iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 08 Δεκεμβρίου 2016
ΟΦΗ ΣΦΠΧ ΒΟΛΕΙ

Η άνετη πρόκριση του ΟΦΗ και η υπόλοιπη δράση (video)


Σχετικά εύκολο έργο είχε η ομάδα βόλεϊ του ΟΦΗ στο παιχνίδι Κυπέλλου με το ΣΦΠ Χανίων προχθές Σάββατο στο ΒΑΚ. Η ηρακλειώτικη ομάδα επικράτησε με 3-0 σετ και πήρε το "εισιτήριο" για τη 2η αγωνιστική της β' φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, όπου πλέον περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της.

Ο ΣΦΠΧ παρουσιάστηκε με αρκετές απουσίες και τέσσερις έφηβους στη σύνθεσή του, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να κοντράρει τον ΟΦΗ, που ούτως ή άλλως είχε τον πρώτο λόγο.

Να υπενθυμίσουμε ότι χωρίς αγώνα πήρε το "εισιτήριο" για τη 2η αγωνιστική της β' φάσης του Κυπέλλου η ΓΕΗ, ενώ εκκρεμεί το παιχνίδι ανάμεσα στον ΟΠΕΡ και τον Άνεμο, το οποίο θα διεξαχθεί μεθαύριο Τετάρτη στις 18:30 στα Χανιά, καθώς το Σάββατο η ρεθυμνιώτικη ομάδα αντιμετώπισε στο "Μ. Μερκούρη" την Καλαμάτα, στο εξ αναβολής παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής της Α2 ανδρών. Ο ΟΠΕΡ ηττήθηκε με 1-3 σετ (22-25, 20-25, 25-23, 19-25).

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της β' φάσης του Κυπέλλου ανδρών και τα παιχνίδια που εκκρεμούν:

Σαβ 26 Νοε, 19:00

ΟΦΗ - ΣΦΠ Χανίων

3-0

(25-20,25-21,25-21)

Τετ 30 Νοε, 18:30

Άνεμος Χανίων - ΟΠ Ρεθύμνου

Σαβ 26 Νοε, 13:00

Εθνικός ΟΦΠΦ - ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω

3-0

(25-12,25-11,25-11)

Κυρ 27 Νοε, 00:00

ΑΟ Βάρης 'Ο Αναγυρούς' - ΣΠΑ Καρδίτσας

3-0

Σαβ 26 Νοε, 20:30

ΓΣ Απόλλων - ΔΑΣ Δραπετσώνας

3-2

Σαβ 26 Νοε, 19:00

ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΕΚ Αθηνών

3-1

(25-22,30-32,25-21,25-18)

Σαβ 26 Νοε, 18:00

ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΑΟ Παλλήνη

3-1

(16-25,25-22,25-22,26-24)

Κυρ 27 Νοε, 21:30

ΓΣ Κερατέας - ΑΣ Ιωνικός

Σαβ 26 Νοε, 18:00

ΑΟ Μαρκοπούλου - ΑΣ Πανερυθραϊκός

0-3

(21-25,17-25,24-26)

Σαβ 26 Νοε, 21:45

ΓΣ Ηλιούπολης - ΣΦΑ Μελισσίων ' Ο Φοίβος'

3-0

(25-23,25-20,25-20)

Τετ 30 Νοε, 19:30

Αναγέννηση Άρτας - ΑΓΣ Ιωαννίνων

Τετ 30 Νοε, 18:00

ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟ Καλαμάτα 80

Κυρ 27 Νοε, 18:00

Άρατος 1893 ΑΟ Κιάτου - ΑΟ Αιγιαλέων

Τετ 30 Νοε, 19:00

ΑΟ Ξυλοκάστρου - ΑΣΠ Ερμής

Σαβ 26 Νοε, 20:00

Ε.Α. Πατρών - ΑΣΠ Απόλλων

3-1

(27-25,19-25,28-26,25-16)

Τετ 30 Νοε, 21:00

ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης - ΦΕΣ Αριστοτέλης Σκύδρας

Σαβ 26 Νοε, 18:00

ΜΑΣ Νίκη Αιγινίου - ΑΣ Πήγασος Κοζάνης

3-0

(25-12,25-13,25-12)

Δευ 28 Νοε, 21:30

ΓΑΣ Ευκαρπίας - ΑΣ Μακεδονικός

Σαβ 26 Νοε, 20:00

ΠΣΦ Συκεών - ΑΜΣ Νέστωρ

0-3

(15-25,25-27,23-25)

Σαβ 26 Νοε, 18:00

Πήγασος Πολίχνης - ΧΑΝΘ

3-1

Σαβ 26 Νοε, 20:00

ΑΠΣ Αίας Ευόσμου - ΑΣ Ελπίς

0-3

(18-25,22-25,14-25)

Τρι 29 Νοε, 20:30

ΑΣ Καμπανιακός - ΟΠΑΘ Περσέας

Τρι 29 Νοε, 18:30

ΑΕΝ Πανοράματος - ΑΣ Άρης

Κυρ 27 Νοε, 18:00

ΓΕ Αλεξανδρούπολης - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής

0-3

(20-25,24-26,18-25)

Κυρ 27 Νοε, 19:00

ΑΣΑ Έβρος - ΑΟ Σερρών

Κυρ 27 Νοε, 00:00

ΑΟ Καβάλας - ΑΣ Άθλος Ορεστιάδας

3-0

Τετ 30 Νοε, 20:00

Ε.Α. Λάρισας - ΑΣ Αργώ Βόλου

Κυρ 27 Νοε, 19:30

ΦΟ Καμποχώρων - ΑΟ Μυτιλήνης

1-3

(23-25,16-25,25-21,26-25)

Κυρ 27 Νοε, 19:00

ΑΕΣΠ Φοίνικας - Ροδίων Άθλησις

0-3

(17-25,15-25,22-25)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση