iphone app
android app
iphone app android app
Τετάρτη 24 Μαΐου 2017
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ

Η σημερινή «μάχη» των Ελλήνων στο Ρίο



Συνεχίζεται η προσπάθεια της ελληνικής αποτολής  στους Παραολυμπιακούς Αγώνες έχοντας μέχρι στιγμής απολογισμό οκτώ μεταλλίων.  Μεταξύ αυτών που αγωνίζονται σήμερα βρίσκονται και αθλητές που  έχουν είδη κάποια διάκριση στο Ρίο και οι οποίοι θα επιχειρήσουν, γιατί όχι, να αυξήσουν τα μετάλλια και τις επιτυχίες τους.

Στην κολύμβηση και στα 50 μέτρα ελεύθερο ανδρών S9, θα αγωνιστεί ο Δημοσθένης Μιχαλεντζάκης, στις 17:23 ώρα Ελλάδος, ενώ στο ίδιο αγώνισμα θα συμμετάσχει και ο Κωστάκης Ιωάννης, στις 17:35.

Στον στίβο, οι Νίκος Γόνιος, Δημήτρης Ζησίδης και Θανάσης Κωνσταντινίδης θα αγωνιστούν στην κορίνα F32, στις 16:03.

Πολλές συμμετοχές θα έχουμε και στο μπότσια και συγκεκριμένα στην κατηγορία C3, ατομικό θα παρακολουθήσουμε την Άννα Ντέντα και τον Γρηγόρη Πολυχρονίδη, στις 16:00. Στη συνέχεια, στις 18:30, στην κατηγορία C1 ατομικό, ακολουθεί ο Παναγιώτης Σουλάνης, ενώ στις 22:00 και στην κατηγορία C4 ατομικό θα έχουμε την συμμετοχή της Χρυσής Μόρφη Μέντζου. Όσον αφορά το δίδυμο Ντέντα και Πολυχρονίδη, στην περίπτωση που προκριθούν βέβαια, θα έχουμε την ευκαιρία να τους δούμε και στις 23:00 το βράδυ.

Οι ελληνικές συμμετοχές δεν τελειώνουν εδώ, καθώς θα έχουμε εκπροσώπηση και στην ξιφασκία με την Λουφάκη Καλλιόπη, στο ξίφος μονομαχίας (ΕΠΕ) της Β κατηγορίας στις 15:00.

Τέλος, το πρόγραμμα ολοκληρώνεται με τους Θεόδωρο Αλεξά, Αργύρη Νοτάρογλου και Βασίλη Χριστοφόρου, οι οποίοι θα συμμετάσχουν στις 19:30, στην κατηγορία sonar, στην 3η και 4η ιστιοδρομία.


Αναλυτικά το πρόγραμμα:


ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ

15:00 Ξίφος Μονομαχίας Β κατηγορίας: Λουφάκη

20:00 Ξίφος Μονομαχίας Β κατηγορίας


ΜΠΟΤΣΙΑ

16:00 Ατομικό BC3: Πολυχρονίδης, Πανανός, Ντέντα

18:30 Ατομικό BC1: Σουλάνης

22:00 Ατομικό BC4: Mόρφη Μέτζου

23:00 Ατομικό BC3


ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

17:23 50μ. ελεύθερο S9 (σειρές): Μιχαλεντζάκης

17:35 50μ. ελεύθερο S3 (σειρές): Κωστάκης

01:49 50μ. ελεύθερο S9 (τελικός)

02:25 50μ. ελεύθερο S3 (τελικός)


ΣΤΙΒΟΣ

16:03 Κορίνα F32: Γονιός, Ζησίδης, Κωνσταντινίδης


ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

19:30 Sonar (3η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου

21:00 Sonar (4η ιστιοδρομία): Αλεξάς, Χριστοφόρου, Νοτάρογλου


ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ

Απλό ανδρών (προημιτελικά)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση