iphone app
android app
iphone app android app
Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016
Μπάλες Μπάσκετ

Το πρόγραμμα της πρεμιέρας των ανδρών της ΕΚΑΣΚ


Ξεκινά την Κυριακή 23/10 το πρωτάθλημα του τοπικού πρωταθλήματος μπάσκετ των ανδρών. Δέκα ομάδες θα μπουν στη μάχη για την κατάκτηση του φετινού τίτλου που οδηγεί παράλληλα στη Γ' Εθνική κατηγορία.

Ακαδημία Ρεθύμνου, ΑΟΚ Χανιά, Δειλινό, Ηρόδοτος, Ιεράπετρα, Κύδων, Μεσαρά, Πεδιάδα και άνευ συναγωνισμού ΟΦΗ και Ηράκλειο συνθέτουν το φετινό πρωτάθλημα. Ο νεοσύστατος ΑΟΚ Χανιά «ανάγκασε» τη διοργανώτρια αρχή να κάνει νέα κλήρωση προ ημερών, ενώ την τελευταία στιγμή αποσύρθηκε η ομάδα νέων του Εργοτέλη.

Οι αγώνες των ανδρών θα γίνονται Κυριακή και Δευτέρα, ενώ κανονικά συνεχίζονται το σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα εφήβων και παίδων.

Το πρόγραμμα έχει ως εξής:


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ  22-24/10/2016

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΑΣ

22/10/16

ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

17:00

ΕΦΗΒΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

22/10/16

ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ

20:30

ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ

Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

22/10/16

ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ

19:00

ΕΦΗΒΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2

Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ

22/10/16

ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ

17:30

ΕΦΗΒΩΝ Α ΟΜΙΛΟΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ 1

ΚΙΣΣΑΜΟΥ ΑΟ

22/10/16

Β.Α.Κ.

15:00

ΕΦΗΒΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ

Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ

22/10/16

ΚΛΑΔΙΣΟΥ

15:00

ΕΦΗΒΩΝ Α ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ ΚΥΔΩΝ

Α Ε ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

22/10/16

ΛΙΝΤΟ

19:00

ΕΦΗΒΩΝ Α ΟΜΙΛΟΣ

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ

22/10/16

ΛΙΝΤΟ

17:00

ΕΦΗΒΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ

22/10/16

ΡΕΘΥΜΝΟΥ

18:00

ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ

ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

22/10/16

ΡΕΘΥΜΝΟΥ

16:00

ΕΦΗΒΩΝ Α ΟΜΙΛΟΣ

ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ

22/10/16

ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ

19:00

ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

Α Ε ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

23/10/16

ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

17:00

ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ

ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ

23/10/16

ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

13:15

ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ

ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

23/10/16

ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ

19:00

ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

23/10/16

ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ

17:00

ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ

ΗΡΟΔΟΤΟΣ

ΑΣΚΗΣΗ

23/10/16

ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ

14:30

ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

ΑΟ ΚΥΔΩΝ

23/10/16

ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ

12:30

ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ

ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ

ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ

23/10/16

Β.Α.Κ.

13:30

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

23/10/16

Β.Α.Κ.

11:30

ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ

Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ

23/10/16

ΚΛΑΔΙΣΟΥ

14:00

ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

ΑΟ ΚΥΔΩΝ

ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ

23/10/16

ΚΛΑΔΙΣΟΥ

12:00

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

23/10/16

ΛΙΝΤΟ

19:00

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ

23/10/16

ΛΙΝΤΟ

14:00

ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.

Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

23/10/16

ΜΟΙΡΩΝ

19:00

ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ

ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ

23/10/16

ΝΕΑΠΟΛΗΣ

19:30

ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ

Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ

ΑΟ ΓΙΟΥΧΤΑΣ

23/10/16

ΧΑΝΙΩΝ

13:00

ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ ΚΥΔΩΝ

ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

23/10/16

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ

15:00

ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ

ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ

ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ

24/10/16

Β.Α.Κ.

19:00

ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

AOK XANIA

24/10/16

ΛΙΝΤΟ

21:00

ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

24/10/16

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ

20:00

ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ

ΗΡΟΔΟΤΟΣ

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση