iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 29 Ιουνίου 2017
Παλιό Λιμάνι Χανιά- Ενετικό Λιμάνι Χανίων- Φάρος χανια

Χανιά: 16οι Βενιζέλειοι αγώνες κολύμβησης 22 και 23 Απριλίου


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Με τη συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης - Περιφερειακή Ενότητα Χανίων θα πραγματοποιηθούν οι «16οι Διεθνείς Βενιζέλειοι Αγώνες Κολύμβησης» στις 22 και 23 Απριλίου 2017 στα Χανιά (κολυμβητήριο Χανίων). Την οργάνωση των αγώνων έχει ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων από το 1998 και είναι οι μοναδικοί αγώνες στη περιφέρεια που είναι διεθνείς.

Σύμφωνα με τον οργανωτή, οι αγώνες έχουν ενταχθεί από το 2003 στη σειρά αγώνων GRAND PRIX της Κ.Ο.Ε. και αποτελούν κριτήριο συμμετοχής των κολυμβητών-τριών σε Πανευρωπαϊκά, Παγκόσμια πρωταθλήματα και Ολυμπιάδες.

Ειδικότερα για το 2017 θα έχουν την ευκαιρία οι Έλληνες και Ευρωπαίοι αθλητές να επιτύχουν επιδόσεις που θα τους εξασφαλίσουν τη συμμετοχή τους στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων - Νεανίδων που θα διεξαχθεί στις 28/6 - 2/7/2017 στη Νετάνια στο Ισραήλ, στους Μεσογειακούς Αγώνες που θα διεξαχθούν στις 30/6 -4/7/2017 στην Ταρραγόνα της Ισπανίας και στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων - Νεανίδων που θα διεξαχθεί τέλος Ιουλίου στην Ινδιανάπολη των ΗΠΑ.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν από τους Έλληνες η προεθνική ομάδα κολύμβησης και οι επίλεκτοι της Κ.Ο.Ε. Συνδιοργανωτές: Περιφέρεια Κρήτης-Περιφερειακή Ενότητα Χανίων, Δήμος Χανίων, Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων Κολύμβησης Ν.Ο. Χανίων.


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝΣάββατο & Κυριακή 22-23 Απριλίου 2017

1η Αγωνιστική (Προκριματικοί)Ώρα Έναρξης: 09οο

2η Αγωνιστική (Τελικοί)Ώρα Έναρξης: 18οο

1.

100μ

Ελεύθερο

Ανδρών

1.

100μ

Ελεύθερο

Ανδρών

2.

200μ

Ελεύθερο

Γυναικών

2.

200μ

Ελεύθερο

Γυναικών

3.

50μ

Πρόσθιο

Ανδρών

3.

50μ

Πρόσθιο

Ανδρών

4.

100μ

Πρόσθιο

Γυναικών

4.

100μ

Πρόσθιο

Γυναικών

5.

400μ

Μ. Ατομική

(αργές σειρές)

Ανδρών

5.

400μ

Μ. Ατομική

(ταχύτερη σειρά)

Ανδρών

6.

100μ

Πεταλούδα

Γυναικών

6.

100μ

Πεταλούδα

Γυναικών

7.

100μ

Ύπτιο

Ανδρών

7.

100μ

Ύπτιο

Ανδρών

8.

50μ

Ύπτιο

Γυναικών

8.

50μ

Ύπτιο

Γυναικών

9.

200μ

Πεταλούδα

Ανδρών

9.

200μ

Πεταλούδα

Ανδρών

10.

200μ

Μ. Ατομική

Γυναικών

10.

200μ

Μ. Ατομική

Γυναικών

11.

400μ

Ελεύθερο

Ανδρών

11.

400μ

Ελεύθερο

Ανδρών

12.

50μ

Ελεύθερο

Γυναικών

12.

50μ

Ελεύθερο

Γυναικών

13.

200μ

Πρόσθιο

Ανδρών

13.

200μ

Πρόσθιο

Ανδρών

14.

200μ

Ύπτιο

Γυναικών

14.

200μ

Ύπτιο

Γυναικών

15.

50μ

Πεταλούδα

Ανδρών

15.

50μ

Πεταλούδα

Ανδρών

16.

800μ

Ελεύθερο

(αργή σειρά)

Γυναικών

16.

800μ

Ελεύθερο

(ταχύτερη σειρά)

Γυναικών

17.

800μ

Ελεύθερο

(αργή σειρά)

Ανδρών

17.

800μ

Ελεύθερο

(ταχύτερη σειρά)

Ανδρών

3η Αγωνιστική (Προκριματικοί)Ώρα Έναρξης: 09οο

4η Αγωνιστική (Τελικοί)Ώρα Έναρξης: 1730

1.

100μ

Ελεύθερο

Γυναικών

1.

100μ

Ελεύθερο

Γυναικών

2.

200μ

Ελεύθερο

Ανδρών

2.

200μ

Ελεύθερο

Ανδρών

3.

50μ

Πρόσθιο

Γυναικών

3.

50μ

Πρόσθιο

Γυναικών

4.

100μ

Πρόσθιο

Ανδρών

4.

100μ

Πρόσθιο

Ανδρών

5.

400μ

Μ. Ατομική

(αργές σειρές)

Γυναικών

5.

400μ

Μ. Ατομική

(ταχύτερη σειρά)

Γυναικών

6.

100μ

Πεταλούδα

Ανδρών

6.

100μ

Πεταλούδα

Ανδρών

7.

100μ

Ύπτιο

Γυναικών

7.

100μ

Ύπτιο

Γυναικών

8.

50μ

Ύπτιο

Ανδρών

8.

50μ

Ύπτιο

Ανδρών

9.

200μ

Πεταλούδα

Γυναικών

9.

200μ

Πεταλούδα

Γυναικών

10.

200μ

Μ. Ατομική

Ανδρών

10.

200μ

Μ. Ατομική

Ανδρών

11.

400μ

Ελεύθερο

Γυναικών

11.

400μ

Ελεύθερο

Γυναικών

12.

50μ

Ελεύθερο

Ανδρών

12.

50μ

Ελεύθερο

Ανδρών

13.

200μ

Πρόσθιο

Γυναικών

13.

200μ

Πρόσθιο

Γυναικών

14.

200μ

Ύπτιο

Ανδρών

14.

200μ

Ύπτιο

Ανδρών

15.

50μ

Πεταλούδα

Γυναικών

15.

50μ

Πεταλούδα

Γυναικών

16.

1500μ

Ελεύθερο

(αργή σειρά)

Ανδρών

16.

1500μ

Ελεύθερο

(ταχύτερη σειρά)

Ανδρών

17.

1500μ

Ελεύθερο

(αργή σειρά)

Γυναικών

17.

1500μ

Ελεύθερο

(ταχύτερη σειρά)

Γυναικών


Ομάδες που έχουν δηλώσει συμμετοχή

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

ΑΝΟ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ

ΝΟ ΧΑΛΚΙΔΟΣ

ΓΣ ΑΙΓΑΛΕΩ

ΛΕΜΕΣΟΣ - ΚΥΠΡΟΣ

ΑΝΟ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ - ΚΥΠΡΟΣ

ΚΟΠ ΙΛΙΣΣΙΩΝ

ΝΑΥΤΙΛΟΣ ΑΣΑΠ

ΑΟ ΠΕΝΤΕΛΙΚΟΥ

ΠΑΟΚ

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

ΑΟ ΩΚΕΑΝΟΣ

ΝΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΩΡΙΩΝΑΣ

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ 91

ΚΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΝΑΥΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ ΧΑΝΙΩΝ

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση