iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου 2017
Παιδί - τραγούδι - παιδική φωνή

4ο Φεστιβάλ τραγουδιού: Ποιοι πέρασαν στον προημιτελικό-pics


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Το 4ο Φεστιβάλ Παιδικού και Νεανικού Τραγουδιού στο Ηράκλειο είναι γεγονός και ο προημιτελικός ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία, όμορφες μελωδίες, εντυπωσιακές παιδικές και νεανικές φωνές, αλλά και πολλά χαμόγελα!

Η διοργανώτρια του 4ου Φεστιβάλ Παιδικού και Νεανικού Τραγουδιού, κ. Φανή Παπαδάκη, αναφέρει χαρακτηριστικά: "Έπειτα από ένα απόγευμα γεμάτο καρδιοχτύπια, χαρά αλλά και συγκίνηση τα παιδιά και οι νέοι που προκρίθηκαν στον προημιτελικό πήραν στα χέρια τους το εισιτήριο για την επόμενη δύσκολη αναμέτρηση του ημιτελικού, μιας και όλοι οι διαγωνιζόμενοι μας απέδειξαν ότι τρέφουν το ίδιο πάθος και την ίδια αγάπη για το τραγούδι."


Οι νικητές της Α' κατηγορίας Τετάρτης έως και Έκτης τάξης Δημοτικού είναι:

1) Σπυρλιδάκη Φαίδρα

2) Τσιμπλοστεφανάκης Γιώργος

3) Τζανάκη Χρυσή

4) Δημητρίου - Πετρίδη Τσαμπίκα

5) Σκουλά Ιωάννα

6) Μαρκοδημητράκη Δέσποινα

7) Ζουμπουλάκη Μελίνα

8) Τσαβάρη Ιωάννα

9) Νταβιόλα Ρίκα

10) Σίμπα Μαρία

11) Μανιουδάκη Ζωή


Οι νικητές της Β΄ κατηγορίας Πρώτης Γυμνασίου έως και Τρίτης Γυμνασίου είναι:

1) Μάνια Χριστίνα

2) Προβιδάκης Δημήτρης

3) Φιλίππου Γιάννης

4) Τριανταφύλλου Μαρία

5) Γεωργαντά Ευανθία


Οι νικητές της Γ' κατηγορίας Πρώτης Λυκείου έως και Τρίτης Λυκείου είναι:

1) Μπαγιαρτάκης Φίλιππος

2) Γιατρομανωλάκης Μάνος

3) Τσιριγωτάκη Δέσποινα

4) Οικονομάκη Μαριάννα

5) Τριανταφυλλάκη Μαρίνα

6) Κεφαλάκη Μαρίνα

7) Κατσαμάνης Ζαχαρίας

8) Ασκιανάκη Κατερίνα

9) Μαγκαφουράκη Μαρίνα

10) Τσιμεράκη Αντωνία

11) Κυπραίου Ευα

12) Κρουσανιωτάκη Ραφαέλλα

13) Τουσσάνι Τζοβάννα

14) Μπέη Εμμανουέλα

15) Αλεξάκης Λάμπρος

16) Μακαρόνας Εμμανουήλ


Οι της νικητές Δ' κατηγορίας νέοι ηλικίας από 18 έως 25 ετών είναι:

1) Ασπρά Δέσποινα

2) Κτενιαδάκη Αμαλία

3) Μποτζάκη Αγγελική - Κυριακή

4) Μπαφάκη Όλγα

5) Βάδεν Ράνια

6) Κιαφά Αναστασία

7) Μαγούλου Θεονύμφη

8) Αναστασάκη Αναστασία

9) Πλαΐτη Γεωργία


Οι νικητές της Ε' κατηγορίας στα μουσικά σύνολα είναι:

1) Αποστολάκη Θεοδώρα, Λαμπράκου Δήμητρα

2) Τάνταλος Γρηγόρης, Κορίνα Σιδηροπούλου

3) Παραδουλάκη Σοφία, Καλλογιαννάκη Μαρία

4) Αρχοντάκη Μαρία - Ελένη, Μαυροφοράκη Κυριακή

5) Τσαπάρη Σταυρούλα, Φραγκουλάκη Ρόζα - Ναταλία

Η δράση αυτή είναι μία πρώτης τάξεως ευκαιρία για τα παιδιά να αναπτύξουν την αξία του ευγενούς συναγωνισμού, να εμπλουτίσουν τις γνώσεις τους και τις εμπειρίες τους, να εκφράσουν και να αναδείξουν μέσω της μουσικής ένα σημαντικό κομμάτι του εαυτού τους. Σκοπός της δράσης αυτής είναι η συγκέντρωση τροφίμων μακράς διαρκείας για το κέντρο Ειδικών Παιδιών Άγιος Σπυρίδωνας.

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση