iphone app
android app
iphone app android app
Τρίτη 12 Δεκεμβρίου 2017
Έφυγε για Ρίο  Κρητική αποστολή Aεροδρομιο Παραολυμπιάδα Μανώλης Στεφανουδάκης  Αδαμαντία Χαλκιαδάκη  Ηρώ Μηλάκη  Κώστας Τρουλινός Γιώργος Βαρβεράκης  Γιώργος Καπελλάκη

Παραολυμπιάδα: Το πρόγραμμα των Κρητικών


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Τις επόμενες ώρες οι κρητικοί αθλητές θα βρίσκονται στο Ρίο για το επόμενο διάστημα εγκλιματισμού και προπονήσεων μέχρι τις 8 Σεπτεμβρίου, όταν και ξεκινούν οι Παραολυμπιακοί Αγώνες.

Το αγωνιστικό πρόγραμμα των αθλητών της Κρήτης στην Παραολυμπιάδα του Ρίο έχει ως εξής (ώρες Ελλάδας):


8 Σεπτεμβρίου

Ποδηλασία (Κώστας Τρουλινός - Μπαράκας Θανάσης), ώρα 17:57-18:34 στην Ατομική Καταδίωξη Ανδρών, προκριματικά, και ώρα 23:38- 23:53 Ατομική Καταδίωξη Ανδρών, τελικός.


9 Σεπτεμβρίου

Κολύμβηση (Καπελλάκης Γιώργος), ώρα 15:38-15:45 στα 100 μ. ύπτιο Ανδρών S2 και ώρα 23:40-23:50 στα 100 μ. ύπτιο Ανδρών S2, τελικός.

Στίβος (Στεφανουδάκης Μανώλης), ώρα 16:05-17:20 στο ακόντιο Ανδρών F54.

Ποδηλασία (Χαλκιαδάκη Αδαμαντία-Μηλάκη Ηρώ), ώρα 16:00-16:48 στα 1.000 μ., ατομική χρονομέτρηση Γυναικών.


10 Σεπτεμβρίου

Κολύμβηση (Τσαπατάκης Αντώνης), ώρα 15:58-16:05 στα 50 μ. πεταλούδα Ανδρών S5, και ώρα 23:56-24:03 στα 50 μ. πεταλούδα Ανδρών S5, τελικός.


11 Σεπτεμβρίου

Κολύμβηση (Τσαπατάκης Αντώνης), ώρα 17:16-17:26 στα 100 μ. πρόσθιο Ανδρών SB4, και ώρα 02:05-02:13 στα 100 μ. πρόσθιο Ανδρών SB4, τελικός.

Ποδηλασία (Χαλκιαδάκη Αδαμαντία-Μηλάκη Ηρώ), ώρα 16:00-16:45 στην Ατομική Καταδίωξη Γυναικών, προκριματικοί.

Ποδηλασία (Κώστας Τρουλινός-Μπαράκας Θανάσης), ώρα 17:34-18:28.

Ποδηλασία (Χαλκιαδάκη Αδαμαντία-Μηλάκη Ηρώ), ώρα 18:30- 18:45 στην Ατομική Καταδίωξη Γυναικών, τελικός.


12 Σεπτεμβρίου

Κολύμβηση (Τσαπατάκης Αντώνης), ώρα 17:45-17:52 στα 50 μ. ελεύθερο Ανδρών, σειρά S5, και ώρα 02:41-02:48 στα 50 μ. ελεύθερο Ανδρών, σειρά S5, τελικός.


14 Σεπτεμβρίου

Ποδηλασία (Χαλκιαδάκη Αδαμαντία-Μηλάκη Ηρώ), ώρα 19:30-22:00 στην Ατομική χρονομέτρηση δρόμου Γυναικών.

Ποδηλασία (Κώστας Τρουλινός-Μπαράκας Θανάσης), ώρα 19:30- 22:00 στην Ατομική χρονομέτρηση δρόμου Ανδρών.


15 Σεπτεμβρίου

Κολύμβηση (Καπελλάκης Γιώργος), ώρα 17:24-17:30 στα 50 μ. ύπτιο Ανδρών S2, και ώρα 01:52-02:00 στα 50 μ. ύπτιο Ανδρών S2, τελικός.


17 Σεπτεμβρίου

Ποδηλασία (Κώστας Τρουλινός-Μπαράκας Θανάσης), ώρα 19:00-22:15 στο Δρόμο Αντοχής Ανδρών.

Ποδηλασία (Χαλκιαδάκη Αδαμαντία-Μηλάκη Ηρώ), ώρα 19:05-21:35 στο Δρόμο Αντοχής Γυναικών.

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση