iphone app
android app
iphone app android app
Τρίτη 12 Δεκεμβρίου 2017
ΟΑΧ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Αγωνία στους άνδρες, σίγουρες η γυναίκες του ΟΑΧ στην ΕΚΑΣΚ


Με τις ομάδες να μετρούν αντίστροφα για τη λήξη της κανονικής περιόδου του τοπικού πρωταθλήματος μπάσκετ των ανδρών, η αγωνία κορυφώνεται όσον αφορά στην τετράδα που θα συνεχίσει στα πλέι οφ.

Καθοριστική είναι και η αυριανή 17η και προτελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου. Ο Ηρόδοτος υποδέχεται στην Αλικαρνασσό τον Κύδωνα, ενώ ο πρωτοπόρος ΑΟΚ Χανιά υποδέχεται το Δειλινό στις δύο πιο ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις της αγωνιστικής (Ακαδημία Ρεθ.-Μεσαρά η 3η).

Στις γυναίκες ο ΟΑΧ έχει και μαθηματικά εξασφαλίσει το πρωτάθλημα 4 αγωνιστικές πριν το φινάλε κι έτσι απλά παίζει για το αήττητο σήμερα με Ηρόδοτο, ενώ αγωνιστική κίνηση υπάρχει σε έφηβους, παμπαίδες, παγκορασίδες και μίνι.

Το πρόγραμμα στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚ το διήμερο έχει ως εξής:


Σήμερα 4/3


Γυναικών: Κλαδισού (18:00) ΟΑΧ-Ηρόδοτος.


Β' φάση εφήβων: Ακρωτηρίου (14:30) Ακρωτήρι-Ηράκλειο, ΒΑΚ (11:30) ΟΦΗ-Εργοτέλης.


Παμπαίδων (1ος όμιλος): Κλαδισού (20:00) ΟΑΧ-ΑΟΚ Χανιά, Ρεθύμνου (10:30) ΑΓΟΡ1-Ακρωτήρι.


Παμπαίδων (2ος όμιλος): Ταυρωνίτη (16:00) Πλατανιάς-Ακαδημία Ρεθ., Χανίων (19:00) Κύδων1-Κύδων3.


Παμπαίδων (3ος όμιλος): ΒΑΚ (19:30) ΟΦΗ1-Ηρόδοτος 1, Λίντο (14:00) Ανδρογέας-Δειλινό 1.


Παμπαίδων (4ος όμιλος): Αλικ/σού (17:30) Ηράκλειο2-Ηρόδοτος2, ΒΑΚ (18:00) ΟΦΗ2-Δειλινό2.


Παμπαίδων (5ος όμιλος): Αλικ/σού (15:30) Ηρόδοτος3-Εργοτέλης, Αρκαλοχωρίου (17:00) Αναγέννηση-Γιούχτας.


Παμπαίδων (6ος όμιλος): Χερσονήσου (12:00) Πεδιάδα-Σητειακός.


Παγκορασίδων Β' όμιλος: ΒΑΚ (10:00) ΟΦΗ-Εργοτέλης, Ιεράπετρας (14:30) Ιεράπετρα-Ηρόδοτος.


Αύριο 5/3


Ανδρών: Αλικ/σού (17:30) Ηρόδοτος-Κύδων, Κλαδισού (18:00) ΑΟΚ Χανιά-Δειλινό, Ρεθύμνου (17:30) Ακαδημία Ρεθ.-Μεσαρά.


Β' φάση κορασίδων: Κλαδισού (13:00) ΟΑΧ-ΟΦΗ, Ρεθύμνου (19:30) Αρκάδι-Εργοτέλης.


Παμπαίδων (6ος όμιλος): Αγ. Νικολάου (12:00) Άγ. Νικόλαος-Ιεράπετρα.


Μίνι κορίτσια (7ος όμιλος): Αλικ/σού (15:30) Ηρόδοτος-ΟΦΗ, Αλικ/σού (10:30) Ανδρογέας-Εργοτέλης.


Μίνι παίδες (1ος όμιλος): Χανίων (14:00) Κύδων1-ΑΓΟΡ3.


Μίνι παίδες (2ος όμιλος): Κλαδισού (16:30) ΟΑΧ2-Ακαδημία Ρεθ.2, Κλαδισού (15:00) ΟΑΧ1-Πλατανιάς, Χανίων (12:00) Κύδων2-Αρκάδι.


Μίνι παίδες (3ος όμιλος): Αλικ/σού (13:30) Ανδρογέας-Δειλινό 1, ΒΑΚ (10:00) ΟΦΗ1-Ηρόδοτος1.


Μίνι παίδες (4ος όμιλος): Αλικ/σού (12:00) Δειλινό 2-Εργοτέλης, ΒΑΚ (11:30) ΟΦΗ2-Ηρόδοτος2.


Μίνι παίδες (5ος όμιλος): Αρχανών (13:00) Γιούχτας-Πεδιάδα.


Μίνι παίδες (6ος όμιλος): Νεάπολης (15:00) Νεάπολη-Σητειακός.

* Ο αγώνας γυναικών Εργοτέλης-ΟΦΗ μετατέθηκε για τις 22/3 (Λίντο, 21:00), ενώ ο αγώνας μίνι παίδων ΑΟΑΝ-Ιεράπετρα για τις 12/3 (Αγ. Νικολάου, 12:00).

Τέλος, οι αγώνες μίνι κορίτσια ΑΓΟΡ1-Ακαδημία Ρεθ.1 και ΑΓΟΡ2-ΟΑΧ θα διεξαχθούν στις 25/3 σε ώρα που θα ανακοινωθεί.

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση