iphone app
android app
iphone app android app
Τρίτη 28 Μαρτίου 2017
ΟΦΗ

Με Κισσαμικό στα Χανιά ξεκινά ο ΟΦΗ


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Η κλήρωση για το νέο πρωτάθλημα της Football League, φέρνει τον Κισσαμικό αντίπαλο του ΟΦΗ στην πρεμιέρα.

Η ομάδα του Ηρακλείου θα πάει στα Χανιά για την εκκίνηση της στο νέο πρωτάθλημα, ενώ την 2η αγωνιστική θα υπόδεχθεί την Καλλονή, την οποία υποδέχθηκε το Σάββατο σε φιλικό παιχνίδι. Εντός έδρας ματς και για την 3η με αντίπαλο τον Πανελευσινιακό. Εκτός έδρας το πρώτο ματς με τον Άρη στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής.


Η 1η αγωνιστική

Κισσαμικός-ΟΦΗ

Απόλλων Σμ.-Καλλιθέα

Σπάρτη-Πανθρακικός

Παναιγιάλλειος-ΑΟ Χανιά

Αναγέννηση Καρδ.-Άρης

Αγροτικός Αστέρας-Τρίκαλα

Αιγινιακός-Λαμία

Πανσερραϊκός-Πανελευσινιακός

Αχαρναϊκός-Καλλονή

Οι ημερομηνίες διεξαγωγής των αγώνων δε θα ανακοινωθούν σήμερα, καθώς οι άνθρωποι της διοργανώτριας αρχής, θα περιμένουν να αποκτήσουν σταθερότητα ορισμένα πράγματα στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Η πρεμιέρα πάντως είναι να γίνει στις 25 Σεπτεμβρίου, ενώ δε συζητήθηκε ούτε στο διοικητικό συμβούλιο που προηγήθηκε, το ενδεχόμενο αλλαγής της ημερομηνίας.

Στη διαδικασία τον ΟΦΗ εκπροσώπησε ο πρόεδρος της ΠΑΕ, Γιάννης Πολεμαρχάκης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα


1η αγωνιστική 18η

Απόλλων Σμύρνης - Καλλιθέα

Σπάρτη - Πανθρακικός

Παναιγιάλειος - ΑΟ Χανιά

Αναγέννηση Καρδίτσας - Άρης

Αγροτικός Αστέρας - ΑΟ Τρίκαλα

Αιγινιακός - Λαμία

Πανσερραϊκός - Πανελευσινιακός

Κισσαμικός - ΟΦΗ

Αχαρναϊκός - Καλλονή


2η αγωνιστική 19η

Σπάρτη - Απόλλων Σμύρνης

Καλλιθέα - Παναιγιάλειος

Πανθρακικός - Αναγέννηση Καρδίτσας

ΑΟ Χανιά - Αγροτικός Αστέρας

Άρης - Αιγινιακός

ΑΟ Τρίκαλα - Πανσερραϊκός

Λαμία - Κισσαμικός

Πανελευσινιακός - Αχαρναϊκός

ΟΦΗ - Καλλονή


3η αγωνιστική 20η

Απόλλων Σμύρνης - Παναιγιάλειος

Αναγέννηση Καρδίτσας - Σπάρτη

Αγροτικός Αστέρας - Καλλιθέα

Αιγινιακός - Πανθρακικός

Πανσερραϊκός - ΑΟ Χανιά

Κισσαμικός - Άρης

Αχαρναϊκός - ΑΟ Τρίκαλα

Καλλονή - Λαμία

ΟΦΗ - Πανελευσινιακός


4η αγωνιστική 21η

Αναγέννηση Καρδίτσας - Απόλλων Σμύρνης

Παναιγιάλειος - Αγροτικός Αστέρας

Σπάρτη - Αιγινιακός

Καλλιθέα - Πανσερραϊκός

Πανθρακικός - Κισσαμικός

ΑΟ Χανιά - Αχαρναϊκός

Άρης - Καλλονή

ΑΟ Τρίκαλα - ΟΦΗ

Λαμία - Πανελευσινιακός


5η αγωνιστική 22η

Απόλλων Σμύρνης - Αγροτικός Αστέρας

Αιγινιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας

Πανσερραϊκός - Παναιγιάλειος

Κισσαμικός - Σπάρτη

Αχαρναϊκός - Καλλιθέα

Καλλονή - Πανθρακικός

ΟΦΗ - ΑΟ Χανιά

Πανελευσινιακός - Άρης

Λαμία - ΑΟ Τρίκαλα


6η αγωνιστική 23η

Αιγινιακός - Απόλλων Σμύρνης

Αγροτικός Αστέρας - Πανσερραϊκός

Αναγέννηση Καρδίτσας - Κισσαμικός

Παναιγιάλειος - Αχαρναϊκός

Σπάρτη - Καλλονή

Καλλιθέα - ΟΦΗ

Πανθρακικός - Πανελευσινιακός

ΑΟ Χανιά - Λαμία

Άρης - ΑΟ Τρίκαλα


7η αγωνιστική 24η

Απόλλων Σμύρνης - Πανσερραϊκός

Κισσαμικός - Αιγινιακός

Αχαρναϊκός - Αγροτικός Αστέρας

Καλλονή - Αναγέννηση Καρδίτσας

ΟΦΗ - Παναιγιάλειος

Πανελευσινιακός - Σπάρτη

Λαμία - Καλλιθέα

ΑΟ Τρίκαλα - Πανθρακικός

Άρης - ΑΟ Χανιά


8η αγωνιστική 25η

Κισσαμικός - Απόλλων Σμύρνης

Πανσερραϊκός - Αχαρναϊκός

Αιγινιακός-Καλλονή

Αγροτικός Αστέρας-ΟΦΗ

Αναγέννηση Καρδίτσας-Πανελευσινιακός

Παναιγιάλειος-Λαμία

Σπάρτη-ΑΟ Τρίκαλα

Καλλιθέα-Άρης

Πανθρακικός-ΑΟ Χανιά


9η αγωνιστική 26η

Απόλλων Σμύρνης-Αχαρναϊκός

Καλλονή-Κισσαμικός

ΟΦΗ-Πανσερραϊκός

Πανελευσινιακός-Αιγινιακός

Λαμία-Αγροτικός Αστέρας

ΑΟ Τρίκαλα-Αναγέννηση Καρδίτσας

Άρης-Παναιγιάλειος

ΑΟ Χανιά-Σπάρτη

Πανθρακικός-Καλλιθέα


10η αγωνιστική 27η

Καλλονή-Απόλλων Σμύρνης

Αχαρναϊκός-ΟΦΗ

Κισσαμικός-Πανελευσινιακός

Πανσερραϊκός-Λαμία

Αιγινιακός-ΑΟ Τρίκαλα

Αγροτικός Αστέρας-Άρης

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΟ Χανιά

Παναιγιάλειος-Πανθρακικός

Καλλιθέα-Σπάρτη


11η αγωνιστική 28η

Απόλλων Σμύρνης-ΟΦΗ

Πανελευσινιακός-Καλλονή

Λαμία-Αχαρναϊκός

ΑΟ Τρίκαλα-Κισσαμικός

Άρης-Πανσερραϊκός

ΑΟ Χανιά-Αιγινιακός

Πανθρακικός-Αγροτικός Αστέρας

Καλλιθέα-Αναγέννηση Καρδίτσας

Σπάρτη-Παναιγιάλειος


12η αγωνιστική 29η

Πανελευσινιακός-Απόλλων Σμύρνης

ΟΦΗ-Λαμία

Καλλονή-ΑΟ Τρίκαλα

Αχαρναϊκός-Άρης

Κισσαμικός-ΑΟ Χανιά

Πανσερραϊκός-Πανθρακικός

Αιγινιακός-Καλλιθέα

Αγροτικός Αστέρας-Σπάρτη

Παναιγιάλειος-Αναγέννηση Καρδίτσας


13η αγωνιστική 30η

Απόλλων Σμύρνης-Λαμία

ΑΟ Τρίκαλα-Πανελευσινιακός

Άρης-ΟΦΗ

ΑΟ Χανιά-Καλλονή

Πανθρακικός-Αχαρναϊκός

Καλλιθέα-Κισσαμικός

Σπάρτη-Πανσερραϊκός

Παναιγιάλειος-Αιγινιακός

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αγροτικός Αστέρας


14η αγωνιστική 31η

ΑΟ Τρίκαλα-Απόλλων Σμύρνης

Λαμία-Άρης

Πανελευσινιακός-ΑΟ Χανιά

ΟΦΗ-Πανθρακικός

Καλλονή-Καλλιθέα

Αχαρναϊκός-Σπάρτη

Κισσαμικός-Παναιγιάλειος

Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Καρδίτσας

Αγροτικός Αστέρας-Αιγινιακός


15η αγωνιστική 32η

Απόλλων Σμύρνης-Άρης

ΑΟ Χανιά-ΑΟ Τρίκαλα

Πανθρακικός-Λαμία

Καλλιθέα-Πανελευσινιακός

Σπάρτη-ΟΦΗ

Παναιγιάλειος-Καλλονή

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αχαρναϊκός

Αγροτικός Αστέρας-Κισσαμικός

Αιγινιακός-Πανσερραϊκός


16η αγωνιστική 33η

ΑΟ Χανιά-Απόλλων Σμύρνης

Άρης-Πανθρακικός

ΑΟ Τρίκαλα-Καλλιθέα

Λαμία-Σπάρτη

Πανελευσινιακός-Παναιγιάλειος

ΟΦΗ-Αναγέννηση Καρδίτσας

Καλλονή-Αγροτικός Αστέρας

Αχαρναϊκός-Αιγινιακός

Πανσερραϊκός-Κισσαμικός


17η αγωνιστική 34η

Απόλλων Σμύρνης-Πανθρακικός

Καλλιθέα-ΑΟ Χανιά

Σπάρτη-Άρης

Παναιγιάλειος-ΑΟ Τρίκαλα

Αναγέννηση Καρδίτσας-Λαμία

Αγροτικός Αστέρας-Πανελευσινιακός

Αιγινιακός-ΟΦΗ

Πανσερραϊκός-Καλλονή

Κισσαμικός-Αχαρναϊκός

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση