iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 29 Μαΐου 2017
ΜΠΕΛΙΜΠΑΣΑΚΗ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ

Το πρόγραμμα των Ελλήνων στο στίβο


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Οι αθλητές μετρούν πλέον αντίστροφα για την έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων του Ριο, ενώ σιγά-σιγά το Ολυμπιακό χωριό γεμίζει.

Την προσεχή Παρασκευή είναι προγραμματισμένη η τελετή έναρξης, ενώ οι αγώνες ξεκινούν σήμερα με το ποδοσφαιρικό τουρνουά γυναικών.

Ο ΣΕΓΑΣ ανακοίνωσε το πρόγραμμα του στίβου, αλλά και τις ημέρες και ώρες που αγωνίζονται οι Έλληνες αθλητές και αθλήτριες.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα έχει ως εξής:


Παρασκευή (12/8)

15.30 Δισκοβολία (Α) πρ. α΄γκρουπ

15.35 100 μ. εμπ. (Γ) 7αθλου Υφαντίδου

16.05 Σφαιροβολία (Γ) πρ.

16.10 800 μ. (Α) πρ.

16.50 Υψος 7αθλου Υφαντίδου

16.55 Δισκοβολία (Α) πρ. β΄γκρουπ

17.10 10.000 μ. (Γ) Τελικός Παππά

17.55 100 μ. (Γ) πρώτος γύρος

20.30 20χλμ βάδην (Α) Τελικός Παπαμιχαήλ

02.30 (13/8) 1.500 μ. (Γ) πρ.

02.35 Σφαιροβολία (Γ) 7αθλου Υφαντίδου

02.40 Σφυροβολία (Γ) πρ. α΄γκρουπ

03.05 400 μ. (Α) πρ.

03.20 Μήκος (Α) πρ. Τεντόγλου

04.00 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός

04.05 200 μ. 7αθλου Υφαντίδου

04.10 Σφυροβολία (Γ) πρ. β΄γκρουπ

04.40 100 μ. (Γ) πρ.


Σάββατο (13/8)

15.30 100 μ.  (Α) Α΄γύρος

15.40 Τριπλούν (Γ) πρ. Παπαχρήστου

16.05 3.000 μ. στιπλ (Γ) πρ.

16.50 Δισκοβολία (Α)  Τελικός

17.00 400 μ . (Γ) πρ. Βασιλείου

17.45 Μήκος 7αθλου Υφαντίδου

18.00 100 μ. (Α) πρ.

02.00 (14/7) Ακοντισμός 7αθλου α΄γκρουπ Υφαντίδου

02.20 Επί κοντώ (Α) πρ. Φιλιππίδης

02.30 400 μ. (Α) Ημ.

02.50 Μήκος (Α) Τελικός

03.00 100  μ. (Γ) Ημ.

03.15 Ακοντισμός 7αθλου β΄γκρουπ Υφαντίδου

03.25 10.000 μ. (Α) Τελικός

04.05 800 μ. (Α) Ημ.

04.35 100 μ. (Γ) Τελικός

04.53 800 μ. 7αθλου Υφαντίδου


Κυριακή (14/8)

15.30 Μαραθώνιος (Γ) Τελικός Ρεμπούλη, Ρήγα, Βλαχάκη

02.30 (15/8) Υψος (Α) πρ. Μπανιώτης

02.35 400 μ . (Γ) Ημ.

02.55 Τριπλούν (Γ) Τελικός

03.00 100 μ. (Α) Ημ.

03.30 1.500  μ. (Γ) Ημ.

04.00 400 μ. (Α) Τελικός

04.25 100 μ. (Α) Τελικός


Δευτέρα (15/8)

15.30 Τριπλούν (Α) πρ.

15.35 200 μ. (Γ) πρ. Μπελιμπασάκη

16.25 3.000 μ . στιπλ (Α) πρ.

16.40 Σφυροβολία (Γ) Τελικός

17.15 3.000 μ . στιπλ (Γ) Τελικός

17.30 400  μ. εμπ. (Α) πρ.

02.30 (16/8) Δισκοβολία (Γ) πρ. Α΄γκρουπ Αναγνωστοπούλου

02.35 Επί κοντώ (Α) Τελικός

02.40 110 μ. εμπ. (Α) πρ. Δουβαλίδης

03.30 400 μ. εμπ. (Γ) πρ.

03.50 Δισκοβολία (Γ) πρ. Β΄γκρουπ Αναγνωστοπούλου

04.25 800 μ. (Α) Τελικός

04.45 400 μ. (Γ) Τελικός


Τρίτη (16/8)

15.30 5.000 μ. (Γ) πρ.

15.45 Επί κοντώ (Γ) πρ. Στεφανίδη, Κυριακοπούλου

15.50 Τριπλούν (Α) Τελικός

16.30 1.500 μ. (Α) πρ.

17.05 100 μ. εμπ. (Γ) πρ. Πεσιρίδου

17.20 Δισκοβολία (Γ) Τελικός

17.50 200 μ. (Α) πρ. Τσάκωνας

02.30 (17/8) Υψος (Α) Τελικός

02.35 Ακοντισμός (Γ) πρ. Α΄γκρουπ

02.40 110 μ. εμπ. (Α) Ημ.

03.05 Μήκος (Γ) πρ. Αλεξούλη

03.10 400 μ. εμπ. (Γ) Ημ.

03.35 400 μ. εμπ. (Α) Ημ.

03.50 Ακοντισμός (Γ) πρ. Β΄γκρουπ

04.00 200 μ. (Γ) Ημ.

04.30 1.500 μ. (Γ) Τελικός

04.45 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός


Τετάρτη (17/8)

15.30 100 μ. 10αθλου

15.40 Σφυροβολία (Α) πρ. Α΄γκρουπ Αναστασάκης

16.05 5.000 μ. (Α) πρ.

16.35 Μήκος 10αθλου

16.55 800 μ. (Γ) πρ.

17.05 Σφυροβολία (Α) πρ. Β΄γκρουπ Αναστασάκης

17.50 3.000 μ. στιπλ (Α) Τελικός

18.15 Σφαιροβολία 10άθλου

23.45 Υψος 10αθλου

02.30 (18/8) Ακοντισμός (Α) πρ. Α΄γκρουπ

02.45 100 μ. εμπ. (Γ) Ημ.

03.15 Μήκος (Γ) Τελικός

03.20 400 μ. 10αθλου

03.55 Ακοντισμός (Α) πρ. Β' γκρουπ

04.00 200 μ. (Α) Ημ.

04.30 200 μ. (Γ) Τελικός

04.55 100 μ. εμπ. (Γ) Τελικός


Πέμπτη (18/8)

15.30 110 μ. εμπ. 10αθλου

15.55 Σφαιροβολία (Α) πρ. Σκαρβέλης

16.00 Υψος (Γ) πρ.

16.25 Δισκοβολία 10άθλου α΄γκρουπ

17.20 4Χ100 μ. (Γ) πρ.

17.40 Δισκοβολία 10άθλου β΄γκρουπ

17.40 4Χ100 μ. (Α) πρ.

18.00 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός

19.25 Επί κοντώ 10άθλου

00.35 (19/8) Ακοντισμός 10αθλου α΄γκρουπ

01.45 Ακοντισμός 10άθλου β΄γκρουπ

02.30 Σφαιροβολία (Α) Τελικός

02.45 1.500 μ. (Α) Ημ.

03.10 Ακοντισμός (Γ) Τελικός

03.15 800 μ. (Γ) Ημ.

03.45 1.500 μ. 10αθλου

04.15 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός

04.30 200 μ. (Α) Τελικός


Παρασκευή (19/8)

14.00 50χλμ βάδην (Α) Παπαμιχαήλ

20.30 20χλμ βάδην (Γ) Ντρισμπιώτη, Τσινοπούλου

02.30 Επί κοντώ (Γ) Τελικός

02.40 4Χ400 μ. (Γ) πρ.

03.05 Σφυροβολία (Α) Τελικός

03.10 4Χ400 μ. (Α) Τελικός

03.40 5.000 μ. (Γ) Τελικός

04.15 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός

04.35 4Χ100 μ. (Α) Τελικός


Σάββατο (20/8)

02.30 Υψος (Γ) Τελικός

02.55 Ακοντισμός (Α) Τελικός

03.00 1.500 μ. (Α) Τελικός

03.15 800 μ. (Γ) Τελικός

03.30 5.000 μ. (Α) Τελικός

04.00 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός

04.35 4Χ400 μ. (Α) Τελικός


Κυριακή (21/8)

15.30 Μαραθώνιος (Α) Μερούσης, Καλομοίρης

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση