iphone app
android app
iphone app android app
Τρίτη 24 Οκτωβρίου 2017
ΒΟΛΕΙ ΠΑΟΚ ΚΛΕΙΣΤΟ

Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος Volley League


Πραγματοποιήθηκε σήμερα στην Πάτρα η κλήρωση του 49ου πρωταθλήματος Volley League που θα ξεκινήσει στις 22 Οκτωβρίου 2016.

Η σημαντικότερη αλλαγή στο σύστημα διεξαγωγής του πρωταθλήματος είναι η συμμετοχή των οκτώ πρώτων ομάδων της κανονικής περίοδου στα πλέι οφ αντί των τεσσάρων πρώτων ομάδων που ίσχυε μέχρι και τη σεζόν 2015-16. Η Α΄φάση των πλέι (1-8) θα κριθεί στις 2 νίκες και η ημιτελικά και τελική σειρά στις 3 νίκες. Στα πλέι αουτ θα μετέχει και η 9η ομάδα, ενώ η 12η ομάδα θα υποβιβάζεται απ΄ευθείας εάν η βαθμολογική διαφορά με την 11η ομάδα είναι 4 βαθμοί ή περισσότεροι.

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

1η Αγωνιστική                   12η Αγωνιστική

22/10/2016                         Τετ. 11/1/2017

Φοίνικας Σύρου-Κηφισιά

Κύζικος-Παναθηναϊκός

Παναχαϊκή-Ολυμπιακός

Παμβοχαϊκός-Ηρακλής Χαλκ.

Εθνικός Αλ.-ΠΑΟΚ

Ηρακλής-Ορεστιάδα

2η Αγωνιστική                   13η Αγωνιστική

29/10/2015                         14/1/2017

Ηρακλής-Φοίνικας Σύρου

Κηφισιά-Κύζικος

Παναθηναϊκός-Παναχαϊκή

Ολυμπιακός-Παμβοχαϊκός

Ηρακλής Χαλκ.-Εθνικός Αλ.

Ορεστιάδα-ΠΑΟΚ

3η Αγωνιστική                   14η Αγωνιστική

5/11/2016                            21/1/2017

Κύζικος-Ηρακλής

Παναχαϊκή-Κηφισιά

Παμβοχαϊκός-Παναθηναϊκός

Εθνικός Αλ.-Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ-Ηρακλής Χαλκ.

Φοίνικας Σύρου-Ορεστιάδα

4η Αγωνιστική                   15η Αγωνιστική

12/11/2016                         4/2/2017

Ηρακλής-Παναχαϊκή

Φοίνικας Σύρου-Κύζικος

Κηφισιά-Παμβοχαϊκός

Παναθηναϊκός-Εθνικός Αλ.

Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

Ορεστιάδα-Ηρακλής Χαλκ.

5η Αγωνιστική                   16η Αγωνιστική

19/11/2016                         11/2/2017

Παμβοχαϊκός-Ηρακλής

Παναχαϊκή-Φοίνικας Σύρου

Εθνικός Αλ.-Κηφισιά

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός

Ηρακλής Χαλκ.-Ολυμπιακός

Κύζικος-Ορεστιάδα

6η Αγωνιστική                   17η Αγωνιστική

26/11/2016                         18/2/2017

Ηρακλής-Εθνικός Αλ.

Φοίνικας Σύρου-Παμβοχαϊκός

Κύζικος-Παναχαϊκή

Κηφισιά-ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός-Ηρακλής Χαλκ.

Ορεστιάδα-Ολυμπιακός

7η Αγωνιστική                   18η Αγωνιστική

3/12/2016                            25/2/2017

ΠΑΟΚ-Ηρακλής

Εθνικός Αλ.-Φοίνικας Σύρου

Παμβοχαϊκός-Κύζικος

Ηρακλής Χαλκ.-Κηφισιά

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

Παναχαϊκή-Ορεστιάδα

8η Αγωνιστική                   19η Αγωνιστική

10/12/2016                         4/3/2017

Ηρακλής-Ηρακλής Χαλκ.

Φοίνικας Σύρου-ΠΑΟΚ

Κύζικος-Εθνικός Αλ.

Παναχαϊκή-Παμβοχαϊκός

Κηφισιά-Ολυμπιακός

Ορεστιάδα-Παναθηναϊκός

9η Αγωνιστική                   20η Αγωνιστική

Τετ 14/12/2016                  Τετ. 8/3/2017

Ολυμπιακός-Ηρακλής

Ηρακλής Χαλκ.-Φοίνικας Σύρου

ΠΑΟΚ-Κύζικος

Εθνικός Αλ.-Παναχαϊκή

Παναθηναϊκός-Κηφισιά

Παμβοχαϊκός-Ορεστιάδα

10η Αγωνιστική                  21η Αγωνιστική

17/12/2016                         11/3/2017

Ηρακλής-Παναθηναϊκός

Φοίνικας Σύρου-Ολυμπιακός

Κύζικος-Ηρακλής Χαλκ.

Παναχαϊκή-ΠΑΟΚ

Παμβοχαϊκός-Εθνικός Αλ.

Ορεστιάδα-Κηφισιά

11η Αγωνιστική                   22η Αγωνιστική

28/12/2016                         25/3/2017

Κηφισιά-Ηρακλής

Παναθηναϊκός-Φοίνικας Σύρου

Ολυμπιακός-Κύζικος

Ηρακλής Χαλκ.-Παναχαϊκή

ΠΑΟΚ-Παμβοχαϊκός

Εθνικός Αλ.-Ορεστιάδα

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση