iphone app
android app
iphone app android app
Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2016
ΚΥΠΕΛΛΟ

Το πανόραμα του Κυπέλλου


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:


Ολοκληρώθηκε σήμερα η 2η αγωνιστική της φάσης  των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας με μοναδική εκκρεμότητα το ματς Κισσαμικός- Πανιώνιος που αναμένεται να οριστεί την προσεχή εβδομάδα.

Ο Λεβαδειακός επικράτησε με 3-1 του Πανσερραϊκού στη Βοιωτία και τον άφησε εκτός από τη συνέχεια του θεσμού, ενώ αυτός θα παίξει για την πρόκρισή του στην 3η αγωνιστική.

Η Ξάνθη νίκησε με το ίδιο σκορ την Καλλονή στα Πηγάδια, την απέκλεισε, ενώ οι ακρίτες με ισοπαλία στον αγώνα με τον Αγροτικό θα πάρουν την πρόκριση. Η Καλλιθέα πήρε σπουδαία νίκη (1-0) επί του Ατρόμητου, ενώ τα Τρίκαλα κράτησαν τον ΠΑΟΚ στο 0-0.

Στο παιχνίδι που έκλεισε την αυλαία της 3ης ημέρας, ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα με 4-0 του ΑΟΧ στα Περιβόλια.


1ος όμιλος

ΑΕΛ - Πανελευσινιακός 2-1

Τρίκαλα - ΠΑΟΚ 0-0


Η βαθμολογία

1. ΑΟ Τρίκαλα 4 (5-0)

2. ΠΑΟΚ 4 (2-0)

3. ΑΕΛ 3 (2-3)

4. Πανελευσινιακός 0 (1-7)


Η επόμενη (13/12)

Τρίκαλα - Λάρισα

Πανελευσινιακός - ΠΑΟΚ


2ος όμιλος

Πλατανιάς - Σπάρτη 1-0

ΑΟ Χανιά - Ολυμπιακός 0-4

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός 6 (7-0)

2. Σπάρτη 3 (4-0)

3. Πλατανιάς 3 (1-3)

4. ΑΟ Χανιά 0 (0-4)


Η επόμενη (13/12)

Χανιά- Πλατανιάς

Σπάρτη- Ολυμπιακός


3ος όμιλος

Ηρακλής - Απόλλων Σμύρνης 3-0

ΟΦΗ - Παναθηναϊκός 2-1


Η βαθμολογία

1) Ηρακλής 4 (3-0)

2) Απόλλων Σμύρνης 3 (1-3)

3) ΟΦΗ 3 (2-2)

4) Παναθηναϊκός 1 (1-2)


Η επόμενη (13/12)

ΟΦΗ- Ηρακλής

Απόλλων Σμ. - Παναθηναϊκός


4ος όμιλος

Αγροτικός Αστ. - ΠΑΣ Γιάννινα 0-1

Ξάνθη - Καλλονή 3-1


Η βαθμολογία

1. ΠΑΣ Γιάννινα 6 (2-0)

2. Ξάνθη 3 (3-2)

2. Αγροτικός Αστέρας 3 (2-2)

4. Καλλονή 0 (2-5)


Η επόμενη (13/12)

Αγροτικός Αστ. Ξάνθη

Λάρισα- Καλλονή


5ος όμιλος

Άρης - Αστέρας Τρίπολης 3-3

Βέροια - Αιγινιακός 0-1


Η βαθμολογία

1. Αστέρας Τρίπολης 4 (4-3)

2. Άρης 4 (6-3)

3. Αιγινιακός 3 (1-3)

4. Βέροια 0 (0-2)


Η επόμενη (13/12)

Άρης- Βέροια

Αιγινιακός - Αστέρας Τρ.


6ος όμιλος

Αν. Καρδίτσας - ΑΕΚ 2-2

Κέρκυρα - Λαμία 2-2


Η βαθμολογία

1. ΑΕΚ 4 (6-2)

2. Λαμία 4 (3-2)

3. Αναγέννηση Καρδίτσας 1 (2-3)

4. Κέρκυρα 1 (2-6)


Η επόμενη (13/12)

Αναγέννηση Καρδ.- Κέρκυρα

Λαμία - ΑΕΚ


7ος όμιλος

Παναιτωλικός - Πανθρακικός 1-0

Καλλιθέα - Ατρόμητος 1-0


Η βαθμολογία

1. Ατρόμητος 3 (1-1)

2. Παναιτωλικός 3 (1-1)

3. Πανθρακικός 3 (1-3)

4. Καλλιθέα 3 (1-3)


Η επόμενη (13/12)

Καλλιθέα- Παναιτωλικός

Πανθρακικός- Ατρόμητος


8ος όμιλος

Κισσαμικός - Πανιώνιος (αναβολή)

Λεβαδειακός - Πανσερραϊκός 3-1


Η βαθμολογία

Λεβαδειακός 4 (3-1)

Κισσαμικός 3 (2-0)*

Πανιώνιος 1 (1-0)*

Πανσερραϊκός 0 (1-5)


Η επόμενη

Κισσαμικός- Λεβαδειακός

Πανσερραϊκός - Πανιώνιος

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση