iphone app
android app
iphone app android app
Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016
ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΔΕΙΛΙΝΟ

Με άνδρες, γυναίκες και μικρούς το διήμερο της ΕΚΑΣΚ


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Με την 6η αγωνιστική συνεχίζεται το τοπικό πρωτάθλημα μπάσκετ των ανδρών, το οποίο θα διεξαχθεί σε δύο... δόσεις, καθώς δύο παιχνίδια διεξάγονται αύριο και τρία μεθαύριο Δευτέρα.

Ο αήττητος Κύδων δοκιμάζεται στις Μοίρες, αντιμετωπίζοντας αύριο τη Μεσαρά, ενώ την ίδια μέρα διεξάγεται και το παιχνίδι Ιεράπετρα-ΑΟΚ Χανιά. Μεθαύριο Δευτέρα το Δειλινό υποδέχεται την Πεδιάδα σ' ένα ενδιαφέρον παιχνίδι, ενώ διεξάγονται και τα άνευ βαθμολογικού ενδιαφέροντος Ηράκλειο-Ακαδημία Ρεθ. και ΟΦΗ-Ηρόδοτος.

Από εκεί και πέρα, η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος των γυναικών περιλαμβάνει τα ενδιαφέρονται παιχνίδια ΟΑΧ-Ηρόδοτος και Εργοτέλης-ΟΦΗ. Αγωνιστική κίνηση υπάρχει και σε εφήβους, παίδες και κορασίδες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:


Σήμερα 26/11


Γυναικών: Κλαδισού (17:30) ΟΑΧ-Ηρόδοτος, Λίντο (17:00) Εργοτέλης-ΟΦΗ.


Εφήβων: Α' όμιλος: Ακρωτηρίου (15:00) Ακρωτήρι-Κύδων, Αλικ/σού (18:00) Ηράκλειο 1-ΑΓΟΡ, Ταυρωνίτη (17:00) Α.Ο. Κισσάμου-Πλατανιάς.


Β' όμιλος: Αλικ/σού (16:00) Ηράκλειο 2-Άγ. Νικόλαος, Αρκαλοχωρίου (17:30) Αναγέννηση-ΟΦΗ, Νεάπολης (16:00) Νεάπολη-Πεδιάδα.


Παίδων Β': Α' όμιλος: Ρεθύμνου (19:30) Ακαδημία Ρεθ.-ΑΓΟΡ.


Αύριο 27/11


Ανδρών: Ιεράπετρας (16:00) Ιεράπετρα-ΑΟΚ Χανιά, Μοιρών (18:30) Μεσαρά-Κύδων.


Εφήβων: Α' όμιλος: Ρεθύμνου (19:30) Ακαδημία Ρεθ.-Ηρόδοτος.


Παίδων Α': Ακρωτηρίου (16:00) Ακρωτήρι-Ηράκλειο, Αλικ/σού (18:30) Ηρόδοτος-Ανδρογέας, ΒΑΚ (14:00) ΟΦΗ-Κύδων, Λίντο (11:00) Εργοτέλης-Πεδιάδα, Ρεθύμνου (14:00) ΑΓΟΡ-Άγ. Νικόλαος.


Παίδων Β': Α' όμιλος: Αλικ/σού (16:30) Ηράκλειο 2-Άσκηση, Αλικ/σού (14:30) Ηρόδοτος-Κύδων, ΒΑΚ (12:30) ΟΦΗ-ΟΑΧ. Β' όμιλος: Ιεράπετρας (12:00) Ιεράπετρα-Μεσαρά, Νεάπολης (17:00) Νεάπολη-Δειλινό, Σητείας (13:30) Σητειακός-Αναγέννηση.


Κορασίδων: Ιεράπετρας (14:00) Ιεράπετρα-ΟΦΗ, Λίντο (15:00) Ανδρογέας-ΟΑΧ, Ρεθύμνου (16:00) Αρκάδι-Εργοτέλης.


Δευτέρα 28/11


Ανδρών: Αλικ/σού (19:30) Ηράκλειο-Ακαδημία Ρεθ., ΒΑΚ (19:00) ΟΦΗ-Ηρόδοτος, Λίντο (18:00) Δειλινό-Πεδιάδα.

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση