iphone app
android app
iphone app android app
Σάββατο 03 Δεκεμβρίου 2016
ΓΝΑΦΑΚΗ ΚΑΝΑΚΗ

Αρκετοί Κρητικοί στην ομάδα στήριξης του ΣΕΓΑΣ


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Συνολικά 119 αθλητές και αθλήτριες όλων των ηλικιών συμπεριέλαβε ο ΣΕΓΑΣ στην ομάδα στήριξης και στις προεθνικές ομάδες Νέων Α/Γ, Εφήβων- Νεανίδων και Παίδων - Κορασίδες.

Τα ονόματα των αθλητών-τροιών επικυρώθηκαν από το διοικητικό συμβούλιο της ομοσπονδίας στη σημερινή του συνεδρίαση και θα βρίσκονται στην ομπρέλα της ομοσπονδίας με στόχο την καλύτερη δυνατή προετοιμασία ενόψει των υποχρεώσεων του 2017.

Ανάμεσα σε αυτούς τους αθλητές-τριες βρίσκονται και αρκετοί από την Κρήτη, όπως οι   Στέλλα Λεδάκη (Επί κοντώ), Αλεξία Κανάκη (400 μ. εμπ.), Γιάννης Χουλάκης (ακοντισμός), Δημήτρης Πατσουκάκης  (Επί Κοντώ), Δήμητρα Γναφάκη (400 μ. εμπ.), Γιώργος Καλογεράκης (400 μ. εμπ.), Μυρτώ Κασσωτάκη (επί κοντώ), Ευαγγελία Γερομαρκάκη (σφαιροβολία), Κωνσταντίνα Σπανουδάκη (δισκοβολία), Αφροδίτη Μανιού (ακοντισμός) και  Ζαφείρα Συνολάκη (έπταθλο)

Αναλυτικά, την ομάδα στήριξης αποτελούν οι εξής αθλητές και αθλήτριες:


ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΡΙΞΗΣ

1  Λούης Τσάτουμας (Μήκος)

2   Μιχαήλ Μερτζανίδης  (Μήκος)

3    Χάιδω Αλεξούλη  (Μήκος)

4    Μαρία Γάτου  100 μ./4Χ100 μ.

5    Γωγώ Κοκλώνη  100 μ./4Χ100

6     Ραφαέλα Σπανουδάκη  200 μ./4Χ100 μ.

7      Λεδάκη Στέλλα (Επι κοντώ)

8    Ανδρέας Δημητράκης  (800 μ./1500 μ.)

9     Ολυμπία Πετσούδη (100 μ. εμπ.)

10  Ευθυμία Κολοκυθά  (Μήκος)

11 Δέσποινα Ζαπουνίδου (20 χλμ βάδην)

12  Τατιάννα Γκούσιν (Υψος)

13   Ελένη Φιλάνδρα    (800 μ.)      

14  Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου (800 μ.)

15  Σοφάνη Ευαγγελία (Σφαιροβολία)

16   Χριστίνα Αλβερτσιάν  (τριπλούν)

17  Αναστασία Καρακατσάνη (5.000 μ.)

18  Πέννυ Τσινοπούλου (20 χλμ βάδην)

19   Ανδριάννα Φέρρα  (100 μ.-200 μ.)

20  Παναγιώτης Ανδρεάδης  100/4Χ100

21   Παναγιώτης Τρυβιζας  (100-200μ,4x100μ)

22   Ιωάννης Νυφαντόπουλος  100/4Χ100

23    Μιχάλης Σταματόγιαννης  (Σφαιροβολία)

24    Κων/νος Ντεντόπουλος 50χλμ. Βάδην

25  Χρήστος Καλλίας  (3000 μ.)

26  Μάρκος Γκούρλιας  (5000 μ.)

27  Δημήτρης Πατσουκάκης  (Επί Κοντώ)

28  Δημήτρης Τσιάμης  (τριπλούν)

29    Δημήτρης Μπαλταδούρος  (Τριπλούν)

30  Νίκος Εμπέογλου (400 μ.)

31  Κωνσταντίνος Νάκος  (400 μ εμπόδια)

32  Πέτρος Κυριακίδης  (400 μ./400 εμπ.)

33  Γιάννης Λογοθέτης (400 μ.)

34  Νίκος Καψής   (Μήκος)

35  Γιώργος Τσάκωνας  (Μήκος)

36   Κωνσταντίνος Νακόπουλος (800 μ./1.500μ)

37    Γρηγορία Κεραμιδά  200 μ./4X100 μ.

38   Έφη Θεοδώρου (400 μ. εμπ.)

39   Γιάννης Χουλάκης (ακοντισμός)

40  Παναγιώτης Μάντης (Δέκαθλο)

41  Χρήστος Κοτίτσας  (800 μ.)

42  Χριστόφορος Μερούσης (Μαραθώνιος)

43  Σοφία Ρήγα (Μαραθώνιος)

44 Παναγιωτα Βλαχάκη (Μαραθώνιος)

45 Στέλλα Τζικανούλα (Έπταθλο)

46 Αλεξία Κανάκη (400 μ. εμπ.)

47 Μαρία Λιτσένη (400 μ. εμπ.)

48  Παναγιώτης Μπουζιάνης (σφαιροβολία)


Νέοι Άνδρες/Γυναίκες

Ηλιάνα Κοροσίδου (σφυροβολία)

Αναστασία Μαρινάκου (1.500 μ.)

Γιάννης Κυριαζής (ακοντισμός)

Γεωργία Στεφανίδη (επί κοντώ)

Κατερίνα Βαγενά (επί κοντώ)

Σταματία Σκαρβέλη (σφαιροβολία)

Ζαχαρίας Τσαμουδάκης (βάδην)

Ιωάννα Ζακκά (ύψος)

Κωνσταντίνα Ρωμαίου (τριπλούν)

Γιάννης Βαίτσης (βάδην)

Δήμητρα Γναφάκη (400 μ. εμπ.)

Ιβάν Μενγκλέμπεη (σφυροβολία)

Παναγιώτα Βενιέρη (200 μ.)

Δέσποινα Μουρτά (400 μ.)

Νίκος Γαβριηλίδης (σφυροβολία)

Τάσος Λατιφλάρι (σφαιροβολία)

Κυριάκος Ζώτος (σφαιροβολία)

Νίκος Ανδρικόπουλος (τριπλούν)

Άγγελος Βασιλείου (1.500 μ.)

Γιώργος Αγορίτσας (200 μ.)

Μάρκος Συρίγος (μήκος)

Αλέξανδρος Περιστέρης (μήκος)

Θανάσης Παπαδόπουλος (μήκος)


 Έφηβοι

Μιχάλης Παππάς (200μ./400 μ.)

Βασίλης Κοπανάς (800 μ.)

Θανάσης Καλάκος (800 μ.)

Χρήστος Παπούλιας (1.500 μ.)

Βαλεντίνος Γουλάρας (110 μ. εμπ.)

Γιώργος Καλογεράκης (400 μ. εμπ.)

Άρης Δρίτσας (400 μ. εμπ.)

Νίκος Σάκης (2.000 μ. στιπλ)

Γιώργος Τζατζιμάκης (10.000 μ. βάδην)

Εμμανουήλ Καραλής (επί κοντώ)

Νίκος Νεράτζης (επί κοντώ)

Δημήτρης Καραγιάννης (επί κοντώ)

Γιάννης Κυριαζής (επί κοντώ)

Αντώνης Μέρλος (ύψος)

Δημήτρης Μονώπολης (τριπλούν)

Αλέξανδρος Αθανασίου (μήκος)

Μίλτος Τεντόγλου (μήκος)

Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης (μήκος)

Γιώργος Κορακίδης (σφυροβολία)

Μανώλης Καμτσικλής (σφυροβολία)

Οδυσσέας Μουζενίδης (σφαιροβολία)


Νεάνιδες

Άννα Κιάφα (400 μ. εμπ.)

Βασιλεία Γουνάκη (3.000 μ. στιπλ)

Αναστασία Μήτσου (5.000 μ. βάδην)

Δήμητρα Μπόχωρη (10.000 μ. βάδην)

Ευαγγελία Βαίτση (10.000 μ. βάδην)

Δέσποινα Μαλταμπέ (Υψος)

Ευαγγελία Γερομαρκάκη (σφαιροβολία)

Κωνσταντίνα Σπανουδάκη (δισκοβολία)

Αφροδίτη Μανιού (ακοντισμός)

Ελένη Γκέλη (έπταθλο)

Ζαφείρα Συνολάκη (έπταθλο)


 Παίδες

Γιώργος Μηλιάρας (800 μ./1.500 μ.)

Χαρίδημος Ξενιδάκης (800 μ.)

Δημήτρης Τσίτσος (ακοντισμός)

Ανδρέας Πανταζής (τριπλούν)

Φίλιππος Τζάνης (400 μ.)


Κορασίδες

Μαρία Μαγκουλιά (σφαιροβολία)

Κυριακή Φιλτισάκου (5.000 μ. βάδην)

Αριάδνη Αδαμοπούλου (επί κοντώ)

Άρτεμις Αναστασίου (200 μ.)

Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (100 μ. εμπ.)

Μελπομένη Γρηγοριάδου (ακοντισμός)

Σταυρούλα Κοσμίδου (σφυροβολία)

Κωνσταντίνα Δόση (υψος)

Βάγια Δαμπλιά (200 μ.)

Μαρία Σεφεριάδη (5.000 μ. βάδην)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση