iphone app
android app
iphone app android app
Παρασκευή 26 Μαΐου 2017
ΚΛΗΡΩΣΗ

Αρκετά καλή η κλήρωση για ΠΑΟΚ και Άρη


Ημερομηνία δημοσίευσης:
Τελευταία ενημέρωση:

Σχετικά καλή ήταν η κλήρωση του FIBA Champions League για τον Άρη και τον ΠΑΟΚ που θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στη νέα αυτή διοργάνωση.

Στο δρόμο τους θα βρουν δυνατές, αλλά και αδύναμες ομάδες κάτι που τους δίνει το δικαίωμα να ονειρεύονται ότι μπορούν να φτάσουν ως τα πλέι οφ.

Ο Άρης μετέχει στον πρώτο όμιλο μαζί με τις Μπάνβιτ (Τουρκία), Σκαϊλάινερς (Γερμανία), Νίμπουρκ (Τσεχία), Χέλιος Ντομζάλε (Σλοβενία), Μονακό (Γαλλία), Νικητής Χρόνινχεν (Ολλανδία)-Τάρτου (Εσθονία) εναντίον Μπάκεν Μπέαρς (Δανία)-Σάσαρι (Ιταλία), Ιρόνι Ναχαρίγια (Ισραήλ) εναντίον Νικητή Ρίλσκι (Βουλγαρία)-Τσμόκι Μινσκ (Λευκορωσία).

Ο ΠΑΟΚ μετέχει στον 3ο όμιλο μαζί με τις  Βιλερμπάν (Γαλλία), Όλντενμπουργκ (Γερμανία), Νεπτούνας (Λιθουανία), Ρόζα Ράντομ (Πολωνία), Βέντσπιλς (Λετονία), Ουσάκ Σπορτίφ (Τουρκία) εναντίον Νικητή ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Κλουζ (Ρουμανία), Νικητής Μπενφίκα (Πορτογαλία)-Βαρέζε (Ιταλία) εναντίον Σόλνοκι (Ουγγαρία).

Το 2ο όμιλο αποτελούν οι  Καρσίγιακα (Τουρκία), Βενέτσια (Ιταλία), Σαράτοφ (Ρωσία), Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ), Χίμικ (Ουκρανία), Λε Μαν (Γαλλία), Νικητής Κατάγια (Φινλανδία)-Σοντερτάλιε Κινγκς (Σουηδία) εναντίον Σαρλερουά (Βέλγιο), Λουκόιλ Ακαντέμικ (Βουλγαρία) εναντίον Νικητή Οραντέα (Ρουμανία)-Πριεβίτζα (Σλοβακία).

Και τέλος τον 4ος όμιλος οι Στρασμπούρ (Γαλλία), Αβελίνο (Ιταλία), Τενερίφη (Ισπανία), Οστάνδη (Βέλγιο), Τσιμπόνα (Κροατία), Μέγκα Λεκς (Σερβία), Νικητής Ιγκοκέα (Βοσνία)-Μόρναρ (Μαυροβούνιο) εναντίον Μπεσίκτας (Τουρκία), Λούντβιγκσμπουργκ (Γερμανία) εναντίον Νικητή Πόρτο (Πορτογαλία)-Γιουβέντους (Λιθουανία).

Οι τέσσερις πρώτες ομάδες κάθε γκρουπ θα προκριθούν στα playoffs, ενώ οι άλλες δύο θα μετατεθούν στο FIBA Europe Cup. Στους «16» και τους «8» θα γίνουν διπλοί αγώνες, ενώ οι ομάδες που θα επιβιώσουν θα παίξουν στο Final Four.

Τα ζευγάρια του πρώτου προκριματικού:

Μπάκεν Μπέαρς (Δανία)-Σάσαρι (Ιταλία)

Πόρτο (Πορτογαλία)-Γιουβέντους (Λιθουανία)

Μπενφίκα (Πορτογαλία)-Βαρέζε (Ιταλία)

Χρόνινχεν (Ολλανδία)-Τάρτου (Εσθονία)

Κατάγια (Φινλανδία)-Σοντερτάλιε Κινγκς (Σουηδία)

Ρίλσκι (Βουλγαρία)-Τσμόκι Μινσκ (Λευκορωσία)

Ιγκοκέα (Βοσνία)-Μόρναρ (Μαυροβούνιο)

Οραντέα (Ρουμανία)-Πριεβίτζα (Σλοβακία)

ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Κλουζ (Ρουμανία)

Τα ζευγάρια του δεύτερου προκριματικού:

1. Λούντβιγκσμπουργκ (Γερμανία) εναντίον Νικητή Πόρτο (Πορτογαλία)-Γιουβέντους (Λιθουανία)

2. Νικητής Μπενφίκα (Πορτογαλία)-Βαρέζε (Ιταλία) εναντίον Σόλνοκι (Ουγγαρία)

3. Νικητής Κατάγια (Φινλανδία)-Σοντερτάλιε Κινγκς (Σουηδία) εναντίον Σαρλερουά (Βέλγιο)

4. Νικητής Χρόνινχεν (Ολλανδία)-Τάρτου (Εσθονία) εναντίον Μπάκεν Μπέαρς (Δανία)-Σάσαρι (Ιταλία)

5. Ουσάκ Σπορτίφ (Τουρκία) εναντίον Νικητή ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)-Κλουζ (Ρουμανία)

6. Ιρόνι Ναχαρίγια (Ισραήλ) εναντίον Νικητή Ρίλσκι (Βουλγαρία)-Τσμόκι Μινσκ (Λευκορωσία)

7. Λουκόιλ Ακαντέμικ (Βουλγαρία) εναντίον Νικητή Οραντέα (Ρουμανία)-Πριεβίτζα (Σλοβακία)

8. Νικητής Ιγκοκέα (Βοσνία)-Μόρναρ (Μαυροβούνιο) εναντίον Μπεσίκτας (Τουρκία)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση