iphone app
android app
iphone app android app
Τετάρτη 26 Ιουλίου 2017
ΣΤΑΔΙΟ ΣΤΙΒΟΥ ΡΙΟ

Όλο το πρόγραμμα του στίβου στους Ολυμπιακούς του Ρίο


Όλα είναι έτοιμα για την έναρξη του σπουδαιότερου αθλητικού γεγονός των Ολυμπιακών Αγώνων: του στίβου.

Σε λίγες ώρες οι κορυφαίοι αθλητές όλου του πλανήτη (πλην των Ρώσων για να μην ξεχνιόμαστε) θα ξεκινήσουν τις προσπάθειές τους έτοιμοι να χαρίσουν μεγάλες συγκινήσεις.

Ανάμεσά τους και 25 Έλληνες πρωταθλητές και πρωταθλήτριες, που θα έχουν την ευκαιρία να διεκδικήσουν το καλύτερο δυνατό.

Από την Παρασκευή (12/8) έως και την Κυριακή (20/8) οι φίλοι του στίβου θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν μοναδικό θέαμα.

Δείτε το πρόγραμμα των αγώνων του στίβου και τις ελληνικές συμμετοχές:


Παρασκευή (12/8)

15.30 Δισκοβολία (Α) πρ. α΄γκρουπ


15.35 100 μ. εμπ. (Γ) 7αθλου Υφαντίδου

16.05 Σφαιροβολία (Γ) πρ.

16.10 800 μ. (Α) πρ.


16.50 Υψος 7αθλου Υφαντίδου

16.55 Δισκοβολία (Α) πρ. β΄γκρουπ


17.10 10.000 μ. (Γ) Τελικός Παππά

17.55 100 μ. (Γ) πρώτος γύρος


20.30 20χλμ βάδην (Α) Τελικός Παπαμιχαήλ

02.30 (13/8) 1.500 μ. (Γ) πρ.


02.35 Σφαιροβολία (Γ) 7αθλου Υφαντίδου

02.40 Σφυροβολία (Γ) πρ. α΄γκρουπ

03.05 400 μ. (Α) πρ.


03.20 Μήκος (Α) πρ. Τεντόγλου

04.00 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός


04.05 200 μ. 7αθλου Υφαντίδου

04.10 Σφυροβολία (Γ) πρ. β΄γκρουπ

04.40 100 μ. (Γ) πρ.


Σάββατο (13/8)

15.30 100 μ.  (Α) Α΄γύρος


15.40 Τριπλούν (Γ) πρ. Παπαχρήστου

16.05 3.000 μ. στιπλ (Γ) πρ.

16.50 Δισκοβολία (Α)  Τελικός


17.00 400 μ . (Γ) πρ. Βασιλείου

17.45 Μήκος 7αθλου

18.00 100 μ. (Α) πρ.


02.00 (14/7) Ακοντισμός 7αθλου α΄γκρουπ Υφαντίδου02.20 Επί κοντώ (Α) πρ. Φιλιππίδης

02.30 400 μ. (Α) Ημ.

02.50 Μήκος (Α) Τελικός

03.00 100  μ. (Γ) Ημ.


03.15 Ακοντισμός 7αθλου β΄γκρουπ Υφαντίδου

03.25 10.000 μ. (Α) Τελικός

04.05 800 μ. (Α) Ημ.

04.35 100 μ. (Γ) Τελικός

04.53 800 μ. 7αθλου Υφαντίδου


Κυριακή (14/8)15.30 Μαραθώνιος (Γ) Τελικός Ρεμπούλη, Ρήγα, Βλαχάκη02.30 (15/8) Υψος (Α) πρ. Μπανιώτης

02.35 400 μ . (Γ) Ημ.

02.55 Τριπλούν (Γ) Τελικός

03.00 100 μ. (Α) Ημ.

03.30 1.500  μ. (Γ) Ημ.

04.00 400 μ. (Α) Τελικός

04.25 100 μ. (Α) Τελικός


Δευτέρα (15/8)

15.30 Τριπλούν (Α) πρ.


15.35 200 μ. (Γ) πρ. Μπελιμπασάκη

16.25 3.000 μ . στιπλ (Α) πρ.

16.40 Σφυροβολία (Γ) Τελικός

17.15 3.000 μ . στιπλ (Γ) Τελικός

17.30 400  μ. εμπ. (Α) πρ.


02.30 (16/8) Δισκοβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Αναγνωστοπούλου

02.35 Επί κοντώ (Α) Τελικός


02.40 110 μ. εμπ. (Α) πρ. Δουβαλίδης

03.30 400 μ. εμπ. (Γ) πρ.


03.50 Δισκοβολία (Γ) πρ. Β΄γκρουπ Αναγνωστοπούλου

04.25 800 μ. (Α) Τελικός

04.45 400 μ. (Γ) Τελικός


Τρίτη (16/8)

15.30 5.000 μ. (Γ) πρ.


15.45 Επί κοντώ (Γ) πρ. Στεφανίδη, Κυριακοπούλου

15.50 Τριπλούν (Α) Τελικός

16.30 1.500 μ. (Α) πρ.


17.05 100 μ. εμπ. (Γ) πρ. Πεσιρίδου

17.20 Δισκοβολία (Γ) Τελικός


17.50 200 μ. (Α) πρ. Τσάκωνας

02.30 (17/8) Υψος (Α) Τελικός

02.35 Ακοντισμός (Γ) πρ. Α΄γκρουπ

02.40 110 μ. εμπ. (Α) Ημ.


03.05 Μήκος (Γ) πρ. Αλεξούλη

03.10 400 μ. εμπ. (Γ) Ημ.

03.35 400 μ. εμπ. (Α) Ημ.

03.50 Ακοντισμός (Γ) πρ. Β΄γκρουπ

04.00 200 μ. (Γ) Ημ.

04.30 1.500 μ. (Γ) Τελικός

04.45 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός


Τετάρτη (17/8)

15.30 100 μ. 10αθλου


15.40 Σφυροβολία (Α) πρ. Α΄γκρουπ Αναστασάκης

16.05 5.000 μ. (Α) πρ.

16.35 Μήκος 10αθλου

16.55 800 μ. (Γ) πρ.


17.05 Σφυροβολία (Α) πρ. Β΄γκρουπ Αναστασάκης

17.50 3.000 μ. στιπλ (Α) Τελικός

18.15 Σφαιροβολία 10άθλου

23.45 Υψος 10αθλου

02.30 (18/8) Ακοντισμός (Α) πρ. Α΄γκρουπ

02.45 100 μ. εμπ. (Γ) Ημ.

03.15 Μήκος (Γ) Τελικός

03.20 400 μ. 10αθλου

03.55 Ακοντισμός (Α) πρ. Β' γκρουπ

04.00 200 μ. (Α) Ημ.

04.30 200 μ. (Γ) Τελικός

04.55 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός


Πέμπτη (18/8)

15.30 110 μ. εμπ. 10αθλου


15.55 Σφαιροβολία (Α) πρ. Σκαρβέλης

16.00 Υψος (Γ) πρ.

16.25 Δισκοβολία 10άθλου α΄γκρουπ

17.20 4Χ100 μ. (Γ) πρ.

17.40 Δισκοβολία 10άθλου β΄γκρουπ

17.40 4Χ100 μ. (Α) πρ.

18.00 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός

19.25 Επί κοντώ 10άθλου

00.35 (19/8) Ακοντισμός 10αθλου α΄γκρουπ

01.45 Ακοντισμός 10άθλου β΄γκρουπ

02.30 Σφαιροβολία (Α) Τελικός

02.45 1.500 μ. (Α) Ημ.

03.10 Ακοντισμός (Γ) Τελικός

03.15 800 μ. (Γ) Ημ.

03.45 1.500 μ. 10αθλου

04.15 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

04.30 200 μ. (Α) Τελικός


Παρασκευή (19/8)14.00 50χλμ βάδην (Α) Παπαμιχαήλ20.30 20χλμ βάδην (Γ) Ντρισμπιώτη, Τσινοπούλου

02.30 Επί κοντώ (Γ) Τελικός

02.40 4Χ400 μ. (Γ) πρ.

03.05 Σφυροβολία (Α) Τελικός

03.10 4Χ400 μ. (Α) Τελικός

03.40 5.000 μ. (Γ) Τελικός

04.15 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός

04.35 4Χ100 μ. (Α) Τελικός


Σάββατο (20/8)

02.30 Υψος (Γ) Τελικός

02.55 Ακοντισμός (Α) Τελικός

03.00 1.500 μ. (Α) Τελικός

03.15 800 μ. (Γ) Τελικός

03.30 5.000 μ. (Α) Τελικός

04.00 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός

04.35 4Χ400 μ. (Α) Τελικός


Κυριακή (21/8)15.30 Μαραθώνιος (Α) Μερούσης, Καλομοίρης

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση