iphone app
android app
iphone app android app
Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου 2017
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΟΡ

Βαριά ήττα για το ΝΟΡ από τον Ολυμπιακό


Με το απόλυτο ολοκλήρωσε την παρουσία του στην Α' φάση της Α1 πόλο γυναικών ο Ολυμπιακός.

Στο πρώτο ματς του 2017 και τελευταίο της πρώτης φάσης οι «ερυθρόλευκες» επιβλήθηκαν 22-1 του Ναυτικού Ομίλου Ρεθύμνου, έχοντας ως κορυφαία την Ασημάκη με επτά τέρματα.


Ολυμπιακός-ΝΟ Ρεθύμνου 22-1


Οκτάλεπτα: 5-0, 4-0, 7-1, 6-0.


Ολυμπιακός (Παυλίδης): Ελευθεριάδου 1, Σώρα 2, Μανωλιουδάκη 2, Αβραμίδου 1, Ασημάκη 7, Πλευρίτου Μ. 4, Έμολο 3, Σμιτ 1, Λογοθέτη 1.


ΝΟ Ρεθύμνου (Φιτσανάκης): Φαρμάκη Ελ. 1.

Αντίστοιχης ευρύτητας νίκη πανηγύρισε και η Βουλιαγμένη, η οποία επιβλήθηκε 22-3 του Εθνικού στο Λαιμό.

Πρώτη σκόρερ ήταν η Ξενάκη με 4, ενώ το μόνο οκτάλεπτο που κατάφεραν να σκοράρουν οι Πειραιώτισσες ήταν το δεύτερο.


Βουλιαγμένη-Εθνικός 22-3 Οκτάλεπτα: 8-0, 4-3, 7-0, 3-0.


Βουλιαγμένη (Καμμένου): Τσουκαλά 3, Ο' Ντίνελ 1, Πρωτόπαπα 1, Ξενάκη 4, Πάτρα Μ. 2, Κούλχαας 3, Διαμαντοπούλου 3, Σελετοπούλου 2, Κοντογιάννη 2, Ιωαννίδη 1.


Εθνικός (Τσόκας): Μπίσμπα 1, Φραγκιουδάκη 1, Μιχαηλίδου 1.


Η τελική βαθμολογία του Α' ομίλου:

1.      Ολυμπιακός (102 - 29) 18

2.      Βουλιαγμένη (92 - 43) 12

3.      Εθνικός (33 - 92) 3

4.      ΝΟ Ρεθύμνου (30 - 95) 0

Την δεύτερη θέση του δεύτερου ομίλου κλείδωσε η ΝΕ Πατρών με νίκη 17-6 επί του Τρίτωνα


ΝΕ Πατρών - Τρίτων Αμαρουσίου 17-6 Οκτάλεπτα: 6-1, 2-2, 4-3, 5-0.


ΝΕ Πατρών (Μπιτσάκος): Ανδρουτσέλη 1, Τσιμάρα 1, Μπαλάτσα Μ. 1, Μανέτα Σ. 2, Πασσά 1, Μπιτσάκου 4, Κουτέλη 3, Λυκοθανάση 3, Μοίραλη 1.


Τρίτων Αμαρουσίου (Ιντζές): Μουλάκη 1, Τζελέπη 1, Μπαλωμενάκη 1, Μαλλιαρού 2, Κούζουνα 1.


Η βαθμολογία του Β' ομίλου:*

1.      ΑΝΟ Γλυφάδας (61-33) 13*

2.      ΝΕ Πατρών (67 - 49) 13

3.      Τρίτων Αμαρουσίου (56 - 66) 6

4.      Ηλυσιακός (35-71) 0

*εκκρεμεί το παιχνίδι Ηλυσιακός-ΑΝΟ Γλυφάδας, που θα διεξαχθεί 14/1 στις 13.00


Πώς θα διεξαχθεί η Β' φάση

1.      Ολυμπιακός-Βουλιαγμένη θα δώσουν σειρά αγώνων που θα κριθεί στις δύο νίκες (28/1, 4/2, 11/2 αν χρειαστεί τρίτο ματς).

2.      Θα δημιουργηθεί όμιλος με τους δύο τελευταίους του πρώτου ομίλου (Εθνικός - Ρέθυμνο) και τις δύο πρώτες του δεύτερου (Γλυφάδα, ΝΕΠ), που θα ξεκινήσουν ένα νέο μίνι πρωτάθλημα, με μηδενική βαθμολογία. Η κλήρωση θα γίνει στις 11/1 στις 12:00.

3.      Ένα τρίτο γκρουπ ομάδων θα αποτελείται από τις δύο τελευταίες ομάδες της Α' φάσης του πρωταθλήματος, δηλαδή Τρίτωνα και Ηλυσιακό, σε σειρά αγώνων μέχρι δύο νίκες (28/1, 4/2 και 11/2 αν χρειαστεί τρίτο ματς).

Μετά την ολοκλήρωση της Β' φάσης θα ακολουθήσει οι τρίτη και τελευταία πριν τα πλέι οφ, με τις ομάδες να χωρίζονται εκ νέου σε δύο ομίλους.

Α' ΟΜΙΛΟΣ: Νικητής Β' Φάσης (6β.), Ηττημένος Β' Φάσης (3β.), 1ος Ομίλου Β' Φάσης (1β.), 4ος Ομίλου Β' Φάσης (0β.)

Β' ΟΜΙΛΟΣ: 3ος Ομίλου Β' Φάσης (6β.), 4ος Ομίλου Β' Φάσης (3β.), Νικητής Β' Φάσης (1β.), Ηττημένος Β' Φάσης (0β.)

Οι αγωνιστικές: 18/2, 4/3, 18/3, 22/3, 1/4, 5/4.

Πηγή: sportfm.gr

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση