iphone app
android app
iphone app android app
Τρίτη 25 Ιουλίου 2017
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

Καταρτίστηκαν οι όμιλοι της Γ΄ Εθνικής


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Στην Πάτρα είναι στραμμένα σήμερα τα βλέμματα των ομάδων της Γ' Εθνικής καθώς εκεί θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος.

Η διαδικασία έχει οριστεί για τις 21:00 το βράδυ σε ξενοδοχείο που βρίσκεται στο Ρίο.

Εν τω μεταξύ το πρώτο βήμα για τον σχηματισμό των προγραμμάτων στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, διεκπεραιώθηκε με την έγκριση της συγκρότησης των τεσσάρων ομίλων.

Πριν από λίγη ώρα ψηφίστηκε από το ΔΣ της ΕΠΟ το σχέδιο του καταρτισμού των ομίλων που κατέθεσε ο Μιχάλης Τζανόπουλος, χωρίς μάλιστα να υπάρξουν τροποποιήσεις.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στους τρεις ομίλους που αποτελούνται από 15 σωματεία θα υποβιβαστεί μόλις μία (1) ομάδα και από τον 2ο όμιλο των 16 ομάδων θα σημειωθούν δύο (2) υποβιβασμοί.

Οι κρητικές ομάδες θα λάβουν μέρος στον 4ο όμιλο που θα αποτελείται από 15 ομάδες και όχι 16. Αξίζει να σημειωθεί ότι μία από τις τέσσερις ομάδες της Αθήνας (Ηλυσιακός, Φωστήρας, Κηφισιά και Άγιος Ιερόθεος) μετά από κλήρωση θα μεταφερθεί στον 3ο όμιλο.

Επίσης, πριν την κεντρική διαδικασία της κλήρωσης που θα γίνει απόψε στις 21:00 στο ξενοδοχείο «Porto Rio» της Πάτρας, θα διεξαχθεί και η επιμέρους κλήρωση για την ομάδα της ΕΠΣ Αθηνών που θα αποσχιστεί από την Ένωσή της για να τοποθετηθεί στον 3ο όμιλο.

Αναλυτικά οι τέσσερις όμιλοι της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας:


1ος όμιλος (15 ομάδες)

1.Δόξα Προσκυνητών (ΕΠΣ Θράκης)

2.Ορφέας Ξάνθης (ΕΠΣ Ξάνθης)

3.ΑΟ Καβάλα (ΕΠΣ Καβάλας)

4.Νέστος Χρυσούπολης (ΕΠΣ Καβάλας)

5.Δόξα Δράμας (ΕΠΣ Δράμας)

6.Απόλλων Παραλιμνίου (ΕΠΣ Σερρών)

7.ΑΟ Καρδίας (ΕΠΣ Μακεδονίας)

8.ΑΠΕ Λαγκαδά (ΕΠΣ Μακεδονίας)

9.Απόλλων Καλαμαριάς (ΕΠΣ Μακεδονίας)

10.Καμπανιακός (ΕΠΣ Μακεδονίας)

11.Αλμωπός Αριδαίας (ΕΠΣ Πέλλας)

12.Νάουσα (ΕΠΣ Ημαθίας)

13.Εορδαϊκός (ΕΠΣ Κοζάνης)

14.Μακεδονικός Φούφα (ΕΠΣ Κοζάνης)

15.ΑΕ Ποντίων (ΕΠΣ Γρεβενών)


2ος όμιλος (16 ομάδες)

1.Αστέρας Πετρίτη (ΕΠΣ Κέρκυρας)

2.Θεσπρωτός (ΕΠΣ Θεσπρωτίας)

3.Εθνικός Φιλιππιάδας (ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας)

4.Τηλυκράτης Λευκάδας (ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας)

5.ΑΕ Καραϊσκάκης (ΕΠΣ Άρτας)

6.Αμβρακία Κωστακιών (ΕΠΣ Άρτας)

7.Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου (ΕΠΣ Τρικάλων)

8.Απόλλων Λάρισας (ΕΠΣ Λάρισας)

9.Νίκη Βόλου (ΕΠΣ Θεσσαλίας)

10.Ολυμπιακός Βόλου (ΕΠΣ Θεσσαλίας)

11.Ρήγας Φεραίος (ΕΠΣ Θεσσαλίας)

12.Αχιλλέας Νεοκαισάρειας (ΕΠΣ Πιερίας)

13.Διαγόρας Σεβαστής (ΕΠΣ Πιερίας)

14.Πιερικός (ΕΠΣ Πιερίας)

15.Πύδνα Κίτρους (ΕΠΣ Πιερίας)

16.ΑΕ Ιστιαίας (ΕΠΣ Εύβοιας)


3ος όμιλος (15 ομάδες)

1.ΑΟ Χαλκίδας (ΕΠΣ Εύβοιας)

2.Θήβα (ΕΠΣ Βοιωτίας)

3.Αιολικός (ΕΠΣ Λέσβου)

4.ΑΟ Ζευγολατιού (ΕΠΣ Κορινθίας)

5.ΑΟ Λουτράκι (ΕΠΣ Κορινθίας)

6.Αχαϊκή (ΕΠΣ Αχαΐας)

7.Παναχαϊκή (ΕΠΣ Αχαΐας)

8.Αστέρας Αμαλιάδας (ΕΠΣ Ηλείας)

9.ΠΑΟ Βάρδας (ΕΠΣ Ηλείας)

10.Δόξα Μεγαλόπολης (ΕΠΣ Αρκαδίας)

11.Παναρκαδικός (ΕΠΣ Αρκαδίας)

12.ΑΕ Ερμιονίδας (ΕΠΣ Αργολίδας)

13.Παναργειακός (ΕΠΣ Αργολίδας)

14.Τσικλητήρας Πύλου (ΕΠΣ Μεσσηνίας)

15.Ομάδα Α' (ΕΠΣ Αθηνών)


4ος όμιλος (15 ομάδες)

1.Ομάδα Β' (ΕΠΣ Αθηνών)

2.Ομάδα Γ' (ΕΠΣ Αθηνών)

3.Ομάδα Δ' (ΕΠΣ Αθηνών)

4.Εθνικός (ΕΠΣ Πειραιά)

5.Ιωνικός (ΕΠΣ Πειραιά)

6.Προοδευτική (ΕΠΣ Πειραιά)

7.Θύελλα Ραφήνας (ΕΠΣΑΝΑ)

8.Τριγλία Ραφήνας (ΕΠΣΑΝΑ)

9.Ιάλυσος (ΕΠΣ Δωδεκανήσου)

10.Ρόδος (ΕΠΣ Δωδεκανήσου)

11.Εργοτέλης (ΕΠΣ Ηρακλείου)

12.ΠΟ Ατσαλένιου (ΕΠΣ Ηρακλείου)

13.Ερμής Ζωνιανών (ΕΠΣ Ρεθύμνου)

14.ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ (ΕΠΣ Χανίων)

15.Πανθηραϊκός (ΕΠΣ Κυκλάδων)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση