iphone app
android app
iphone app android app
Τρίτη 06 Δεκεμβρίου 2016
Ιταλία

Φουλ δράση για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2018


Σήμερα ξεκινά το εξαήμερο των προκριματικών του Μουντιάλ 2018, όπου φυσικά ξεχωρίζουν τα δύο μεγάλα ευρωπαϊκά ντέρμπι, το Ιταλία - Ισπανία για την 2η αγωνιστική και το Ολλανδία - Γαλλία για την 3η αγωνιστική.


Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:


Πέμπτη 6/10

Αυστρία - Ουαλία (21:45)

Μολδαβία - Σερβία

Ιρλανδία - Γεωργία

Σκόπια - Ισραήλ

Ιταλία - Ισπανία

Λίχτενσταϊν - Αλβανία

Ισλανδία - Φινλανδία

Τουρκία - Ουκρανία

Κόσοβο - Κροατία


Παρασκευή 7/10

Γαλλία - Βουλγαρία (21:45)

Λουξεμβούργο - Σουηδία

Ολλανδία - Λευκορωσία

Ουγγαρία - Ελβετία

Λετονία - Νήσοι Φερόε

Πορτογαλία - Ανδόρα

Βέλγιο - Βοσνία

Ελλάδα - Κύπρος

Εσθονία - Γιβραλτάρ


Σάββατο 8/10

Αζερμπαϊτζάν - Νορβηγία (19:00)

Αρμενία - Ρουμανία

Μαυροβούνιο - Καζακστάν

Αγγλία - Μάλτα

Γερμανία - Τσεχία (21:45)

Β.Ιρλανδία - Σαν Μαρίνο

Πολωνία - Δανία

Σκωτία - Λιθουανία

Σλοβενία - Σλοβακία


Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:


Κυριακή 9/10

Ουαλία - Γεωργία (19:00)

Ισραήλ - Λίχτενσταϊν

Φινλανδία - Κροατία

Ουκρανία - Κόσοβο

Μολδαβία - Ιρλανδία (21:45)

Σερβία - Αυστρία

Αλβανία - Ισπανία

Σκόπια - Ιταλία

Ισλανδία - Τουρκία


Δευτέρα 10/10

Λευκορωσία - Λουξεμβούργο (21:45)

Ολλανδία - Γαλλία

Σουηδία - Βουλγαρία

Ανδόρα - Ελβετία

Νήσοι Φερόε - Πορτογαλία

Λετονία - Ουγγαρία

Βοσνία - Κύπρος

Εσθονία - Ελλάδα

Γιβραλτάρ - Βέλγιο


Τρίτη 11/10

Καζακστάν - Ρουμανία (19:00)

Τσεχία - Αζερμπαϊτζάν (21:45)

Γερμανία - Β.Ιρλανδία

Νορβηγία - Σαν Μαρίνο

Δανία - Μαυροβούνιο

Πολωνία - Αρμενία

Λιθουανία - Μάλτα

Σλοβακία - Σκωτία

Σλοβενία - Αγγλία


Οι βαθμολογίες


Group A

1. Βουλγαρία 3 (4-3)

2. Ολλανδία 1 (1-1)

3. Σουηδία 1 (1-1)

4. Γαλλία 1 (0-0)

5. Λευκορωσία 1 (0-0)

6. Λουξεμβούργο 0 (3-4)


Group B

1. Ελβετία 3 (2-0)

2. Λετονία 3 (1-0)

3. Ουγγαρία 1 (0-0)

4. Νήσοι Φερόε 1 (0-0)

5. Ανδόρα 0 (0-1)

6. Πορτογαλία 0 (0-2)


Group C

1. Γερμανία 3 (3-0)

2. Αζερμπαϊτζάν 3 (1-0)

3. Τσεχία 1 (0-0)

4. Βόρειος Ιρλανδία 1 (0-0)

5. Σαν Μαρίνο 0 (0-1)

6. Νορβηγία 0 (0-3)


Group D

1. Ουαλία 3 (4-0)

2. Αυστρία 3 (2-1)

3. Ιρλανδία 1 (2-2)

4. Σερβία 1 (2-2)

5. Γεωργία 0 (1-2)

6. Μολδαβία 0 (0-4)


Group E

1. Δανία 3 (1-0)

2. Πολωνία 1 (2-2)

3. Καζακστάν 1 (2-2)

4. Μαυροβούνιο 1 (1-1)

5. Ρουμανία 1 (1-1)

6. Αρμενία 0 (0-1)


Group F

1. Σκωτία 3 (5-1)

2. Αγγλία 3 (1-0)

3. Σλοβενία 1 (2-2)

4. Λιθουανία 1 (2-2)

5. Σλοβακία 0 (0-1)

6. Μάλτα 0 (1-5)


Group G

1. Ισπανία 3 (8-0)

2. Ιταλία 3 (3-1)

3. Αλβανία 3 (2-1)

4. Σκόπια 0 (1-2)

5. Ισραήλ 0 (1-3)

6. Λίχτενσταϊν 0 (0-8)


Group H

1. Βοσνία 3 (5-0)

2. Ελλάδα 3 (4-1)

3. Βέλγιο 3 (3-0)

4. Γιβραλτάρ 0 (1-4)

5. Κύπρος 0 (0-3)

6. Εσθονία 0 (0-5)


Group I

1. Κροατία 1 (1-1)

2. Ισλανδία 1 (1-1)

3. Ουκρανία 1 (1-1)

4. Τουρκία 1 (1-1)

5. Φινλανδία 1 (1-1)

6. Κόσοβο 1 (1-1)

*οι πρώτοι των ομίλων προκρίνονται στα τελικά του Μουντιάλ 2018, οι 8 καλύτεροι δεύτεροι μετά από κλήρωση θα παίξουν μπαράζ (4 ζευγάρια σε ματς μέσα-έξω) και οι 4 νικητές θα προκριθούν στα τελικά της Ρωσίας

**σε ισοβαθμία μετρά η διαφορά τερμάτων, μετά η καλύτερη επίθεση και μετά τα μεταξύ τους ματς

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση