iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 05 Δεκεμβρίου 2016
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ ΣΤΑΔΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

Πρώτη… παράσταση από το μέλλον του κρητικού στίβου (pics)


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Το μέλλον του κρητικού στίβου αναμένεται λαμπρό καθώς ολοένα και περισσότερα παιδιά τον προτιμούν.

Αυτό φάνηκε και στους περιφερειακούς αγώνες νέων αθλητών ΠΠ-ΠΚ Β και μίνι, οι οποίοι πραγματοποιήθηκαν το περασμένο Σάββατο στο στάδιο Ελευθερίας από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης με τη συνεργασία και υποστήριξη του Δημοτικού  Οργανισμού Προσχολικής Αγωγής Φροντίδας και Μαζικής Άθλησης Ηρακλείου και του Ε.Α.Κ. Ηρακλείου.


Στους αγώνες συμμετείχαν περίπου 400 παιδιά από όλη την Κρήτη, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι η κερκίδα ήταν γεμάτη από γονείς και φίλους του στίβου που θέλησαν να δουν από κοντά τα νέα ταλέντα του νησιού.



60Μ ΠΠΒ΄                                                           

1             ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ         2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        7.95

2              ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ   2004       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ   8.65

3              ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  2004       ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ              8.69


150Μ ΠΠΒ΄                                                        

1              ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ         2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                18.69

2              ΧΙΝΤΕΡΣΑ ΕΡΝΕΣΤΟ        2003       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   19.82

3              ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2003       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   20.25



1000Μ ΠΠΒ΄                                                     

1              ΚΑΡΑΜΕΤΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ   2003       ΚΑΣΤΕΛΙ               3.03.50

2              ΜΕΓΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ                2003       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         3.03.60

3              ΜΕΓΑΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ               2003       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         3.04.40


60Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΠΒ΄                                                     

1              ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ              2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                09.49

2              ΚΑΚΟΥΔΑΚΗΣ ΔΑΙΔΑΛΟΣ             2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                11.64

3              ΑΓΑΠΗΣ ΣΟΛΩΝΑΣ          2004       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                14.64



ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΠΒ΄                                                    

1              ΚΟΥΒΕΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.55


ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΠΠΒ΄                                                

1              ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ  ΜΑΝΟΛΗΣ               2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     5.12

2              ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ 2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     4.64

3              ΤΟΜΑΔΑΚΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ 2003       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   4.42



ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΒ΄                                                    

1              ΜΠΟΥΖΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ     2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     13.80

2              ΚΑΡΙΩΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ  2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        13.17

3              OIKOΝΟΜΟΥ ΠΕΤΡΟΣ    2003       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   10.18


ΜΠΑΛΑΚΙ ΠΠΒ΄                                                            

1              ΣΟΦΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ             2004       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                31.80

2              ΠΗΡΟΥΝΑΚΗΣ  ΚΩΣΤΑΣ 2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                48.40

3              ΜΑΜΑΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ               2004       ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             38.80



ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ  ΠΠ Β'                                                       

1              ΦΟΥΡΑΚΗΣ  ΚΩΣΤΑΣ       2003       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         36.97

2              ΠΑΚΟΣ  ΟΡΕΣΤΗΣ             2004       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         21.49

3              ΓΟΥΜΕΝΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ              2004       ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ         18.69


4Χ60Μ ΠΠΒ΄                                                      

1              ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ                        ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        34.66

2              ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ                   ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ   32.39

3              ΓΣ ΒΟΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ                        ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          41.50



60Μ ΠΚΒ΄                                                           

1              ΚΑΤΣΟΥΛΗ  ΕΛΕΝΑ          2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     8.55

2              ΚΑΡΤΕΡΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ       2004       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   8.97

3              ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΗ ΠΗΝΕΛΟΠΗ         2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        9.03


150Μ ΠΚΒ΄                                                         

1              ΡΕΘΥΜΝΙΩΤΑΚΗ ΣΟΦΙΑ               2003       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                21.06

2              ΣΗΜΑΝΤΗΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ               2004       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     21.38

3              ΑΣΚΙΑΝΑΚΗ ΑΘΗΝΑ       2004       ΣΜ ΚΡΗΤΗΣ        21.54


600Μ ΠΚ Β'                                                        

1              ΡΑΦΑΪΛΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ                2003       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   1.47.70

2              ΜΠΙΡΙΚΟΥ  ΜΑΡΙΑ           2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.51.10

3              ΣΠΑΡΑΚΗ  ΧΑΡΑ               2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.51.35


60Μ ΕΜΠΟΔΙΑ ΠΚΒ΄                                                      

1              ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΜΑΡΙΑ      2003       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          11.61

2              ΜΠΙΚΕΣΚΟΥ ΓΑΒΡΙΕΛΑ   2003       ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             11.91

3              ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ             2004       ΑΟ ΚΙΣΣΑΜΟΥ   13.34


ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΠΚ Β΄                                                   

1              ΚΟΚΟΖΟΒΑ  ΡΟΖΑΛΙΝΑ 2003       ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ     1.45

2              ΔΟΥΛΙΑ    ΝΙΚΟΛΕΤΑ       2003       ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ     1.40

3              ΒΑΒΟΥΛΕ ΚΑΤΕΡΙΝΑ       2004       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        1.40


ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΠΚ΄Β                                                

1              ΦΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ           2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     4.11

2              ΚΕΣΙΣΟΓΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     4.06

3              ΠΕΤΡΑΚΗ  ΦΡΑΤΖΕΣΚΑ   2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     4.05



ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΚ΄Β                                                      

1              ΓΚΙΝΗ  ΤΖΟΒΑΝΑ              2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     8.40

2              ΠΑΠΑΓΡΗΓΟΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ          2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        8.02

3              ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΗ ΑΝΝΑ    2003       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        7.82


ΜΠΑΛΑΚΙ ΠΚΒ΄                                                             

1              ΠΑΣΣΑ ΑΘΗΝΑ 2003       ΓΕ  ΜΕΣΣΑΡΑΣ   44.20

2              ΣΠΑΡΑΚΗ  ΣΟΦΙΑ             2004       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     42.40

3              ΜΕΣΑΡΧΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ     2004       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        34.50


ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ  ΠΚ Β'                                                       

1              ΟΜΙΑΤΣΕ  ΤΙΚΟ 2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     30.13

2              ΚΟΥΡΚΟΥΝΑΚΗ  ΜΥΡΤΩ                2003       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     29.29

3              ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 2004       ΣΜ ΚΡΗΤΗΣ        23.78


4Χ60Μ ΠΚΒ΄                                       .              

1              ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ                     ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     32.11

2              ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ                             ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ             33.56

3              ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ                        ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        34.07


50Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                    

1              ΜΗΛΙΟΣ  ΒΑΣΙΛΗΣ           2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     7.55

2              ΕΥΘΥΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  2005       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        7.69

3              ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ                2005       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        7.99


600Μ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                 

1              ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   1.58.46

2              ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ   2007       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   2.02.70

3              ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ   2005       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          2.02.81


ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                             

1              ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 2005       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  1.35

2              ΑΓΑΠΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ            2006       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                1.35

3              ΤΣΙΦΕΤΑΚΗΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ    2006       ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ  1.25


ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                         

1              ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΣΑΒΒΑΣ           2005       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                4.60

2              ΜΑΚΡΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ           2007       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                3.70

3              ΚΟΥΤΣΟΡΙΝΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ              2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     3.65


ΜΠΑΛΑΚΙ ΜΙΝΙ ΠΠ                                                     

1              ΠΕΝΤΑΡΑΚΗΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ               2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     43.20

2              ΚΟΥΒΕΔΑΚΗΣ  ΣΟΦΟΚΛΗΣ           2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     41.60

3              ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ     2005       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        36.30


50Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                    

1              ΣΑΜΠΑΝΗ  ΒΕΤΑ              2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     7.62

2              ΚΑΤΖΟΥΡΑΚΗ ΜΑΡΚΕΛΑ               2005       ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ              7.88

3              ΜΕΤΖΙΔΑΚΗ ΑΓΟΡΩ        2005       ΑΟ ΚΙΣΑΜΟΥ     8.07


600Μ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                  

1              ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ    2005       ΟΦ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ                1.52.87

2              ΣΑΚΕΛΛΑΡΗ  ΧΑΡΙΣΙΑ     2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.55.33

3              ΤΣΙΝΑΡΗ ΒΑΛΙΑ                2005       ΑΟ ΛΑΣΗΘΙΟΥ   2.03.80


ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                             

1              ΒΛΑΧΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ      2005       ΓΑΣ ΜΑΛΙΩΝ     1.20

2              ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗ  ΕΛΙΣΑΒΕΤ           2005       ΓΑΣ  ΜΑΛΙΩΝ    1.20

3              ΝΤΑΝΟΥ ΕΛΠΙΔΑ              2006       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     1.15


ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                         

1              ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ               2006       ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ   3.78

2              ΜΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗ ΒΙΚΥ      2007       ΓΣ ΒΙΤΣΕΝΤΖΟΣ ΚΟΡΝΑΡΟΣ          3.64

3              ΜΑΝΩΛΗ ΘΕΟΔΩΡΑ      2005       ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ        3.60


ΜΠΑΛΛΑΚΙ ΜΙΝΙ ΠΚ                                                      

1              ΦΑΚΟΥ ΑΝΝΑ - ΜΑΡΙΑ 2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     38.10

2              ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΔΑΝΑΗ     2006       ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ              33.00

3              ΤΖΑΤΖΙΜΑΚΗ  ΑΦΡΟΔΙΤΗ             2005       ΓΣ ΕΛΕΥΘ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ     29.40

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση