iphone app
android app
iphone app android app
Τετάρτη 29 Μαρτίου 2017
ΣΤΙΒΟΣ ΕΚΚΙΝΗΣΗ

Πέντε αθλητές της Κρήτης στη συνάντηση Ελλάδας-Κύπρου


Στην Λευκωσία θα διεξαχθεί φέτος η συνάντηση των εθνικών ομάδων στίβου παίδων και κορασίδων την Τετάρτη 27 και την Πέμπτη 28 Ιουλίου.

Στη συνάντηση η οποία διεξάγεται ανελλιπώς από το 1987  και διεξάγεται εναλλάξ σε κάθε χώρα και παίρνουν μέρος δύο αθλητές-τριες από κάθε χώρα σε κάθε αγώνισμα.

Στην ελληνική αποστολή συμμετέχουν δύο αγόρια και τρία κορίτσια από την Κρήτη. Πιο συγκεκριμένα ο Λεωνίδας Παττακός (ΟΦΗ) θα αγωνιστεί στο τριπλούν, ο Αχιλλέας Μαρκάκης (Ελ. Βενιζέλος) στη σφύρα, ενώ στα κορίτσια η Νοριάγια-Κάθριν Τζόνσον (Ελ. Βενιζέλος) στα 200μ., η Αθηνά Μαλλιωτάκη (ΑΟ Λασιθίου) στα 2.000μ. Steeple και η Κατερίνα Ξεζωνάκη (ΟΦΗ ) στη σφαιροβολία και τη δισκοβολία.

Την ελληνική ομάδα αποτελούν οι εξής αθλητές-τριες:


Παίδες

100μ  ΠΑΠΑΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)

ΧΡΙΣΤΟΦΗΣ - ΝΤΑΣΙΟΥ  ΑΝΔΡΕΑΣ (ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ)

200μ  ΤΣΑΝΑΞΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 2004

ΜΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ / ΜΗΝΑΣ (ΓΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ)

400μ  ΛΙΟΥΜΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ)

ΕΡΓΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009)

800μ  ΒΛΑΧΑΣ ΛΑΜΠΡΟΣ (ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ)

ΠΑΠΑΛΙΑΚΟΣ-ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΣΑ ΚΟΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ)

1.500μ  ΓΡΑΙΚΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ)

ΑΡΩΝΙΑΔΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ)

3.000μ  ΓΡΑΙΚΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ)

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΦΟΙΒΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ (ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ)

110μ εμπ  Χ0ΝΔΡΟΜΑΤΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ ΓΕΠΘ)

ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ / ΤΖΑΝΗΣ (ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ)

400μ εμπ  ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (ΕΑ ΠΗΓΑΣΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)

ΜΑΪΝΕΜΕΝΛΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ (ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ)

2.000μ Φ.Ε.  ΠΙΣΣΑΣ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛ (ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ)

ΜΠΕΚΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ (ΑΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑ)

Ύψος   ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ)

ΧΑΛΙΜΟΥΡΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ)

Κοντώ   ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ)

ΡΙΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ)

Μήκος   ΡΟΝΤΟΣ ΕΚΤΟΡΑΣ ΘΩΜΑΣ (ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ)

ΛΙΟΛΙΟΣ ΓΑΖΕΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΣΕ ΔΟΥΚΑΣ)


Τριπλούν  ΛΙΟΛΙΟΣ ΓΑΖΕΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΑΣΕ ΔΟΥΚΑΣ)


                  ΠΑΤΤΑΚΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (ΟΦΗ)

Σφαίρα   ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΑΣΩΝ  (ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ)

ΟΥΡΟΥΜΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ  (ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ)

Δίσκος   ΓΕΝNΙΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ - ΗΛΙΑΣ  (ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ)

ΟΥΡΟΥΜΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ  (ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ)

Ακόντιο   ΜΥΛΩΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  (ΦΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ)


Σφύρα   ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ  (ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ)

ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΚΙΜΩΝΑΣ  (ΓΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ)

Κορασίδες

100μ   ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΑΝΑΤΟΛΗ (ΟΚΑ ΚΑΒΑΛΑΣ)

ΚΑΡΥΑΜΠΑ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ/ΣΕΒΑΣΤΗ  (ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ )


200μ  ΤΖΟΝΣΟΝ ΝΟΡΙΑΓΙΑ/ΚΑΘΡΙΝ  (ΓΣ ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ)

ΚΟΥΛΛΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ  (ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ )

400μ   ΚΟΥΛΙΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ  (ΕΥΔΑΜΟΣ ΓΣ )

ΚΑΡΑΔΗΜΑ ΑΡΤΕΜΗΣΙΑ  (ΒΕΡΓΙΝΑ)

800μ   ΚΑΡΑΔΗΜΑ ΑΡΤΕΜΗΣΙΑ  (ΒΕΡΓΙΝΑ)

ΠΑΝΤΕΖΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ/ΗΩ (ΟΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Ν. ΚΑΒΑΛΑΣ)

1.500μ  ΜΗΤΡΟΠΑΠΑ ΕΛΙΣΑΒΕΤ  (ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ)

3.000μ  ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗ ΟΛΓΑ  (ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ ΑΘΗΝΩΝ)

ΚΑΣΚΑΝΙΩΤΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ/ΧΡΙΣΤΙΝΑ  (ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ)

100μ εμπ  ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΑΝΑΪΣ  (ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ)

ΤΣΙΜΟΓΙΑΝΝΗ ΟΛΥΜΠΙΑ  (ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ)

400μ εμπ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ  (ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ)

ΤΣΑΒΕΛΑ ΙΩΑΝΝΑ  (ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ)


2.000μ Steeple ΜΑΛΛΙΩΤΑΚΗ ΑΘΗΝΑ  (ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ )

ΜΠΑΛΛΑ ΘΕΟΦΑΝΙΑ  (ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ)

Ύψος   ΚΟΥΤΣΟΥΚΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ/ΑΡΓΥΡΩ  (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΟΣΦΠ)

ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ /ΙΩΑΝΝΑ  (ΓΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ)

Μήκος     ΜΑΡΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ  (ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ)

ΛΟΓΔΑΝΙΔΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ /ΙΛΖΕ  (ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ)

Τριπλούν  ΑΘΑΝΑΣΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  (ΓΣ ΒΟΛΟΥ)

ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΟΥ ΠΑΣΧΑΛΙΑ  (ΦΣΚΑ ΚΟΖΑΝΗΣ)

Κοντώ   ΘΕΟΔΩΡΙΔΟΥ ΜΑΡΚΕΛΑ/ΘΕΟΠΟΥΛΑ  (ΑΣ ΡΗΓΑΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ)

ΛΑΘΟΥΡΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ/ΚΑΛΛΙΟΠΗ  (ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ)


Σφαίρα   ΞΕΖΩΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΟΦΗ)

ΚΑΛΤΣΟΥΝΗ ΑΝΤΡΙΑΝΑ  (ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ)


Δίσκος    ΚΕΣΣΙΔΗ ΣΟΦΙΑ (ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ)


                      ΞΕΖΩΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΟΦ)Η

Ακόντιο   ΜΗΤΣΕΛΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  (ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ)

Σφύρα    ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ  (ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚ/ΝΙΑΣ ΓΕΠΘ)

ΖΩΤΟΥ ΕΛΕΝΗ  (ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ)

Κοινοποιήστε

  Εκτύπωση