iphone app
android app
iphone app android app
Δευτέρα 24 Ιουλίου 2017
ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Έφτασε τους 97 η αποστολή για Ρίο



Δύο αναπληρωματικοί προστέθηκαν στην τετράκωπο άνευ ελαφρών βαρών ανδρών, που προκρίθηκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες και έτσι το σύνολο της ελληνικής ομάδας φτάνει τα 97 άτομα!

Σύμφωνα με την Ελληνική Κωπηλατική Ομοσπονδία στο τεστ για τους Ολυμπιακούς Αγώνες, τους τέσσερις καλύτερους χρόνους πέτυχαν με σειρά κατάταξης οι : Μαγδανής Παναγιώτης, Ντούσκος Στέφανος, Γιάνναρος Σπύρος, Πέτρου Γιάννης οι οποίοι και θα στελεχώσουν τη βάρκα στους Ολυμπιακούς αγώνες. Ως αναπληρωματικοί θα συμμετάσχουν στην αποστολή οι Λευτέρης Κόνσολας και Θωμάς Καραμήτρος.

Oι αθλητές και αθλήτριες που έχουν εξασφαλίσει την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες και είναι 97:


Στίβος 26

Κώστας Φιλιππίδης (επί κοντώ)

Κατερίνα Στεφανίδη (επί κοντώ)

Νικόλ Κυριακοπούλου (επί κοντώ)

Λυκούργος Τσάκωνας (200μ.)

Μαρία Μπελιμπασάκη (200μ.)

Αντώνης Μάστορας (ύψος) (είναι τραυματίας)

Κώστας Μπανιώτης (ύψος)

Κώστας Δουβαλίδης (110μ. εμπόδια)

Αλέξανδρος Παπαμιχάηλ (50χλμ. και 20χλμ. βάδην)

Αντιγόνη Ντρισμπιώτη (20χλμ. βάδην)

Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (δίσκος)

Σοφία Ρήγα (μαραθώνιος)

Ράνια Ρεμπούλη (μαραθώνιος)

Χριστόφορος Μερούσης (μαραθώνιος)

Βούλα Παπαχρήστου (τριπλούν)

Nίκος Σκαρβέλης (σφαίρα)

Αλεξία Πάππας (10.000)

Παναγιώτα Τσινοπούλου (20χλμ. βάδην)

Παναγιώτα Βλαχάκη (Μαραθώνιος)

Μίλτος Τεντόγλου (μήκος)

Λίλη Αλεξούλη (μήκος)

Mιχάλης Αναστασάκης (σφυροβολία)

Mιχάλης Καλομοίρης (μαραθώνιος)

Ελισάβετ Πεσιρίδου (100 εμπόδια)

Ειρήνη Βασιλείου (400μ.)

Σοφία Υφαντίδου (έπταθλο)


Κολύμβηση 15

Κριστιάν Γκολομέεφ (50μ. και 100μ. ελεύθερο)

Στέφανος Δημητριάδης (200μ. πεταλούδα)

Οδυσσέας Μελαδίνης (50μ. ελεύθερο)

Ανδρέας Βαζαίος (200μ. μικτή ατομική)

Παναγιώτης Σαμιλίδης (200μ. πρόσθιο)

Νόρα Δράκου (50μ. ελεύθερο)

Σπύρος Γιανιώτης (10χλμ. μαραθώνια κολύμβηση)

Κέλυ Αραούζου (10χλμ. μαραθώνια κολύμβηση)

Αννα Ντουντουνάκη (100μ. πεταλούδα)

Απόστολος Χρήστου (100 ύπτιο)

Δημήτρης Κουλούρης (200μ. πρόσθιο)

Χρήστος Κατραντζής (4Χ100 ελεύθερο)

Θοδώρα Γιαρένη (50μ. ελεύθερο)

Κριστέλ Βουρνά (100μ. πεταλούδα)

Δημήτρης Δημητρίου (400μ. ελεύθερο)


Συγχρονισμένη Κολύμβηση 2

Ντουέτο

Ευαγγελία Πλατανιώτη, Εβελίνα Παπάζογλου


Υδατοσφαίριση 13

Εθνική ομάδα των ανδρών


Ιστιοπλοΐα 7

Βύρωνας Κοκκαλάνης (RS:Χ)

Τζέλη Σκαρλάτου (RS:Χ)

Παύλος Καγιαλής,

Παναγιώτης Μάντης (470)

Γιάννης Μιτάκης (Φιν)

Σοφία Μπεκατώρου - Μιχάλης Πατενιώτης (Νacra 17)


Σκοποβολή 2

Άννα Κορακάκη (αεροβόλο πιστόλι)

Ευθύμης Μίττας (σκητ)


Κωπηλασία 10

Κατερίνα Νικολαΐδου, Σοφία Ασουμανάκη (διπλό σκιφ γυναικών)

Γιάννης Χρήστου, Γιώργος Τζιάλας, Διονύσης Αγγελόπουλος, Γιάννης Τσίλης (τετράκωπος ανδρών)

Μαγδανής Παναγιώτης, Ντούσκος Στέφανος, Γιάνναρος Σπύρος, Πέτρου Γιάννης (τετράκωπος άνευ ελαφρών βαρών) και αναπληρωματικοί: Λευτέρης Κόνσολας και Θωμάς Καραμήτρος.


Γυμναστική 9

Λευτέρης Πετρούνιας (ενόργανη)

Bλάσης Μάρας (ενόργανη)

Βαρβάρα Φίλιου (ρυθμική)

Βάσω Μιλλούση (ενόργανη)

Εθνική ομάδα ανσάμπλ (Σταυρούλα Σαμαρά, Ελένη Δόικα, Μιχαέλα Μεταλλίδου, Ιωάννα Αναγνωστοπούλου, Ζωή Κοντογιάννη)


Ποδηλασία 3

Γιάννης Ταμουρίδης (ποδηλασία δρόμου)

Xρήστος Βολικάκης (ποδηλασία πίστας)

Δημήτρης Αντωνιάδης (ορεινή ποδηλασία)


Ξιφασκία 2

Βάσω Βουγιούκα

Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου


Επιτραπέζια Αντισφαίριση 1

Παναγιώτης Γκιώνης


Πάλη 1

Μαρία Περβολαράκη


Tζούντο 2

Ηλίας Ηλιάδης

Ρομάν Μουστόπουλος


Αρση Βαρών 1

Θόδωρος Ιακωβίδης 85κ.


Tοξοβολία 1

Ευαγγελία Ψάρρα

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση