. Νίκος Εμπεογλου


800μ.

1. Κώστας Βασιλάκης

2. Θάνος Καλάκος

3. Ευτύχιος Σουλιώτης

4. Γιώργος Μηλιάρας

5. Κώστας Νακόπουλος

6. Έντισον Μούτσο (Αλβανία)

7. Θεοφάνης Μιχαηλάς (Κύπρος)

8. Χρήστος Παπούλιας


110μ. εμπόδια

1. Νίκος Σαϊσανάς

2. Δήμος Τσούγιας

3. Μιχαήλ Κιάφας

4. Αργύρης Κιάφας

5. Θεόπιστος Μαυρίδης

6. Πασχάλης Νατσίδης

7. Μιχαΐλ Ντούντας (Σερβία)


Ύψος

1. Δημήτρης Πατραμάνης

2. Αντώνης Μέρλος

3. Χαράλαμπος Δραμουντάνης

4. Απόστολος Τσαντάκης

5. Κώστας Τζολάκης


Μήκος

1. Μίλτος Τεντόγλου

2. Τάσος Γαλαζούλας

3. Μιχάλης Μερτζιανίδης

4. Λάζαρ Άνιτς (Σερβία)

5. Γιώργος Τσάκωνας

6. Νίκος Ξενικάκης

7. Άγγελος Ρούσος

8. Νίκος Καψής


Επί κοντώ

1. Εμμανουήλ Καραλής

2. Νίκος Νεράντζης

3. Βαλεντίνος Νταμοτσίδης

4. Πέτρος Χατζίου

5. Κυριάκος Κολομβάκης

6. Θόδωρος Χρυσανθόπουλος

7. Αντώνης Σάντας

Τα starting lists των γυναικών:


100μ.

1. Κατερίνα Δαλάκα

2. Ραφαέλα Σπανουδάκη

3. Παναγιώτα Βενιέρη

4. Μάρεν Σίλιες (Γερμανία)

5. Κατερίνα Σαρρή

6. Δήμητρα Κυριακίδου (Κύπρος)

7. Χαρά Ζάκα

8. Αλάνα Μπερν

9. Ζαφειρία Καρυτινού

10. Ναταλία Γιαννουλάτου


200μ.

1. Κατερίνα Δαλάκα

2. Ραφαέλα Σπανουδάκη

3. Κυριακή Σαμάνη

4. Έλενα Τσαλουκίδου

5. Μάρεν Σίλιες (Γερμανία)

6. Δήμητρα Κυριακίδου (Κύπρος)

7. Κορίνα Πολίτη

8. Χριστίνα Μπικέσκου


400μ.

1. Άννα Βασιλείου

2. Ελένη Αρτυματά (Κύπρος)

3. Ταμπέα Κέμπε (Γερμανία)

4. Λία Ζυγόρη

5. Χριστίνα Θεοπεμπτίδου

6. Άννα Κιάφα

7. Ελπίδα Καρκαλάτου

8. Άρτεμις Αναστασίου

9. Γιάννα Πανοπούλου

10. Γεωργία Αρναντωνάκη


100μ. εμπόδια

1. Ελισάβετ Πεσιρίδου

2. Κυριακή Σαμάνη

3. Νεφέλη Ράμμου

4. Αναΐς Καραγιάννη

5. Δήμητρα Αραχωβίτη (Κύπρος)

6. Κλεάνθη Σάντα

7. Πασχαλίνα Παπαδοπούλου

8. Άλκηστις Γεωργίου


Επί κοντώ

1. Χριστίνα Καλογεροπούλου

2. Μαρία Αριστοτέλους (Κύπρος)

3. Στέλλα- Ηρώ Λεδάκη

4. Ελένη Πόλακ

5. Αριάδνη Αδαμοπούλου


Μήκος

1. Λίλη Αλεξούλη

2. Έφη Κολοκυθά

3. Ελένη Κουτσαλιάρη

4. Μάρθα Χαλκιαδάκη

5. Ανδριάννα Γράβαλου

6. Οξάνα Κορένεβα

7. Χριστίνα Μάρκου

8. Ζωή Μπαλαμούτη


Τριπλούν

1. Βούλα Παπαχρήστου

2. Χριστίνα Αλβερτσιάν

3. Βασιλική Ντούση

4. Μαρία Σταματέλου

5. Έρρικα Βαλιάδη

6. Κωνσταντίνα Γκέλη


Δισκοβολία

1. Κωνσταντίνα Σπανουδάκη

2. Κατερίνα Αϊβαλιώτη

3. Ευαγγελία Ψαράκη

4. Μαρία Μαυρεδάκλη

5. Κατερίνα Μπουραντά

Πηγή: sportsfeed.gr

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση