iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2017
ΜΙΛΛΟΥΣΗ

Έντονο το ελληνικό στοιχείο και σήμερα στο Ρίο



Αρκετοί είναι οι Έλληνες αθλητές που… ρίχνονται στη μάχη των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο σήμερα με στόχο να πετύχουν το καλύτερο δυνατό.

Σκοποβολή, γυμναστική γυναικών, πιγκ πογκ, κωπηλασία και κολύμβηση είναι τα αγωνίσματα που παρουσιάζουν ελληνικό ενδιαφέρον.

Πρώτη ξεκινά στις 15.00 (ώρα Ελλάδας) η Άννα Κορακάκη, η οποία θα αγωνιστεί στον προκριματικό του αεροβόλου πιστολιού 10 μ. γυναικών, με στόχο την εμφάνιση που θα της δώσει την πρόκριση για τον τελικό για να διεκδικήσει ένα μετάλλιο.

Η Βάσω Μιλλούση ξεκινά την προσπάθειά της στη δοκό ισορροπίας στις 15:45 θέλοντας μία καλή εμφάνιση που θα της χαρίσει υψηλή βαθμολογία και άρα πρόκριση στον τελικό του αγωνίσματος.

Στις 16:00 ο Παναγιώτης Γκιώνης θα αγωνιστεί στον δεύτερο γύρο του απλού ανδρών στην επιτραπέζια αντισφαίριση, στο «Ρίοσεντρο Παβιλιόν 3».

Στην κωπηλασία, τα αγωνίσματα της οποίας διεξάγονται στη λίμνη Ροντρίγκο ντε Φρέιτας, στις 18.00 θα διεξαχθεί ο προκριματικός της τετράκωπου χωρίς πηδαλιούχο ανδρών, με την ελληνική ομάδα να αποτελούν οι Γιάννης Τσίλης, Γιώργος Τζιάλλας, Διονύσης Αγγελόπουλος και Γιάννης Χρήστου.

Τέλος, στην κολύμβηση ο Απόστολος Χρήστου θα αγωνιστεί στις 19.00 στον προκριματικό των 100μ. ύπτιο ανδρών, ενώ στις 21.05 στον προκριματικό της σκυταλοδρομίας 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών θα αγωνιστεί η ελληνική ομάδα, την οποία αποτελούν οι Οδυσσέας Μελαδίνης, Απόστολος Χρήστου, Χρήστος Κατραντζής και Κριστιάν Γκολομέεβ.

Φυσικά αγωνιστική κίνηση θα υπάρξει σε πολύ περισσότερα αθλήματα με το ενδιαφέρον να είναι πολύ μεγάλο.

Αναλυτικά, οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας:         

14.25 OTE sport3HD: Κωπηλασία

14:30 ΕΡΤ3: Κωπηλασία

15.00 OTE sport2HD: Τοξοβολία

15.20 OTE sport4HD: Βόλεϊ ανδρών: Γαλλία - Ιταλία

15:40 ΕΡΤ2: Ενόργανη Γυμναστική

15.40 OTE sport1HD: Ενόργανη Γυμναστική

16.45 OTE sport2HD: Σκοποβολή

16:55 ΕΡΤ2: Σκοποβολή

17.30 OTE sport4HD: Μπιτς Βόλεϊ

18.00 OTE sport2HD: Πυγμαχία, 49κ, 81κ & 91κ Ανδρών

18:30 ΕΡΤ3: Μπιτς Βόλεϊ

19:00 ΕΡΤ1: Κολύμβηση

19.00 OTE sport3HD: Κολύμβηση

19:15 ΕΡΤ2: Πινγκ Πονγκ

19:50 ΕΡΤ3: Περίληψη

20:15 ΕΡΤ3: Μπάσκετ ανδρών: Βραζιλία - Λιθουανία

20.15 OTE sport4HD: Μπάσκετ ανδρών: Βραζιλία - Λιθουανία

20:25 ΕΡΤ2: Ενόργανη Γυμναστική

20.30 OTE sport1HD: Ενόργανη Γυμναστική

20.55 OTE sport2HD: Σκοποβολή, Τραπ

21:30 ΕΡΤ1: Τζούντο 52 kg (Γ) 66 kg (A)

22.00 OTE sport1HD: Συγχρονισμένες Καταδύσεις, Βατήρας 3 μ.

22:05 ΕΡΤ3: Μπιτς Βόλεϊ

22.15 OTE sport4HD: Τοξοβολία, Ομαδικό Γυναικών

22.30 OTE sport3HD: Τζούντο, 52κ. Γυναικών-66κ. Ανδρών

22.30 OTE sport2HD: Ξιφασκία, Ξίφος Ασκήσεων Ανδρών

23:30 ΕΡΤ2: Ενόργανη Γυμναστική

23.30 OTE sport1HD: Ενόργανη Γυμναστική

00.30 OTE sport4HD: Τένις

00.55 OTE sport2HD: Αρση Βαρών, 56κ. Ανδρών

01:00 ΕΡΤ2: Πινγκ Πονγκ

01:00 ΕΡΤ3: Ποδόσφαιρο ανδρών: Σουηδία - Νιγηρία

01:00 ΕΡΤ1: Μπάσκετ ανδρών: Ισπανία - Κροατία

01.00 OTE sport3HD: Μπάσκετ ανδρών: Κροατία-Ισπανία

01:15 ΕΡΤ2: Πινγκ Πονγκ

02:25 ΕΡΤ2: Ενόργανη Γυμναστική

02.25 OTE sport1HD: Ενόργανη Γυμναστική

02:50 ΕΡΤ3: Βόλεϊ ανδρών: Ρωσία - Κούβα

02:50 ΕΡΤ1: Τένις

03.55 OTE sport1HD: Κολύμβηση

04:00 ΕΡΤ1: Κολύμβηση

04:30 ΕΡΤ2: Μπάσκετ ανδρών: Νιγηρία - Αργεντινή

04.30 OTE sport2HD: Μπάσκετ ανδρών: Νιγηρία - Αργεντινή

04.30 OTE sport3HD: Ποδόσφαιρο ανδρών: Βραζιλία - Ιράκ

04:35 ΕΡΤ3: Βόλεϊ ανδρών: Αργεντινή - Ιράν

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση