iphone app
android app
iphone app android app
Τρίτη 17 Ιανουαρίου 2017
Europa League

Europa League... από τις 18:00 ως τα μεσάνυχτα!


Η δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Europa League διεξάγεται σήμερα, με το πρόγραμμα να ανοίγει στις 18:00 με δύο αναμετρήσεις, Αστάνα - Γιουνγκ Μπόις και Γκαμπάλα - Μάιντς.

>>ΔΙΑΒΑΣΤΕ: Δύσκολα ματς για τις ελληνικές ομάδες στο Europa League

Ασφαλώς το ενδιαφέρον εστιάζεται στις αναμετρήσεις των τριών ελληνικών ομάδων αλλά υπάρχουν και άλλα σπουδαία ματς στο πρόγραμμα, όπως αυτά στον 1ο όμιλο ανάμεσα σε Φενέρμπαχτσε - Φέγενορντ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Ζόρια.

Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:


Ώρα έναρξης 22:05


1ος όμιλος

Φενέρμπαχτσε - Φέγενοορντ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Ζόρια


2ος όμιλος

Αστάνα - Γιουνγκ Μπόις [18:00]

Ολυμπιακός - ΑΠΟΕΛ


3ος όμιλος

Γκαμπάλα - Μάιντς [18:00]

Σεντ-Ετιέν - Άντερλεχτ


4ος όμιλος

Ζενίτ - Άλκμααρ

Ντάνταλκ - Μακάμπι Τελ-Αβίβ


5ος όμιλος

Αούστρια Βιέννης - Βικτόρια Πλζεν

Ρόμα - Άστρα Τζούρτζου


6ος όμιλος

Μπιλμπάο - Ραπίντ Βιέννης

Γκενκ - Σασουόλο


Ώρα έναρξης 20:00


7ος όμιλος

Άγιαξ - Σταντάρ Λιέγης

Θέλτα - Παναθηναϊκός


8ος όμιλος

Γάνδη - Κόνιασπορ

Σαχτάρ - Μπράγκα


9ος όμιλος

Σάλκε - Ζάλτσμπουργκ

Κρασνοντάρ - Νις


10ος όμιλος

Φιορεντίνα - Καραμπάγκ

Σλόβαν Λίμπερετς - ΠΑΟΚ


11ος όμιλος

Σπάρτα Πράγας - Ίντερ

Χαπόελ Μπερ-Σεβά - Σαουθάμπτον


12ος όμιλος

Ζυρίχη - Οσμάνλισπορ

Στεάουα Βουκουρεστίου - Βιγιαρεάλ


Οι βαθμολογίες


1ος όμιλος

1. Φέγενοορντ 3 (1-0)

2. Φενέρμπαχτσε 1 (1-1)

3. Ζόρια 1 (1-1)

4. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0 (0-1)


2ος όμιλος

1. ΑΠΟΕΛ 3 (2-1)

2. Ολυμπιακός 3 (1-0)

3. Αστάνα 0 (1-2)

4. Γιουνγκ Μπόις 0 (0-1)


3ος όμιλος

1. Άντερλεχτ 3 (3-1)

2. Σεντ-Ετιέν 1 (1-1)

3. Μάιντς 1 (1-1)

4. Γκαμπάλα 0 (1-3)


4ος όμιλος

1. Ζενίτ 3 (4-3)

2. Ντάνταλκ 1 (1-1)

3. Άλκμααρ 1 (1-1)

4. Μακάμπι Τελ-Αβίβ 0 (3-4)


5ος όμιλος

1. Αούστρια Βιέννης 3 (3-2)

2. Ρόμα 1 (1-1)

3. Βικτόρια Πλζεν 1 (1-1)

4. Άστρα Τζούρτζου 0 (2-3)


6ος όμιλος

1. Σασουόλο 3 (3-0)

2. Ραπίντ Βιέννης 3 (3-2)

3. Γκενκ 0 (2-3)

4. Μπιλμπάο 0 (0-3)


7ος όμιλος

1. Άγιαξ 3 (2-1)

2. Θέλτα 1 (1-1)

3. Σταντάρ Λιέγης 1 (1-1)

4. Παναθηναϊκός 0 (1-2)


8ος όμιλος

1. Σαχτάρ 3 (1-0)

2. Γάνδη 1 (1-1)

3. Μπράγκα 1 (1-1)

4. Κόνιασπορ 0 (0-1)


9ος όμιλος

1. Κρασνοντάρ 3 (1-0)

2. Σάλκε 3 (1-0)

3. Νις 0 (0-1)

4. Ζάλτσμπουργκ 0 (0-1)


10ος όμιλος

1. Σλόβαν Λίμπερετς 1 (2-2)

2. Καραμπάγκ 1 (2-2)

3. Φιορεντίνα 0 (0-0)

4. ΠΑΟΚ 0 (0-0)


11ος όμιλος

1. Σαουθάμπτον 3 (3-0)

2. Χαπόελ Μπερ-Σεβά 3 (2-0)

3. Ίντερ 0 (0-2)

4. Σπάρτα Πράγας 0 (0-3)


12ος όμιλος

1. Οσμάνλισπορ 3 (2-0)

2. Βιγιαρεάλ 3 (2-1)

3. Ζυρίχη 0 (1-2)

4. Στεάουα Βουκουρεστίου 0 (0-2)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση