iphone app
android app
iphone app android app
Παρασκευή 26 Μαΐου 2017
ΝΟΡ

Με Βουλιαγμένη ο ΝΟΡ στην πρεμιέρα της Α1 γυναικων


Κατευθείαν στα… βαθιά θα πέσει η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Ρεθύμνου στο πρωτάθλημα της Α1 υδατοσφαίρισης των γυναικών καθώς κληρώθηκε να αντιμετωπίσει η Βουλιαγμένη εκτός έδρας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος στις 22/10. Στις 5 Απριλίου 2017 είναι προγραμματισμένη η λήξη της κανονικής περιόδου, ενώ τα πλέι οφ και τα πλέι άουτ θα διεξαχθούν 20 Απριλίου με 11 Μαΐου.

Το πρωτάθλημα της Α1 γυναικών θα διεξαχθεί φέτος με νέο σύστημα και πιο συγκεκριμένα σε τρεις φάσεις και με τις ομάδες να χωρίζονται σε δύο ομίλους.

Οι 3 Φάσεις της Κανονικής περιόδου στην Α1 Γυναικών, όπως θα διεξαχθεί φέτος:


Α' ΦΑΣΗ


Α' ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, ΝΟ Βουλιαγμένης, ΝΟ Ρεθύμνης, Εθνικός Πειραιά


Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, Τρίτων Αμαρουσίου, Ποσειδών Ιλισίων, ΝΕ Πατρών


Β' ΦΑΣΗ


Γ' ΟΜΙΛΟΣ: Α1, Α2 (2 νικηφόρα)


Δ' ΟΜΙΛΟΣ: Α3, Α4, Β1, Β2 (δύο γύροι με βαθμολογία)


Ε' ΟΜΙΛΟΣ: Β3, Β4 (2 νικηφόρα)


Γ' ΦΑΣΗ


Ζ' ΟΜΙΛΟΣ: Νικητής Γ' (αρχή με 6 βαθμούς) , Ηττημένος Γ' (3 βαθμοί), 1ος Δ' (1 βαθμός), 2ος Δ' (0 βαθμοί)


Η' ΟΜΙΛΟΣ: 3ος Δ' (6 βαθμοί), 4ος Δ' (3 βαθμοί), Νικητής Ε' (1 βαθμός), Ηττημένος Ε' (0 βαθμοί)

Στα πλέι οφ συνεχίζουν οι ομάδες του Ζ' Ομίλου με βάση την Κατάταξη τους (Ζ1 - Ζ4, Ζ2 - Ζ3 η πρώτη φάση, στις 2 νίκες). Στην δεύτερη φάση οι Ηττημένοι για την 3η θέση (2 Νίκες) και οι Νικητές για την 1η (3 Νίκες).

Στα πλέι άουτ οι ομάδες του Η' Ομίλου με βάση επίσης την Κατάταξη τους (Η1 - Η2 για την 5η θέση και Η3 - Η4 για την 7η θέση, σε έναν (1) αγώνα. Ο Ηττημένος εδώ υποβιβάζεται στην Α2).

Αναλυτικά το πρόγραμμα:


Α Όμιλος - Α γύρος


1η αγωνιστική 7η

Βουλιαγμένη - Ρέθυμνο

Εθνικός - Ολυμπιακός


2η αγωνιστική 8η

Βουλιαγμένη - Ολυμπιακός

Εθνικός - Ρέθυμνο


3η αγωνιστική 9η

Εθνικός - Βουλιαγμένη

Ρέθυμνο - Ολυμπιακός


4η αγωνιστική 10η

Ρέθυμνο - Βουλιαγμένη

Ολυμπιακός - Εθνικός


5η αγωνιστική 11η

Ολυμπιακός - Βουλιαγμένη

Ρέθυμνο - Εθνικός


6η αγωνιστική 12η

Βουλιαγμένη - Εθνικός

Ολυμπιακός -Ρέθυμνο


Β Όμιλος - Α γύρος


1η αγωνιστική 7η

Ηλυσιακός - Τρίτωνας Αμαρουσίου

Γλυφάδα - ΝΕ Πατρών


2η αγωνιστική 8η

Ηλυσιακός - ΝΕ Πατρών

Γλυφάδα -Τρίτωνας Αμαρουσίου


3η αγωνιστική 9η

Γλυφάδα - Ηλυσιακός

Τρίτωνας Αμαρουσίου - ΝΕ Πατρών


4η αγωνιστική 10η

Τρίτωνας Αμαρουσίου- Ηλυσιακός

ΝΕ Πατρών - Γλυφάδα


5η αγωνιστική 11η

ΝΕ Πατρών - Ηλυσιακός

Τρίτωνας Αμαρουσίου - Γλυφάδα


6η αγωνιστική 12η

Ηλυσιακός - Γλυφάδα

ΝΕ Πατρών - Τρίτωνας Αμαρουσίου

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση