iphone app
android app
iphone app android app
Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου 2017
4ο ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΣΤΙΒΟΥ KIDS ATHLETICS

Μεγάλη συμμετοχή στο 4ο φεστιβάλ κρητικού στίβου


Με μεγάλη συμμετοχή και οργανωτική επιτυχία πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή το «4ο φεστιβάλ κρητικού στίβου 2017» στην πόλη του Αγίου Νικολάου.

Την ευθύνη της διοργάνωση είχε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης, ο Δήμος Αγίου Νικολάου - Πολιτιστικός Αθλητικός Οργανισμός Δήμου Αγίου Νικολάου  (Π.Α.Ο.Δ.Α.Ν.) και ο Α.Ο. Λασιθίου, με τη συνεργασία, υποστήριξη και συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης.

Το φεστιβάλ περιλάμβανε περιφερειακούς αγώνες δρόμου σε δημόσια οδό, αγώνες επίδειξης σφαιροβολίας, αλμάτων σε μήκος, σε ύψος και το πρόγραμμα  Kids' Athletics για σωματεία του Σ.Ε.Γ.Α.Σ.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα των αγώνων:


1800μ ΠΠΑ΄(γεν.2002-2003)                       

1       ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ       2002       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       5.54.0

2       ΚΑΡΑΜΕΤΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ       2003       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ       6.36.0

3       ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ       2002       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ       6.51.0


1800μ ΠΚΑ΄(γεν.2002-2003)                       

1       ΡΑΦΑΗΛΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ       2003       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       6.35.0

2       ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ        2002       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       6.56.0

3        ΤΣΙΡΙΓΩΤΗ-ΚΑΛΣΕΒΑ ΕΥΔΟΚΙΑ       2002       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ       7.17.0


2700μ ΠΑΙΔΩΝ (γεν.2000-2001)                       

1       ΤΖΙΡΑΚΗΣ ΑΔΑΜ       2000       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       8.52.0

2       ΡΟΝΤΗΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ       2001       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ       9.19.0

3       ΤΖΙΡΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ       2000       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       9.27.0


                                 1800Μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (γεν.2000-2001)                       

1       ΕΥΘΥΜΑΚΗ ΧΡΥΣΑ       2001       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ       8.35.0

2       ΧΩΡΑΦΑΚΗ ΜΑΡΙΑ       2001       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ       9.19.0

3       ΣΑΡΙΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ       2001       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ       9.44.0


5200μ ΕΦΗΒΩΝ (γεν.1998-1999)                       

1       ΚΙΟΣΚΟΥ ΑΡΜΑΝΤΟ       1999       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ       23.31.0

2       ΝΤΑΓΚΟΥΝΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ       1998       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ       23.35.0

3       ΜΠΑΛΑΜΠΑΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ       1999       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ       23.38.0


                                 2700μ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (γεν.1998-1999)                       

1       ΜΑΛΛΙΩΤΑΚΗ ΑΘΗΝΑ       1999       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       11.25.0

2       ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗ ΠΟΠΗ       1999       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ       11.29.0

3       ΣΤΕΝΑΖ ΚΛΩΝΤΙΑ       1999       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ       12.49.0


5200μ ΑΝΔΡΩΝ (γεν.1999 και μεγαλύτεροι)                       

1       ΒΟΤΣΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ       1992       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ       17.48.0

2       ΠΑΠΑΛΕΩΝΙΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ       1987       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       19.01.0

3       ΣΩΜΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ       1980       ΣΔΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       19.56.0


5.200μΓΥΝΑΙΚΩΝ (γεν.1999 και μεγαλύτερες)               

1       ΜΑΝΙΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ       1991       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       19.45.0

2       ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΔΑΦΝΗ       1993       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ       21.44.0

3       ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ       1997       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       24.31.0


10.400μ ΑΝΔΡΩΝ (γεν.1997 και μεγαλύτεροι)               

1       ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ       1984       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ       35.17.0

2       ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ       1959       ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ       41.45.0

3       ΚΕΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ       1981       ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ       42.35.0


10.400μ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (γεν.1997 και μεγαλύτερες)               

1       ΚΑΛΗΩΡΑΚΗ ΠΟΠΗ       1980       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       50.48.0

2       ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ       1979       ΚΟΤΙΝΟΣ ΧΑΝΙΩΝ       51.02.0

3       HIBULAEVA ZANU       1977       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       53.30.0


900Μ ΠΠΒ΄(ΓΕΝ.2004-2005)                       

1       ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ       2005       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       3.23.0

2       ΣΩΜΑΘΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ       2004       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ       3.26.0

3       ΣΤΡΑΤΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ       2004       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ       3.27.0


900Μ ΠΚΒ΄(ΓΕΝ.2004-2005)                       

1       ΒΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΙΑ       2004       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       3.22.0

2       ΤΣΙΝΑΡΗ ΒΑΛΙΑ       2005       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       3.27.0

3       ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ       2004       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ       3.30.0


900Μ ΜΙΝΙ ΠK ΄(ΓΕΝ.2006-2007-2008)                       

1       ΒΑΛΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ       2006       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       3.56.0

2       ΠΑΠΑΦΡΑΓΚΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ       2006       ΑΝΕΞΑΡΗΤΗ       4.00.0

3       ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ       2006       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ       4.02.0


900Μ ΜΙΝΙ ΠΠ (ΑΓΟΡΙΑ)  (ΓΕΝ.2006-2007-2008)               

1       ΣΚΥΒΑΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ       2007       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       3.35.0

2       ΜΑΚΡΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ       2006       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       3.36.0

3       ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ       2007       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       3.41.0



ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΑΝΔΡΩΝ (ΜΕ ΟΡΓΑΝΟ 6 ΚΑΙ 7.260 κιλ)            

1       ΞΕΝΙΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ       1996       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       26.35       13.75 (6κιλη) - 12.60 (7.260κ)

2       ΚΑΦΕΣΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ       1989       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ       25.03       12.73 (6κιλη) - 12.30 (7.260κ)

3       ΒΑΡΟΥΧΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ       1982       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       20.95       11.05 (6κιλη) - 9.90 (7.260κ)


ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΕΦΗΒΩΝ (ΜΕ ΟΡΓΑΝΟ 5 ΚΑΙ 6 κιλ)            

1       ΝΙΝΙΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ       1998       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       25.13       13.15 (5κιλη) - 11.98 (6κιλη)

2       ΧΑΤΖΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ       1998       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ       24.82       12.97 (5κιλη) - 11.85 (6κιλη)

3       ΦΘΕΝΑΚΗΣ ΝΙΟΛΑΟΣ        1998       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       22.50       12.35 (5κιλη) - 10.15 (6κιλη)


ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΠΑΙΔΩΝ (ΜΕ ΟΡΓΑΝΟ 4 ΚΑΙ 5 κιλ)             

1       ΚΤΕΝΙΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ       2000       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ       29.44       15.51 (4κ) - 13.93 (5κ)

2       ΝΙΝΙΡΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ       2000       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       26.21       13.73 (4κ) - 12.48 (5κ)

3       ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ       2001       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       23.19       12.24 (4κ) - 10.95 (5κ)


ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΣ ΠΚΑ΄ (ΜΕ ΟΡΓΑΝΟ 3 ΚΑΙ 4 κιλ)             

1       ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ       2002       ΓΣ ΛΙΒΥΚΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ       21.34       10.90 (3κ) - 10.44 (4κ)

2       ΠΑΠΑΧΑΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ        2002       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       20.05       10.14 (3κ) - 09.95 (4κ)

3       ΝΙΧΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ       2002       ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ       19.85       10.52 (3κ) - 09.33 (4κ)


ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΣ ΠΠΒ΄΄ (ΜΕ ΟΡΓΑΝΟ 2 ΚΑΙ 3 κιλ)             

1       ΛΕΘΙΩΤΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ       2004       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ       18.04       (9.43 (2κ) - 8.61 (3κ)

2       ΠΑΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ       2004       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ       17.11       9.13 (2κ) - 7.98 (3κ)

3       ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ       2005       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       13.82       7.04 (2κ) - 6.78 (3κ)


ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΣ ΠΚΒ΄΄ (ΜΕ ΟΡΓΑΝΟ 2 ΚΑΙ 3 κιλ)             

1       ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗ ΙΡΙΣ       2001       ΣΥΛ. ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΩΝ ΚΡΗΤΗΣ       15.49       7.92 (2κ) - 7.57 (3κ)

2       ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ        2004       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ       14.12       7.84 (2κ) - 6.28 (3κ)

3       ΒΕΡΙΚΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ       2004       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ       14.09       7.93 (2κ) - 6.16 (3κ)


ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΣ ΜΙΝΙ ΠΠ (ΑΓΟΡΙΑ)               

1       ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ       2007       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       5.10

2       ΚΟΡΑΣΟΕΙΔΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ       2007       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       3.97



ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ ΑΛΜΑΤΟΣ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΑΙΔΩΝ - ΠΠΑ΄               

1       ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ        2003       ΓΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ       1.30

-       ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ       2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       ΑΚΥΡΟΣ


ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ ΑΛΜΑΤΟΣ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΑΙΔΩΝ - ΠΠΒ΄               

1       ΑΓΑΠΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ       2006       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ       1.30


ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΔΕΙΞΗΣ ΑΛΜΑΤΟΣ ΣΕ ΥΨΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - ΠΚΆ

1       ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΟΛΓΑ       2000       ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ       1.55

2       ΚΟΥΝΑΛΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ       2000       ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ       1.50

3       ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΜΑΡΙΑ       2002       ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ       1.50

*Στο περιθώριο των αγώνων ο Δήμος Αγίου Νικολάου τίμησ τον ΣΕΓΑΣ και την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση