iphone app
android app
iphone app android app
Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου 2017
Πετρούνιας

Μπελιμπασάκη, Πετρούνιας και Φιλιππίδης στη δράση


Έντονο είναι το ελληνικό στοιχείο και κατά τη σημερινή ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο, ενώ υπάρχουν μεγάλες ελπίδες για την κατάκτηση ενός μεταλλίου.

Την αρχή, ωστόσο, θα κάνει το μεσημέρι ένα δικό μας κορίτσι, η Μαρία Μπελιμπασάκη, η οποία αγωνίζεται στις 15:35 στα προκριματικά των 200μ. γυναικών.

Η πρωταθλήτρια του Σητειακού θα παλέψει για την πρόκριση στα προημιτελικά έχοντας τις δυνάμεις να το κάνει. Τη μάχη του για την πρόκριση στα προημιτελικά θα δώσει και ο Κώστας Δουβαλίδης στα 110μ. με εμπόδια και η Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου θα παλέψει για μία θέση στον τελικό της δισκοβολίας.

Από εκεί και πέρα, όλα τα ελληνικά βλέμματα θα είναι στραμμένα στον τελικό των κρίκων, εκεί, όπου ο Λευτέρης Πετρούνιας θα παλέψει στις 20:00 για την κατάκτηση ενός μεταλλίου.

Αργότερα και συγκεκριμένα στις 2:35 τα ξημερώματα ο Κώστας Φιλιππίδης θα επιδιώξει να επιστρέψει στις επιτυχίες στον τελικό του επί κοντώ.

Στον υγρό στίβο, τώρα, οι Παύλος Καγιαλής - Παναγιώτης Μάντης συνεχίζουν τον αγώνα τους στα 470 της ιστιοπλοΐας, ενώ η Κέλυ Αραούζου θα πέσει στη μάχη του Μαραθώνιου κολύμβησης. Τέλος το δίδυμο Ευαγγελία Πλατανιώτη - Εβελίνα Παπάζογλου θα αγωνιστούν σήμερα στο τεχνικό πρόγραμμα του ντούετου στη συγχρονισμένη κολύμβηση.

Αναλυτικά το ελληνικό πρόγραμμα της Δευτέρας (15/8):


Στίβος


Δευτέρα 15/8, 15:35


Προκριματικά: 200μ. (Γ)


Ελληνική συμμετοχή: Μαρία Μπελιμπασάκη


Τρίτη 16/8, 02:30


Προκριματικά: Δισκοβολία (Γ)


Ελληνική συμμετοχή: Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου


Τρίτη 16/8, 02:35


Τελικός: Επί κοντώ (Α)


Ελληνική συμμετοχή: Κώστας Φιλιππίδης


Τρίτη 16/8, 02:40


1ος γύρος: 110μ εμπόδια (Α)


Ελληνική συμμετοχή: Κώστας Δουβαλίδης


Κολύμβηση


Δευτέρα 15/8, 15:00


10χλμ (Γ)


Ελληνική συμμετοχή: Κέλυ Αραούζου


Συγχρονισμένη Κολύμβηση


Δευτέρα 15/8, 17:00


Προκριματικά: Ντουέτο - Τεχνικό πρόγραμμα


Ελληνική συμμετοχή: Ευαγγελία Πλατανιώτη - Εβελίνα Παπάζογλου


Ιστιοπλοΐα


Δευτέρα 15/8, 19:05

470 (Α), 49er (Α), 49er FX (Γ)


Ελληνική συμμετοχή: Παύλος Καγιαλής - Παναγιώτης Μάντης


Δευτέρα 15/8, 20:30


470 (Α)


Ελληνική συμμετοχή: Παύλος Καγιαλής - Παναγιώτης Μάντης

Ενόργανη Γυμναστική


Δευτέρα 15/8, 20:00


Τελικός: Κρίκοι (Α)


Ελληνική συμμετοχή: Λευτέρης Πετρούνιας

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση