iphone app
android app
iphone app android app
Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2016
ΤΕΕ ΤΑΚ  panoramic

Αυτοί είναι οι υποψήφιοι για τις εκλογές του ΤΕΕ/ΤΑΚ


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Σκληρή και ενδιαφέρουσα εκλογική μάχη αναμένεται στις 20 Νοεμβρίου στο ΤΕΕ/ΤΑΚ, αφού στην κάλπη των μηχανικών της ανατολικής Κρήτης θα αναμετρηθούν 5 συνδυασμοί, εκ των οποίων οι 3 με πλήρη, ισχυρά ψηφοδέλτια...

Και οι τρεις λεγόμενες μεγάλες παρατάξεις του ΤΕΕ/ΤΑΚ, δηλαδή οι "Αυτόνομοι Μηχανικοί Ανατολικής Κρήτης" (ΑΜΑΚ), "Αγωνιστική Προοδευτική Συνεργασία Μηχανικών" (AΠΡΟΣΥΜΗ) και "Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών" (ΔΚΜ), κατεβάζουν πλήρη, δυνατά από πλευράς σύνθεσης και ονομάτων ψηφοδέλτια - με την περίπτωση βεβαίως της ΔΚΜ, που στηρίζεται από τη Ν.Δ., να ξεχωρίζει ένα παραπάνω, αφού είναι η πρώτη φορά που κατεβάζει τόσο πλήρες και τόσο ισχυρό ψηφοδέλτιο.


Οι παρατάξεις

Κατόπιν της ειδικής συνεδρίασης της Δ.Ε. του ΤΕΕ/ΤΑΚ, στις 13/10/2016, με θέμα "Ανακήρυξη υποψηφίων εκλογών του ΤΕΕ της 20ής Νοεμβρίου 2016 για την ανάδειξη των αιρετών μελών των οργάνων διοίκησης του Τμήματος", οι παρατάξεις που θα λάβουν μέρος είναι οι εξής:

* "Αγωνιστική Προοδευτική Συνεργασία Μηχανικών" (ΑΠΡΟΣΥΜΗ)

* "Αυτόνομοι Μηχανικοί Ανατολικής Κρήτης" (ΑΜΑΚ)

* "Δημοκρατική Ένωση Μηχανικών" (ΔΕΜ)

* "Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών" (ΔΚΜ)

* "Δημοκρατική Πανεπιστημονική Κίνηση Μηχανικών".


Οι υποψήφιοι

Υποψήφιοι για την αντιπροσωπία του ΤΕΕ/ΤΑΚ ανακηρύχτηκαν οι παρακάτω:


* "Αγωνιστική Προοδευτική Συνεργασία Μηχανικών" (ΑΠΡΟΣΥΜΗ):

Νομός Ηρακλείου:

Αναγνώστου Ιωάννης

Ανδρουλάκη Μαρία

Βασιλειάδης Ιωάννης

Βοσκάκης Εμμανουήλ

Γιαουρτά Σοφία

Δαμανάκης Μιχάλης

Δαριβιανάκη Μαρία

Δελάκης Μιχάλης

Δολαψάκης Εμμανουήλ

Ζαχαράκης Νικόλαος-Χρήστος

Ζαχαριουδάκης Εμμανουήλ

Ζησιμόπουλος Βασίλειος

Καλησπεράκης Γιώργος

Καλλέργης Ιωάννης-Παύλος

Καλοχριστιανάκης Μιχάλης

Κουκάκης Γιάννης

Κουνδουράκης Γιώργος

Λίβα Ελευθερία

Μανιαδής Μηνάς

Μαραγκάκης Αντώνιος

Μαρνέλλος Γιάννης

Μιχελάκης Μιχάλης

Μοχιανάκης Παντελής

Μπλαντζούκας Θεοφάνης

Νικολουδάκης Χαράλαμπος

Ουσταμανωλάκης Αλέξανδρος

Παπαδάκη Μαρία

Παπουτσάκης Γιώργος

Πατεροπούλου Μαρία

Ροβίθης Ιωάννης

Ρομπογιαννάκης Δημήτριος

Σαρικλάκης Εμμανουήλ

Σαρρής Μιχάλης

Σίτη Μαρία

Συγγελάκης Πολύανθης

Σχινάς Γιάννης  

Ταγαράκης Νικόλαος

Τζαγκαράκη Ευαγγελία

Τσαγκαράκη Αγγελική

Τσαπάκη Μαρία

Τσεκούρας Αριστοτέλης

Φουρναράκης Γεώργιος

Χαμηλοθώρης Κων/νος

Χαρωνίτης Ιωάννης

Χατζάκης Σταμάτης.

Νομός Λασιθίου:

Αλεξάκης Χαρίλαος

Γωνιωτάκης Κων/νος

Καραλάκης Εμμανουήλ

Κατσικαλάκη Αικατερίνη

Κατσικαλάκης Εμμανουήλ

Καφφετζάκης Γεώργιος

Προϊστάκης Γεώργιος

Σγουρός Οδυσσέας


* ΑΜΑΚ:

Νομός Ηρακλείου:

Αγριμάκης Ρούσσος

Αδαμάκης Χριστόφορος

Αλεξανδράκης Νικίας

Ανδρεαδάκης Γεώργιος

Αντωνόπουλος Νικόλαος

Ασσαριωτάκης Ζαχαρίας

Βαβουράκης Μιχαήλ

Βαλύρη Δέσποινα

Βαρδάκη Μελπομένη (Μέλπω)

Βαρδάκης Φιλοκτήτης

Βασιλείου Μιχαήλ

Βασιλάκη Μαρία

Βέργης Γεώργιος

Βρέντζος Εμμανουήλ (Μανόλης)

Βρέντζου Ειρήνη

Γέμελας Σαράντος

Γρυλλάκης Νικόλαος

Δαμασκηνάκης Γεώργιος

Δοκιανάκης Σπυρίδων

Δρυμησκιανάκης Εμμανουήλ

Ζαμπετάκης Γεώργιος

Καλογεράκη Μαρία

Καργιαντουλάκης Εμμανουήλ

Κατζαγιαννάκης Γεώργιος

Κατσαράκης Νικόλαος

Κλάδος Ιωάννης

Κοκκινίδου Ευαγγελία (Εύα)

Κουτρούλης Χαράλαμπος

Λιάγκου Αναστασία

Μαστοράκη Ελένη

Ματάμης Αργύριος

Μαυρογιάνης Αντώνιος

Μουτσοπούλου Ευαγγελία

Μπάκιντας Κωνσταντίνος

Μπελιβάνη Μαρία

Ορφανός Νικόλαος

Πετράκη Βάλια

Σπηλιωτάκης Ιωάννης

Στεφανάκης Φραγκίσκος-Χρόνης

Τζαβλάκη Καλλιόπη (Πόπη)

Τριανταφύλλου Ελευθέριος

Τσιμοπούλου Κωνσταντινιά

Φιλιππής Γεώργιος

Ψαλτάκης Μιχαήλ

Ψαρουδάκης Μιχαήλ.

Νομός Λασιθίου:

Αβραμάκης Εμμανουήλ

Βαμβασάκης Ιωάννης

Γιαννάκη-Πολίτη Φωτεινή (Φανή)

Γράσσου Αικατερίνη

Περδικάκης Παντελεήμων

Περουλιού-Σεργάκη Ίρις

Ρουκουνάκης Εμμανουήλ

Τσιχλής Ιωάννης.


* "Δημοκρατική Ένωση Μηχανικών" (ΔΕΜ):

Νομός Ηρακλείου:

Κασαπάκης Ιωάννης

Μυρωνάκης Κωνσταντίνος


* "Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών"

Νομός Ηρακλείου:

Αγαπάκης Γεώργιος

Αναγνωστόπουλος Διονύσιος

Ανδρουλάκης Νικόλαος

Ατζολετάκης Ευάγγελος

Βλαχάκης Ιωάννης

Γαβριλάκης Αλέξανδρος

Γεωργιλάς Αθανάσιος

Γολοβάνης Μιχαήλ

Εργαζάκης Ιωάννης

Ζησιόπουλος Απόστολος

Ζωγραφάκης Γεώργιος

Καμπουράκης Αλέξανδρος

Καπετανάκης Μηνάς

Κοσμά Ελένη

Κοσμαδάκης Εμμανουήλ

Κουμπενάκης Αντώνιος

Κωνσταντακόπουλος Παναγιώτης

Κώτης Κωνσταντίνος

Λυδάκη Μαρία

Μακρή Ευθυμία

Μανιαδής Ευάγγελος

Μανουσιδάκης Ιωσήφ

Μαράκη Φανή

Μαυράκης Νικήτας

Μπικάκης Εμμανουήλ

Ξενικάκης Γεώργιος

Παπαδάκη Ειρήνη

Παπαδομαρκάκη Ευαγγελία

Πετράκης Κωνσταντίνος

Πλεύρη Μαρία

Σακαδάκης Νικόλαος

Σμαραγδάκης Χρήστος

Στριλιγκάς Ιωάννης

Τζιάβας Περικλής

Τιμοθεάτου Ελένη

Τριαματάκη Χαρά

Φραγκιαδάκης Εμμανουήλ

Χατζάκη Μαρία

Χατζηδάκης Νικόλαος

Χουρδάκης Ευάγγελος.

Νομός Λασιθίου:

Αγγελάκης Κωνσταντίνος

Ατσαλής Ιωάννης

Γαδανάκης Νικόλαος

Καροφυλάκης Γεώργιος

Μάστορης Φίλιππος

Παυλίδης Γεώργιος

Φωνιαδάκης Ιωάννης

Χωραφάς Μιχαήλ.

* "Δημοκρατική Πανεπιστημονική Κίνηση"

Νομός Ηρακλείου:

Βερβελάκης Γεώργιος

Βλατά Ζαχαρένια

Ορφανός Στυλιανός

Περυσινάκη Παρασκευή

Φρυσάλη Μελάνη (Μελίνα)

Χρηστάκης Δημήτριος

Νομός Λασιθίου:

Φουντουλάκης Σύλλας.


Για το Πειθαρχικό

Υποψήφιοι για το Πειθαρχικό Συμβούλιο του ΤΕΕ/ΤΑΚ ανακηρύχθηκαν οι εξής:


* "Αγωνιστική Προοδευτική Συνεργασία Μηχανικών": Αλμπαντάκης Δημήτριος, Πλιάκας Γεώργιος, Ροβίθης Ιωάννης και Φουρναράκης Γεώργιος.

* "Aυτόνομοι Μηχανικοί Ανατολικής Κρήτης": Ιακωβίδου Ελένη, Καναβάκης Σταύρος, Κλάδος Αλέξανδρος, Λυγερός Ηλίας, Μπελιμπασάκης Στέφανος, Νεονάκης Ιωάννης, Παπαντωντίου Παρθενόπη και Σοφουλάκης Γεώργιος.


* "Δημοκρατική Κίνηση Μηχανικών": Βιδάκης Γεώργιος, Κατσιδονιωτάκης Κωνσταντίνος.

ρεπορτάζ: Μπάμπης Σαββίδης

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση