iphone app
android app
iphone app android app
Κυριακή 04 Δεκεμβρίου 2016
ΦΕΝΕΡΜΠΑΧΤΣΕ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΙΜΠΡΑΙΜΟΒΙΤΣ

Ήττες για Γιουνάιτεντ και Ίντερ, 5 γκολ ο Αντούριθ


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Η νίκη της Φενέρμπαχτσε επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2-1 και η ήττα της Ίντερ από τη Σαουθάμπτον ξεχώρισαν από την 4η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Πρόσωπο της αγωνιστικής ο Αντούριθ, ο οποίος πέτυχε 5 γκολ στη νίκη της Μπιλμπάο με 5-3 επί της Γκενκ. Αήττητες συνεχίζουν Ζενίτ, Σαχτάρ και Σάλκε.

Δείτε αναλυτικά το πανόραμα της 4ης αγωνιστικής του Europa League:


1ος όμιλος

Φενέρμπαχτσε - Γιουνάιτεντ 2-1

Ζόρια - Φέγενοορντ 1-1


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.

1. Φέγενοορντ      7

2. Φενέρμπαχτσε      7

3. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ      6

4. Ζόρια      2


Η ΕΠΟΜΕΝΗ

Φενέρμπαχτσε      Ζόρια

Μάντσεστερ Γ.      Φέγενορντ


2ος όμιλος

Αστάνα - Ολυμπιακός      1-1

ΑΠΟΕΛ - Γιουνγκ Μπόις      1-0


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.

1. ΑΠΟΕΛ      9

2. Ολυμπιακός      7

3. Γιουνγκ Μπόις      4

4. Αστάνα      2


Η ΕΠΟΜΕΝΗ

Ολυμπιακός      Γιουνγκ Μπόις

Αστάνα      ΑΠΟΕΛ


3ος όμιλος

Άντερλεχτ - Μάιντς 6-1

Γκαμπάλα - Σεντ-Ετιέν 1-2


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.

1. Άντερλεχτ      8

2. Σεντ-Ετιέν      8

3. Μάιντς      5

4. Γκαμπάλα      0


Η ΕΠΟΜΕΝΗ

Σεντ Ετιέν      Μάινζ

Γκαμπάλα      Άντερλεχτ


4ος όμιλος

Ζενίτ - Ντάνταλκ      2-1

Μακάμπι Τελ-Αβίβ - Άλκμααρ      0-0


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.

1. Ζενίτ      12

2. Ντάνταλκ      4

3. Μακάμπι Τελ-Αβίβ      4

4. Άλκμααρ      2


Η ΕΠΟΜΕΝΗ

Ντάνταλκ      Άλκμααρ

Ζενίτ      Μακάμπι Τελ Αβίβ


5ος όμιλος

Αούστρια Βιέννης - Ρόμα      2-4

Άστρα Τζούρτζου - Βικτόρια Πλζεν      1-1


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.

1. Ρόμα      8

2. Αούστρια Βιέννης      5

3. Άστρα Τζούρτζου      4

4. Βικτόρια Πλζεν      3


 Η ΕΠΟΜΕΝΗ

Ρόμα      Πλζεν

Αούστρια Βιέννης      Άστρα


6ος όμιλος

Μπιλμπάο - Γκενκ 5-3

Σασουόλο - Ραπίντ Βιέννης 2-2


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.

1. Γκενκ      6

2. Μπιλμπάο      6

3. Σασουόλο      5

4. Ραπίντ Βιέννης      5


Η ΕΠΟΜΕΝΗ

Γκενκ      Ραπίντ Βιέννης

Μπιλμπάο      Σασουόλο


7ος όμιλος

Άγιαξ - Θέλτα 3-2

Παναθηναϊκός - Σταντάρ Λιέγης 0-3


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.

Άγιαξ      10

Σταντάρ Λιέγης      5

Θέλτα      5

Παναθηναϊκός      1


Η ΕΠΟΜΕΝΗ

Θέλτα      Σταντάρ Λιέγης

Άγιαξ      Παναθηναϊκός


8ος όμιλος

Γάνδη - Σαχτάρ 3-5

Μπράγκα - Κόνιασπορ 3-1


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.

Σαχτάρ      12

Μπράγκα      5

Γάνδη      4

Κόνιασπορ      1


Η ΕΠΟΜΕΝΗ

Σαχτάρ      Κόνιασπορτ

Γάνδη      Μπράγκα


9ος όμιλος

Σάλκε - Κρασνοντάρ 2-0

Νις - Σάλτσμπουργκ 0-2


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.

Σάλκε      12

Κρασνοντάρ      6

Σάλτσμπουργκ      3

Νις      3


Η ΕΠΟΜΕΝΗ

Κρασνοντάρ      Σάλτσμπουργκ

Σάλκε      Νίς


10ος όμιλος

Φιορεντίνα - Λίμπερετς      3-0

ΠΑΟΚ - Καραμπάγκ 0-1


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.

Φιορεντίνα      10

Καραμπάγκ      7

ΠΑΟΚ      4

Λίμπερετς      1


Η ΕΠΟΜΕΝΗ

Φιορεντίνα      ΠΑΟΚ

Λίμπερετς      Καραμπάγκ


11ος όμιλος

Σπάρτα Πράγας - Χ. Μπερ-Σεβά 2-0

Σαουθάμπτον - Ίντερ 2-1


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.

Σπάρτα Πράγας      9

Σαουθάμπτον      7

Χ. Μπερ Σεβά      4

Ίντερ      3


Η ΕΠΟΜΕΝΗ

Χάπολε Μπερ Σεβά      Ίντερ

Σπάρτα Πράγας      Σαουθάμπτον


12ος όμιλος

Ζυρίχη - Στεάουα 0-0

Βιγιαρεάλ - Οσμανλισπόρ 1-2


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΟΜΑΔΑ      ΒΑΘ.

Οσμανλισπόρ      7

Ζυρίχη      5

Βιγιαρεάλ      5

Στεάουα Βουκουρεστίου      3


Η ΕΠΟΜΕΝΗ

Στεάουα      Οσμανλισπόρ

Ζυρίχη      Βιγιαρεάλ

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση